Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A ti nagyszüleitek még hisznek...

A ti nagyszüleitek még hisznek az úgymond "kasztrendszerben"?

Figyelt kérdés
Nagymamám mesélte, hogy neki még nagyságának kellett szólítania a városiakat, ha kiment a falusi piacra árulni fiatal korában. Sok időbe telt, amíg apámra (aki egy kereskedelmi iskolában tanított+főiskolán volt óraadó) ne "nagyságos úr"ként gondoljanak. Anyukám annak idején azt mesélte, hogy mekkora dolog volt az ő idejében a faluban, hogy neki gimnáziumi érettségije volt és iskolatitkárként dolgozhatott (a tisztelettől a finnyás kiasasszonyig minden kijutott neki). Nagyapám számára egy hétvége Budapesten vagy egy welnesszezés egyenlő a legnagyobb urizálással, a fapados légitársaságokról már ne is beszéljünk. A családomban rajtuk kívül senkit sem érdekel, hogy ki a szakmunkás és a ki a diplomás, de ők hatalmas dolgot csinálnak belőle.
2019. márc. 4. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom hány éves lehetsz, de gyaníthatóan fiatalabb nálam (mivel nem vagyok egy mai gyerek :) ), így valószínűleg az én nagyszüleim idősebbek kell legyenek. A válaszom: abszolút nem ilyenek, inkább talán a dédszülőkről tudnám elképzelni.
2019. márc. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Furcsa, a leírásból nekem az jön le, hogy a szüleid idősek. Mármint úgy értve, hogy ők olyan 65+ évesek lehetnek, nagyszüleid pedig már simán elhagyták a 85öt. Ha így van, akkor érthető, ha nem, akkor viszont szerintem túloznak. Édesanyám most lesz 60, falun nőtt fel, fősulit végzett, volt jogosítványa, voltunk külföldön nyaralni, na jó nem repülővel, de akkor is. A mi tanáraink 90%a nő volt (faluban), mind főiskolát végzett. Mamám 80 lesz, világ életében tanyán, falun lakott, de sosem mondott ilyeneket.
2019. márc. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A nagyszüleim nyolcvan körüliek. :)
2019. márc. 4. 11:45
 4/9 A kérdező kommentje:
Mi is voltunk külföldön nyaralni elég sokat, meg anyukámnak is volt jogosítványa, bár annyira utál vezetni, hogy szerintem már nem is tud. Később csinált valami mérlegképes könyvelői képesítést. De azt már gyerekként is megtanultam, hogy a külföldi nyaralások tabuk a mi családunkban, maximum a Balatoni nyaralásokról beszélhetünk.
2019. márc. 4. 11:50
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
A nagyszuleim 70 felett vannak, és semmi ilyent nem említettek soha. El vagy tajolodva pár evtizeddel. Bár egy kicsi faluban lehet, megállt az idő.
2019. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
A 88 eves nagymamamat szombaton temettuk el, o volt az utolso nagyszulo aki eltavozott, de meg o sem emlitett ilyet soha.
2019. márc. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Nem. Ők a patriarchális rendszerben hisznek.
2019. márc. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 70 éves paraszt anyósom dettó.
2019. márc. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Vicces lenne, önmagukat hazudtolnák meg ezzel. Apai ágról budai és pesti értelmiségi család. Ennek ellenére apám elvette anyámat, akinek meg az egész családja vidéki. Már 1980-ban nem volt ez téma nálunk. Sőt, szerintem régebben sem feltétlenül. Egyik ősöm munkás volt és nagyon is támogatta, hogy a gyerekei viszont kitörjenek és diplomás emberek legyenek.

Én meg ennek köszönhetően vegyesen vagyok értelmiségi gyökerű és paraszti gyökerű. Talán ezért sem szeretem, mikor az egyik szidja a másikat, mert mindkettő réteg fontos és mindkét rétegben lehet nagyon becsületesen dolgozni és szépen élni.

2019. márc. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!