Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nemsokára megszületik az...

Nemsokára megszületik az unokám, és úgy gondoltam, hogy egy diplomata táskában készítek neki egy idő kapszulát, amit a 18 születésnapján bonthatnak fel neki. Ti milyen dolgokat raknátok egy diplomata táska méretbe, ami jól tükrözi a mai kort?

Figyelt kérdés

(Papír) A születésnapon megjelenő napi és heti újságok mellett, az élelmiszer és a műszaki áruházak szóró újságai és a EU választással kapcsolatos politikai pártok szóró lapja.

(Tárgyak) Egy mechanikai csörgő órát, különböző adathordózókat, VHS és hang kazetta, walkman, és pendríve és mp3 lejátszó. Rubik kocka, ki nevet a végén társasjáték, stb.

A stb.- ben kérek segítséget,



2019. márc. 4. 12:04
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
79%
Én teletômném dollárral.
2019. márc. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a mára jellemző dolgokkal kellene megtöltened, nem Vhs kazettával ( 10 éve nem használják), meg ilyenekkel, hanem a születése idejében használt dolgokkal.
2019. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
89%
VHS, hangkazetta, walkman még az én gyermekkorom szülötte, azt nem tenném bele. Helyette legyen CD inkább. Egy mobiltelefon esetleg, de már az okos fajta, nem kell feltétlen működjön is, de ha működik, annál jobb, természetesen töltővel. Fényképek. Egy kis zsebnaptár. Felsorolás az idén megjelenő érdekesebb filmekről, mesékről, esetleg képekkel illusztrálva. Most divatos frizurákról kép. Facebookról, instáról valami infólap. Ki tudja, lesznek-e még 18 év múlva? Legújabb autómodellek. Legújabb fejlesztések......
2019. márc. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a VHS, hangkazetta, walkman, mp3 már nem ez a kor. Ezek az én gyerekkoromban voltak aktuálisak.

Én pl. beletenném a legutóbbi mobiltelefonomat. Nemrég cseréltem le, de működik a régi is. Bár, hogy 18 év múlva fog-e azt nem tudom :D De nemrég találtam kb. 10-15 éves mobilokat a szekrényben, és működnek :D

Amiket a papírnál leírtál jók, bár én a választásokat kihagynám. Az nem olyan egyedi. Ő is át fog élni jó párat.

2019. márc. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
90%

"(Tárgyak) Egy mechanikai csörgő órát, különböző adathordózókat, VHS és hang kazetta, walkman, és pendríve és mp3 lejátszó. Rubik kocka, ki nevet a végén társasjáték, stb."


VHS, kazetta, walkman, mp3 lejátszó abszolút idejétmúltak. Ilyeneket nem raknék bele.


Szerintem képet rakj a családtagjairól, aktuális mesefigurák, stb.

2019. márc. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
91%

Walkman és kazit kihagynám, az már nem a mai kort tükrözi.

Lehet venni viszont családfa könyveket, amiket kitölthetnél neki, nagyon aranyosak, én is vettem a lányomnak. Ha lesz haja, egy pici hajtincset, a karperecet, amit a kórházban kapnak, lenyomatot a tenyeréről vagy a talpáról.

2019. márc. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
80%
Walkment, vhs kazettát én már nem raknék bele, már a mostani 18 évesek sem tudják mi az. A pedrive jó ötlet, esetleg egy olcsobb okostelefon. Vagy valami játékkonzol. Más ötletem sajnos nekem sincs, esetleg mp3 lejátszó, bar mar az sem divat. Amugy remek dolgot találtal ki :)
2019. márc. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
68%

Pl. VHS és audio kazit, walkman-t nem, az már nem a mai kor. Azt egy olyan kapszulába kellett volna tenni, amiben én születtem 87-ben.


Szórólapot sem tennék bele, kit érdekel, 18 évvel ezelőtt mennyi volt csirkemellfilé.


Nézz körül, hogy most mi van. Az igazság az, a legjobban az tökrézné a digitális kort, ha digitálisan rögzítenéd. Tudom, ez nem tetszik, nekem sem tetszik, de ma az insta, facebook világát éljük. Engem pl legjobban az érdekelt, hogy mi volt Amerikában a toplista vezető dal, mikor születtem.


Esetleg elmész sétálni, és lefényképezel érdekesebb dolgokat, mint egy turista. Na, az engem érdekelne, nem csak újságokból látni 87-et, hanem okostelefonnal fotózva.

2019. márc. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
76%
Árlista a ma kapható fontosabb dolgokról. Ki emlékszik még menyi volt egy trabant anno?????
2019. márc. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
11%
Nem csinálnék ilyet. Egy napilap a születésnapi dátumával tökéletes és bőven elég.
2019. márc. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!