Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek normális, ha...

Szerintetek normális, ha anyám (78 éves) hozzáfért az e-mailjeimhez és azokat olvasgatja, kinyomtatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyámmal nem túl jó a viszonyom, sose volt az.

Egyik alkalmommal, mikor muszáj volt megnéznem egy emailt elkértem és bejelentkeztem anyám táblagépén. A jelszó benne maradt és mint megtudtam kb. fél éven keresztül olvasgatta a privát levelezéseimet. Volt amit ki is nyomtatott és megmutotott másnak is.

Volt benne olyan levél is, ami rá nézve sértő volt, barátnőm egyik levelében azt írta róla, hogy "sose volt normális". Ezt a levelet is ki is nyomtatta, több ismerősének megmutatta, család több tagjának felolvasta. azzal fenyegetőzött, hogy elviszi ügyvédhez.

Én semmi sértőt nem mondtam egyébként róla, csak barátnőm mondta azt, hogy sose volt normális.


Meg volt sértődve mikor itthoni gépemen megváltoztattam a jelszót.


Szerinte ez teljesen természetes viselkedés és ő van megsértve.

Ti mit gondoltok erről?



2019. ápr. 22. 00:53
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
82%

Anyád a leírás alapján egy intrikus, szarkavaró, ostoba qrva, már bocsánat.


Van egy olyan érzésem, hogy ezt az egészet nem most kezdte és még okod is lett volna rá, nem is egy, hogy minden kapcsolatot megszakíts vele.

2019. ápr. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy egyik érve az, hogy ha nem neki lenne igaza, akkor már feljelentettük volna.


Azaz joga van az emailek elolvasásához különben már fel lett volna jelentve.


Nem igazán érti meg, hogy, hogy nyilván nem jelenteném fel akkor se ha amit tett az nem legális (magán levelezés elolvasása).

2019. ápr. 22. 00:56
 3/43 anonim ***** válasza:
35%

Nem sok 78 éves nénike tud eligazodni a neten és még ki is tudja nyomtatni az elolvasott e-mailjeidet.

Le a kalappal előtte.

Akkor te sem lehetsz sokkalta fiatalabb 60 évesnél.


Amúgy miért laksz még a 78 éves anyád nyakán??

2019. ápr. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
72%

Az sem normalis hogy 78 evesen tud e-mail olvasni meg nyomtatni :D

Mamam 78 eves de azt se tudja hogy kell szamitogepet vagy tabletet hasznalni.

2019. ápr. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
24%

Alapvetoen te voltal az ostoba, hogy nem birtad ki az emailed elolvasat kesobbre halasztani, muszaj volt anyad eszkozen belepni. Es nem eleg, hogy nem voltal kepes varni, de meg el is mentetted a jelszavadat az o gepen (vagy "csak" siman nem leptel ki). A bankszamladat is ilyen "gondossaggal" kezeled????

Es most, a sajat ostobasagod miatt anyadat hibaztatod?

Amugy nem, nem normalis dolog, pl en nem neznem meg meg a ferjem emailjeit sem (megtehetnem, de minek?). De, forditott esetben, biztos vagyok abban, hogy te is elolvasnad anyad osszes cuccat, ha hozzafernel.

2019. ápr. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

# 3/5


Nem ő nyomtatta ki, ez szinte biztos. Bevitte egy szaküzletbe.

2019. ápr. 22. 04:22
 7/43 A kérdező kommentje:

# 3/6


NEM vele lakom! Már 25 éve nem nála laom. Egyik alkalommal mikor gyerekemet látogattam meg a kórházban (akkor műtötték épp), akkor ott volt ő is és nekem akkor még nem volt okostelefonom, de egy emailt meg kellett volna néznem. Ezért megkérdeztem 5 percre megnézhetném e a táblagépén.

2019. ápr. 22. 04:24
 8/43 A kérdező kommentje:

# 5/7


"De, forditott esetben, biztos vagyok abban, hogy te is elolvasnad anyad osszes cuccat, ha hozzafernel."


Ezt a feltételezést mire alapozod?

Én vettem neki a táblagépet, én állítottam be, én regisztráltam neki a fiókot. Tehát tudom az összes jelszóját, mivel feltételezem nem állította át, mióta regisztráltam, mégse nézegetem, vagyok rá kíváncsi.

2019. ápr. 22. 04:27
 9/43 anonim ***** válasza:
19%
Nem rugóznék ezen. 78 éves az ég szerelmére, tudom, hogy a kor nem mentség csak állapot, de joga van hülyének lenni. E-mailben meg nem írunk olyan bizalmas dolgokat, amiket nem szeretnénk ha más is olvasna, ez alap.
2019. ápr. 22. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
33%

Ha a kacsa azért fullad a vízbe, mert nem tud úszni, nem a víz a hibás!

.

Anyád nem nézegette volna levelezésed, ha te kellő körültekintéssel kezeled postafiókod.

Anyád etikai hibát vétett eMailjaid elolvasásával, te pedig azt, hogy nem kellő körültekintéssel használtad az ő kütyüjét.

Mindketten egyforma hibásak vagytok, mert

- te hagytad, és

- ő megtette.

2019. ápr. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!