Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A gyerekem nem hajlandó...

A gyerekem nem hajlandó magyarul beszélni, amit a dédnagymamája (aki nem beszél idegen nyelven) nehezen visel. Hogyan tudnám ezt elsimítani?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 25. 16:22
1 2
 1/19 anonim válasza:
82%
Nem magyarul beszél? Hány éves gyerek? Egyáltalán milyen nyelven beszél, angolul? Vagy hogyan? Én már találkoztam ilyennel, angolul jobban tudott beszélni mint a saját anyanyelvén.
2019. ápr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
83%
Előző vagyok. Vagy esetleg van valaki a családban aki külföldi és az ő nyelvén beszél?
2019. ápr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Németül, mert Ausztriában vagyunk.
2019. ápr. 25. 16:27
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Miért nem hajlandó?

Hány éves?

2019. ápr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
De miért nem? Hisztizik valamiért? Nem csípi a dédit? Hány éves?
2019. ápr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
3. Mindig felváltva hallott németet és magyart, nagyszülők tudnak németül, egyedül a dédmami nem. Megért mindent, de beszélni csak németül akar. És nem értem miért.
2019. ápr. 25. 16:29
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Ne erőltesd mert akkor még megérteni sem lesz hajlandó. Nekem a 9 éves fiaim nem beszélnek magyarul csak angolul és olaszul. Pedig én csak magyarul beszélek hozzájuk de olaszul válaszolnak.
2019. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

AZért beszél németül mert te és a férjed hagyod neki. Lusták vagytok a magyarhoz.


Nekem a férjem német, Németországban élünk, és mindkét gyerekünk szuperül beszél magyarul is. Ök már kisiskolások. Nagyon sok odafigyelést és energiát követel, hogy tudatosan én csak magyarul beszéljek velük. Ha apa itthon van is, ha csak a gyerekekhez szolok rögtön magyarul beszélek. Apa is sokmindent már megért, öt nem zavarja(söt büszke, hogy gyerekei a magyart jól beszélik).

Nekem is könnyebb lett volna ha hagyom a magyart. Minden barátunk szomszédunk német, a magyar egyesületben igazán barátokat nem találtam. De oda figyelve olvastam esténként magyart nekik, énekeltem magyar verseket. Pedig ugye a tv rádió mind német, nekem is egyszerübb lett volna, ha mindent németül mondok, énekelek nekik...

Mikor a gyereken érzem, hogy túl sokat válaszol németül akkor egyszerüen csak a magyar válaszokat fogadom el.


-Anya ich möchte...

-Mit mondtál?

-Ich...

-Hogyan?

-Ich...

-Nem értem

-Szeretnék egy banánt.

2019. ápr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Ketnyelvu gyerekeknel gyakran van ez igy, nem feltetlen hibazott barki is. Nekem is van ismerosom, kulfoldon el evek ota, a gyermeke is ott született, parjaval se hasznaljak a magyart, de a lanyat megtanitotta ra, o megis fel magyarul megszolalni, es inkabb a tobbsegi nyelvet hasznalja, pedig ert mindent. Ez nem feltetlen a szulo hibaja, a gyerek szemelyisege is befolyasolja ezt. Ha visszahuzodobb, akkor inkabb a biztos fele fog huzni. Ha mar eleg idos, akkor esetleg megprobalhatod elmagyarazni neki a szituaciot.
2019. ápr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Zsozsóka0926 ***** válasza:
85%
Én is láttam ilyet a Balatonon.Kb. 4 éves volt a kisfiú.Az anyukaja magyarul beszélt hozzá ,ő meg németül válaszolgatott.Szerintem ilyen kicsi korban még termeszetes,hogy úgy mondja ahogy először eszébe jut.A kistesóm angol oviba jár,ő is angolul mondja a szót ha úgy jut eszébe.Később ez változni fog ha te csak magyarul beszélsz vele,előbb utóbb használni fogja a magyart.Csak kitartónak kell lenni és következetesen magyarul beszélni vele.A meseolvasás és a magyar mondókák ,énekek tanítása is segíthet.
2019. ápr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!