Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha nagyapám rámírja a házát,...

Ha nagyapám rámírja a házát, akkor szedhetek albérletet az apámtól és nagybáttyámtól?

Figyelt kérdés
Teljes egészében az ő nevén van a ház, és aztmondta nekem rám fogja írni, minden joggal együtt. Nemtudom ezek pontosabban mik, gondolom vegrendelet, vagy valami nem? Ha viszont enyém lesz a ház, akkor tulajdonképpen én azt el is adhatom? Vagy albérletet is szedhetek tőluk? Nem élek veluk, de ők ott laknak. Az hogy ez mennyire erkolcsos meg nem érdekel. Illetve hogyan szabhatom meg mennyi az albérlet? 19F
2019. máj. 2. 15:54
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja és, hogy meg e tudják tamadni apámék valahogy ezt jogilag.
2019. máj. 2. 15:55
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Igen. A bejovo penzbol el tudsz jarni nyelvtanorakra.
2019. máj. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom ismer, igy haszonelvezeti jogot azt hagy maganak. Igy nem tudod eladni nelkule, az alberleti dij meg az ove...
2019. máj. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Sajnálatos, hogy a saját apáddal ilyen rossz a viszonyod. Azt kéne tudni, hogy mi van nagyanyáddal? Ha már meghalt, akkor kapásból a fél házat apád örökölte. Ha meghalna nagyapád, akkor örökölné a másik felét. De mivel a nagyapád rád akarja iratni, így csak a fél házzal teheti meg, tehát 50-50%-ban lesztek tulajdonosok, nem nagyon tehetsz semmit, max. ha kifizeted apádnak a fél házat, akkor a tiéd.

Ha a ház egyedül nagyapádé és még életében lemond róla, eladja neked, vagy ajándékozza, akkor te leszel a tulaj, de még akkor is lehet apádnak élethosszig tartó haszonélvezeti joga.

Én a békésebb utat javasolnám neked, csak az apádról van szó. Tudom, fiatal vagy, kell a pénz, élni akarsz, de apád nélkül te sem lennél. Biztos van megoldás, ami mindenkinek jó.

2019. máj. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy tudom, ha nagypapád meghalna a hagyatékit meg lehet támadni apukádnak. Ha másért nem a köteles részért.
2019. máj. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyapád ajándékként adja neked a házat vag végrendeletben rádhagyja azt apád mindenképpen megtámadhatja nagyapád halála esetén - és jó eséllyel visszakapja egy részét.

Ami megoldás, ha eladja neked, de ehhez neked kell valamiféle jövedelmednek lennie, mert egyébként nem lesz jogszerü és apád megintcsak visszakérheti magának.


Szóval ez egyáltalán nem olyan egyszerü dolog, nem úgy van, hogy "rádiratják a házat", mert ilyen jogilag nem létezik.


De feltéve, hogy ez megoldható lenne, akkor ugyan elvileg kérhetnél lakbért apádtól, viszont ö attól kezdve semmit nem köteles rád költeni, tehát valószinüleg rosszabbul járnál.

A lakbér mértékét meg a helyi viszonyoknak megfelelöen lehet megállapítani, ha tokat kérsz, akkor apád a bírósághoz fordulhat.

2019. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Ismét egy gerinctelen féreg van felnövőben emberek! És egyre többen lesznek.
2019. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
28%

"Achgdrztombdzj nevű felhasználó válasza:


Gondolom ismer, igy haszonelvezeti jogot azt hagy maganak. Igy nem tudod eladni nelkule, az alberleti dij meg az ove..."


A kérdezö a NAGYAPJÁTÓL kapná a házat és az APÁTÓL kérne lakbért!

2019. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%
Ha a nagypapa haszonélvezeti jogot az apának (fiának), akkor a kérdező kivárja mig meghal az apja és örököl, mert ha az apáe a haszonélvezet akkor valóban ő fogja kapni az albérleti dijat (ha kiadja a házat)
2019. máj. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

Rád fogja íratni? Haha! Mikor? Már temeted a papát, ráadásul már most a saját apád albérleti díján gondolkodsz?

Hűűű, te valahol nagyon el vagy tévelyedve.

2019. máj. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!