Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ki hozzá fel és fizesse a...

Ki hozzá fel és fizesse a nagyszülői segítséget külföldön?

Figyelt kérdés
Párommal Angliában élünk, míg édesanyámék Magyarországon. Most, hogy úton van a baba így anyumnak kellene felajánlani, hogy ki jön segíteni vagy nekünk kellene megkérni? Plusz kinek kellene a repülőjegyért állni?

2019. máj. 5. 09:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha már kirángatjátok hogy szívességet tegyen nektek, akkor a minimum hogy fizetitek a költségeit. Így is ingyen melózik majd hogy ne nektek kelljen...
2019. máj. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Termeszetesen nektek allni a koltsegeit. Ha szeretnetek, hogy kimenjen, akkor beszeljetek meg vele.
2019. máj. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Más is szült már külföldön, még sem rángatta oda az édesanyját, hogy menjen segíteni.

Ha a helyedben lennék már rég lesült volna a bőr képemről, hogy elvárod, hogy saját költségen menjen segíteni nektek...

2019. máj. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Bocs, de ez teljesen családfüggő.

Nekem van kint ismerősöm, aki jó körülmények közt él, a szülő itthon kb éppen megél; meg van olyan is, ahol fordított a helyzet.


Ha ti vagytok jobb anyagi helyzetben és elvárjátok, hogy menjen, minimum illene megkérdezni, hogy tudja-e vállalni az utazás költségeit; de még inkább illő lenne kapásból kifizetni...


Bennem fel sem merül, hogy szülőként ne ajánljam fel a segítségemet, de én meg tudom oldani, mer akár onnan is dolgozhatok, nem minden nagyi ilyen szerencsés...

2019. máj. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell felajánlania, hogy segít, hiszen ez nem alap. A gyereket ti vállaltátok, a ti felelősségetek. Ha úgy érzitek segítség nélkül nem megy, akkor azt a segítséget nektek kell kérni és illene is állni az anyagiakat.
2019. máj. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

1. Szülés után nem kell feltétlen valaki segíteni, a legtöbb felnött nö megoldja enélkül.

2. Ha ragaszkodsz anyukádhoz, akkor elöször meghívod, másodszor kifizeted neki az utat, harnámdszor meg fizeted a munkáját, minimum a mo-i jövedelemkiesést!

2019. máj. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Akkor kicsit kiegészítem a dolgot.

Édesanyámmal jó viszonyban vagyok, de ez inkább a párom és az én türelmemnek köszönhető. Anyumnak nagyon kiállhatatlan természete van: indulatos, kárörvendő és nagyon szeret panaszkodni. Minden évben itt tölt két hetet nálunk a mi költségünkre. A repjegyet felül neki külön kell főzni, mert amit mi eszünk az neki nem ízlik. Emellett folyamatosan azt nézni, hogy neki mi lenne a jó de nincs semmiben sem köszönet, csak panaszkodás. Szeretem, hiszen mégiscsak az édesanyám, de lefáraszt a jelenléte. Viszont "szeretne unokázni" és még jóval a terhességet előtt közölte, hogy ha lesz baba, akkor majd kiköltözik hozzánk néhány hónapra (!) "segíteni".

2019. máj. 5. 10:31
 8/22 A kérdező kommentje:
Egyébként munkanélküli már 30 éve és édesapám tartja el. Ő már az egészsége miatt nem tud utazni, viszont magas nyugdíjat kap, így anyuék még egy fizetés mellett is jól élnek.
2019. máj. 5. 10:33
 9/22 anonim ***** válasza:
25%

Akkor talán nézd meg mennyibe kerül egy segítséget vállaló személy Angliában. Utána adj hálát, hogy olyan édesanyád van aki hajlandó elmenni és segíteni nektek.

Ezek után ugyan fizesd már ki azt a tetves 10-15 ezer forintot az oda-vissza jegyre. (ránéztem és Debrecen-Luton útvonalon pontosan 5-5 olyan májusi nap van mikor 6690 Ft a jegy) Mennyi is ez? 35-40 Font? Kb. 4 órányi munkabéred, még ha mosogatsz is. Nem szégyelled magad, hogy még ezt is elvárnád, hogy anyud fizesse?

Tesóm kint dolgozik. Képzeld ki szokta hívni anyunkat csak úgy, hogy együtt legyenek. És nem csak a repjegyét fizeti, de utazásra is ad neki, konkrétan feltölti az oistert és időnként elviszi egy-egy fizetős programra is. Nem gondolod, hogy ennyit a te anyukád is megérdemel, ha már ingyen bébiszitterkedik neked?

2019. máj. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%

Neked van szükséged a segítségre, ergo neked kell kérni és neked kell fizetni.


Amúgy meg ha valaki vendéget hiv, akkor olyan etelt készít, amit az szeret, nem pedig olyat, amit az nem szeret.

A hozzáállásodat elnézve inkább nem gondolkoznék rajta, hoyg anyámat kérjem meg segiteni

2019. máj. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!