Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A szüleim miért szeretik...

A szüleim miért szeretik kevésbbé az én gyerekemet, mint a tesómét?

Figyelt kérdés
A tesóm unokája 5 éves, az enyém 1. Az unokaöcsémet azóta körülrajongják a szüleim mióta megszületett, az enyémmel szinte semmit nem foglalkoznak. Azért furcsak nekem a helyzet mert a szüleimmel nekem szorosabb a kapcsolatom(legalábbis az volt), míg a tesómmal csak azóta vannak ilyen jóban, mióta szült.Nagyon szomorú vagyok emiatt :(

2019. máj. 7. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
A tiéd lány? Lehet hogy ilyen régimódiak és jobban értékelik a fiúunokát. Vagy az is lehet, hogy így próbálják kompenzálni azt, hogy a tesóddal nem volt olyan jó viszonyuk. Esetleg az is lehet, hoy egyszerűen elmúlt a varázsa az unokáknak. Ha valakinek több is van már, akkor természetessé válil. Vagy úgy érzik, hogy te jobban boldogulsz egyedül is. De igazából ők tudnának erre választ adni.
2019. máj. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Az első unoka mindig érdekesebb, mint a többedik. Sajnos ez van, erről lemaradtál.
2019. máj. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy ez még így van amiatt,hogy a másikkal több időt töltöttek . Vagy megeshetik,hogy túlreagálod
2019. máj. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

#2

Cáfolom. Nálunk is hasonló volt a helyzet (én vagyok az unoka), egészen addig érdekeltem a nagyszüleimet, amíg unokatesóm meg nem született, azóta a szülinapomra se emlékeznek, néha felköszöntenek 2-3 hónap késéssel. :DDD

Szerintem nem érdemes emiatt szomorkodni, ez van.

2019. máj. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Dawkins szerint statisztikailag kimutatható, a lány utód gyereke több figyelmet kap, mint a fiúé. Az oka egyszerű: az előbbi biztosan a te génjeidet viszi tovább.

Nyilván egyedi esetre ez így nem húzható rá, de a tendencia egyértelmű.

2019. máj. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy veszem észre, h az anyosom jobban szereti az első unokáját, mint a mi babánkat. Szinte rá van írva az arcára a boldogság, mikor a másikról beszél. Egyszer itt volt a sógornom a fiával,epp hívott az anyós és azt kérdezte, h a fiú elvan? Kicsit megütötte a fülemet, mert a lanyomra nem kérdezett rá. De a gyerekeinél épp úgy van. A lányát szerintem jobban szereti, mint a férjemet. Ezt már mondtam is neki, persze nem ismerte be.
2019. máj. 8. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Te nagyon szereted és ez a lényeg!!!

Hiába kattogsz ezen,van amit nem lehet erőltetni mert attól jobb nem lesz. Az,hogy most a tiédet nem rajongják körül még nem jelenti azt,hogy később se fogják

2019. máj. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is ez a helyzet, en a meny vagyok.

Engem nem szeretnek, szerintem ezert kedvelik kevesbe az en gyermekem.

“Anyagilag”, ajandekozaskor korrektek, igazsagosak. Viszont ha barmi erzelmi dolog jon kepbe, mindig a fiam marad alul. Sajnos ezt mar o is eszrevette, pedig meg csak 10 eves.

2019. máj. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó én a #6os vagyok. Ezt szoktam mondani én is a férjemnek, h a gyerek észre veszi az ilyen dolgokat. Igaz nekünk még nincs 1 éves, a sógornom gyereke lassan 4 éves. De szoktam mondani, h ha majd nagyobb lesz, saját maga is észre fogja venni, h melyik mama szereti jobban. Ajándékozásban nem csinál kivételt,de az nagyon zavar, h minket sokkal kevesebbszer látogat meg, mint a 2. unokajat. Volt, h szóvá tettem finoman, rögtön én lettem a rossz. Persze a sógornőm se adott nekem igazat,ugye miért is tette volna. Mondtam, h majd pár év és a gyerek is észre fogja venni sajnos.
2019. máj. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van, csak az anyósommal. Azt az unokáját, ami vele él, sokkal jobban szereti. Én rákérdeztem, hogy mi ennek az oka, mivel elég nagy különbséget tesz közöttük. Azt mondta, hogy a mi gyerekünknek sokkal jobb a sora (ami igaz is). Bár még mindig nem értem az indoklását, de elfogadom. Csak mondtam neki, hogy viszont így ne csodálkozzon, ha a gyerekünk is megérzi ezt, és máshogy fog viszonyulni hozzá, mint a másik mamához.
2019. máj. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!