Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan közölhetném finoman a...

Hogyan közölhetném finoman a nagyszüleimmel, hogy ne sorolják állandóan az unokatesóm érdemeit? (többi lent)

Figyelt kérdés
Akárhányszor találkozunk, mindig mondják, hogy X ennyi gólt dobott, meg így meg úgy nyertek. X kézizik egy a tabella alsó felén lévő nb1-es csapatban, ami tök jó, örülök, hogy sikeres, de nem szeretnék állandóan róla hallani. Ugyanis X nem érdeklődik irántunk, még szülinapokon se köszönt fel, és ha írok neki, hogy gratulálok az eredményeihez, vagy én köszöntöm fel, nem is válaszol. Abba se biztos, hogy hány éves vagyok, vagy hogy milyen egyetemre járok. Ezért kicsit elegem lett, hogy a nagyszüleim mindig sorolják az eredményeit, oda meg vissza vannak, ha vizsgázik, mikor állandóan passzívon van. Értem én, hogy ő a kedvenc unoka, mert érte autóznak hetente 15a km-ért, hogy lássák a meccseit. Húsvét hétfőn meg nem volt hajlandó locsolni jönni a papa, mikor 15 percre laknak tőlünk, pedig vártam és tojást is festettem neki. Lehet, hogy van ebben némi irigység is, de azért rosszul is esik, amit csinálnak, pedig igyekszem jó kapcsolatot ápolni velük.

2019. máj. 14. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

"Örülök nagyi, hogy ilyen büszke vagy X-re. Én akkor megyek is, hisz rám nem is vagy kíváncsi. Majd szaros pelenkádat is X fogja cserélni rajtad. Szia."

És becsukod magad mögött az ajtót.

2019. máj. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

A nagyszüleid nem kell finomkodni,mondmeg keményen,hogy baszolrá ,hogy mit csinál.

Egy tahó amiert leseszar téged,akkor meg minek foglalkozál vele?

2019. máj. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Kezdj el hosszasan és részletesen beszélni egy olyan rokonról vagy ismerősről, szomszádról bárkiről, akit ő utál. Ne hagyd abba, minden információt ossz meg róla, és dicsérgesd folyamatosan.
2019. máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Mond el a szüleidnek. Ők meg megbeszélik.
2019. máj. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet, igazatok van, hogy nem kéne finomkodni, köszi :)
2019. máj. 14. 20:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyik se használ, vegyél elő könyvet/temetkezz a telefonodba. Legalább hasznosan töltöd az időt, amíg beszélnek.
2019. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemista vagy. Eld az eleted, hanyagold kicsit Őket, ha hianyolnak es rákerdeznek miert nem látnak mostanában, kerek perec mond el nyiltan az okát.
2019. máj. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne pazarold az idődet rájuk, jó tippeket kaptál. Ha ott vagy, és csak a másikról beszélnek, húzz el azzal, hogy nem azért mentél, hogy X-ről beszéljetek, majd akkor szóljanak, ha T eérdekled őket! HA meg nem mész, és elkezdenek bunkózni, hogy miért nem, akkor simán mondd meg nekik, hogy azért nem tolod el a délelőttöt, hogy X érdemeit hallgathasd élőszóban, majd ha lezs más témájuk, szóljanak! Nem hiszem, hogy észreveszik magukat, max kikapsz, hogy szemtelen vagy és majd még nekik áll fejjebb, tapasztalat...De legalább nem bántanak meg többet! Menjen és szórakoztassa őket X, T emeg töltsd valami hasznossal az idődet!
2019. máj. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, ment a zöld mindenkinek :)
2019. máj. 15. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!