Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan esik rosszul? Más...

Jogosan esik rosszul? Más nagymama is van hogy így viselkedik vagy ilyeneket mond az unokára?

Figyelt kérdés

21 hónapos a lányom, aláírom hogy nagyon virgonc és eleven kislány, de szerintem manapság minden gyerek hisz nem az van mint például velem hogy be raktak a járokába és legyek ott.

De mindegy leirom a helyzetem, jelenleg egy telken élünk a szüleimmel (szerencsére nem örökké hanem pár hónapig)

Reggelente ha elkészülünk általában átmegyünk köszönni, este szint úgy mert nála ez az elvárás...

Na mindegy így volt ez a mai napon is, átmegyünm, ő persze stresszel mert ez a dolga az a dolga.

Hozzátéve nincs neki segítsége... Célozva rám.

Sorry nekem sincs sok időm a gyerek mellett örülök ha az én dolgomat megtudod csinálni. Mindent akkor kell ha alszik a kislányom, vagy ha nem akkor pedig ide oda kell nézegessek. Pl főzésre és a gyerekre egyaránt mert néha szeret veszélyes dolgokat művelni.

Nem is ez a probléma, ha át megyünk a kislányom hozzányúl mindenhez, mindent elér, megy az ágyra édesanyám ott tartja a telefon töltőt, és probléma ha hozzá nyúl, nekem is az mert én meg attól tartok belenyúl a konnektorba.

Felkapcsolja az éjjeli lámpát, felmászik a fotelbe, elhuzza a függönyt, hozzá nyúl a távirányítóhoz, az ébresztőórához.

Általában ezek vannak.

Na ez anyukámnak nem tetszik, olyan kijelentést tett ami nagyon bántó, mégpedig hogy te egyre utálatosabb vagy, szó szerint ezt mondta a kislányom rá, na és hogy miért nem ül le!!

Én meg értem 50 éves múlt, ő már kinőtt ebből de ez az elvárás és kijelentés szerintem nem volt épp egy nagymamához méltó!

Én azt terveztem holnaptól be sem megyek, jöjjön át ő.


A stresszt is teljesen ránkragasztotta. A kislányom már ott is elkezdett sírni, majd mi bejöttünk. Anyu jött velünk behozta a gyerek játékát, addig is folyamatosan sírt, de ahogy kilépett az ajtón ez megszűnt!

Érdekelne más mama is ennyire kiakad-e?!


2019. máj. 16. 12:41
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
84%
A napi 2 látogatást heti egyre csökkented, mert ez így alapból beteg, a gyerekre pedig jobban odafigyelsz és probláma megoldva.
2019. máj. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
63%

De, ez a kislány nagyon is neveletlen! Azért egy majdnem 2 éves tudja már mit jelent az, hogy nem! Nem kell órákig egy helyben csöndben ülnie, de 5-10 percet legyen már el anélkül, hogy mindenhova felmászna és mindenhez hozzányúlna! Igen, engem is zavarna, bár ilyet akkor sem mondanék, de ne várd már el anyudtól, hogy ő alkalmazkodjon mindenben hozzátok.. Nem is értem miféle válasz az, hogy a nagyi igazán átrendezhetné kb az egész házát, csak hogy hátha akkor a kérdező neveletlen gyereke tudna normálisan viselkedni.

Illik tudni ennyi idősen már, hogy más házában nem taperolok össze mindent és nem mászok fel mindenhova. Neked kéne meghúzni a határokat, de nem úgy, hogy rászólsz, hogy ezt nem szabad, majd ő le sem sz*arva folytatja tovább.

Egyébként 58%-os neked nem tudom mi bajod, mitől van ekkora hatalmas frusztráció benned, de nem ártana megkeresned a gyógyszered, ami minden bizonnyal elgurult.

Nekem van gyerekem, nem is egy és bármennyire is hihetetlen, közel 2 évesen bizony tudták mit jelent az, hogy nem! Nem okozott problémát, ha átmentünk bárkihez is, hogy normálisan viselkedjenek és ne rohangáljanak meg vegyenek el mindent, ami csak a kezük ügyébe kerül. De mondjuk én neveltem is a gyerekeimet, nem csak elvártam, h hozzánk alkalmazkodjon mindenki!

2019. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
46%

58%-os iszonyúan primitív és szánalmas vagy, rajtad maximum nevetni lehet. :D :D

Nem is ismersz te szerencsétlen, mégis azonnal személyeskedsz és mindenkit lehordasz, aki nem ért veled egyet. Olvasdd már vissza az irományod. Hát dől belőle a mocsok, a rosszindulat és lerí, hogy milyen agresszív és mérhetetlenül ingerült vagy! Inkább kezeltesd magad, ahelyett h másokat mocskolsz.


A kérdező leírta, hogy viselkedik (vagyis épp nem viselkedik) a gyereke, ez alapján írtam én is és mint láthatod nagyon sokan mások is, hogy a lány igen is neveletlen! Ez nem kioktatás és ítélkezés, ez szimpla ténymegállapítás abból, amiket a kérdező leírt.


Hol írtam, h én vagyok a tökély?! Ne hallucinálj. Azért, mert az én gyerekeim tudják mi az a nem és ha átmentünk valahova nem másztak fel mindenhova és nem tapiztak össze mindent és képesek voltak 5 percig ülni, még nem jelenti, hogy tökélynek tartom magam, sőt mi több! Ez alap lenne, a baráti körünkben minden ennyi idős gyerek tud viselkedni, ha átmennek valakihez, pláne ha csak 5-10 percről van szó.


Te vagy az, aki egyből támad mindent és mindenkit és pont te ítélkezel ismeretlenül!! Az plusz poén, h még ezek után te vered a segged a földhöz, hogy mit ítélkezünk..


A szexuális életemben aztán meg végképp semmi kotorásznivalód, de ha ennyire kíváncsi vagy megnyugtatlak, hogy semmi gond vele, ellenben neked valóban nem ártana, ha valaki helyrerakna, így vagy úgy, talán akkor kicsit kiegyensúlyozottabb lennél és nem viselkednél ilyen idegbeteg módjára. :)

2019. máj. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
22%

Ha ilyen nagymama lennék szembe köpném magam.

Kérdezõ légy büszke arra,hogy még szoptatod a kislányodat,igazi jó anya vagy.Nekem is van egy ismerõsöm 2és fél éves a kislánya és még mindig szopik, mert a gyerekére gondol és nem magára.

2019. máj. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
65%

Maximálisan egyetértek azokkal, akik szerint neveletlen a lányod. Valóban az. Azért nehogy már egy közel 2 éves gyerek ne tudjon 5 percet nyugton maradni. Ez nem ítélkezés, ne legyen már csúcsteljesítmény, hogy a gyerekünk tud viselkedni másnál és megérti, hogy mit jelent a Nem szabad mondat!

Annak meg, h valaki 2-3 éves gyereket is még szoptat köze nincs a jó anyasághoz, én ezt inkább már-már betegesnek és igen erős túlzásnak nevezném. A dolog eleve ott kezdődik, hogy a szoptatásnak semmi köze nincs a jó anyasághoz!

Nagyi helyében mondjuk ilyet nem mondtam volna, de azért nem csak benne van a hiba maradjunk annyiban..

2019. máj. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
48%
Valóban, mekkora paraszt itt a válaszok nagy többsége, amiért a leírtak alapján teljesen jogosan vélik úgy, hogy neveletlen a kérdező lánya és amiért nem tartják a világ legtermészetesebb dolgának azt, h a gyerekük ne legyen képes 5 percig a seggén ülni. Ne hogy már ne lehessen megértetni egy ekkora gyerekkel, hogy nem mászhat fel mindenhova és vehet el mindent, amihez kedve van. Azért álljon már meg a menet!
2019. máj. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
31%
Még a kismacska elől is elrakom a töltőt,mert tudom,hogy szétrágja.Meg tud ülni egy gyerek a fenekén,de nehogymár a saját anyámnál haptákba álljon a gyerek.Az a normális,ha egy ilyen korú gyerek megfog,felfedez dolgokat.
2019. máj. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
69%

Én csak azt nem értem mi a jó francnak írsz ki kérdést, ha utána besértődsz a válaszokon?!

Meg lehet nézni, h 3-4 emberen kívül mindenki más azt írta, h bizony neveletlen a lányod! De nyilván ez véletlen és nem mérvadó, hisz itt mindenki hülye, kivéve te és az a pár szem válaszoló, aki veled ért egyet és akik közül egyébként némelyek olyannyira értelmesek, hogy személyeskedés és trágárkodás nélkül, továbbá normális hangnemben nem is voltak képesek véleményt nyilvánítani...

Igen, számomra speciel beteges egy ekkora gyereket még szoptatni, de ez legyen a te bajod, a neveletlenség kérdése viszont már nagyobb probléma, de írhatnák még neked itt 100-an is, h a gond veletek van, te úgyis csak toporzékolnál.

Legközelebb nem kell kérdezni és akkor nincs amiért bevágd a hisztit. :) Vagy tanuld meg elfogadni, h koránt sem ért veled mindenki egyet!

2019. máj. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó tökéletesen igazad van.A kérdező és az a pár válaszoló látja normálisan a dolgokat.
2019. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
63%

Őszintén sajnálom, ha neked ennyit sikerült leszűrnöd.

A kérdezőnek max annyiban van igaza, h nem kellett volna a nagyinak ilyet mondania, de abban h a gyereke meg lenne nevelve, már kevésbé.

Egyöntetűen állítja kb a válaszolók 80-90%-a, hogy a gyerek neveletlen, de ő csak azért is megmagyarázná, hogy nem igaz, mert mindenki hülye rajta kívül és azok akinek az ennyi idő gyerekük tud viselkedni, azok is mind idióták...

Hát az ilyen akkor nem is értem minek kérdez, ha ő úgy is tudja, h ő a tökéletes és benne aztán semmi hiba nincs..

2019. máj. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!