Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan esik rosszul? Más...

Jogosan esik rosszul? Más nagymama is van hogy így viselkedik vagy ilyeneket mond az unokára?

Figyelt kérdés

21 hónapos a lányom, aláírom hogy nagyon virgonc és eleven kislány, de szerintem manapság minden gyerek hisz nem az van mint például velem hogy be raktak a járokába és legyek ott.

De mindegy leirom a helyzetem, jelenleg egy telken élünk a szüleimmel (szerencsére nem örökké hanem pár hónapig)

Reggelente ha elkészülünk általában átmegyünk köszönni, este szint úgy mert nála ez az elvárás...

Na mindegy így volt ez a mai napon is, átmegyünm, ő persze stresszel mert ez a dolga az a dolga.

Hozzátéve nincs neki segítsége... Célozva rám.

Sorry nekem sincs sok időm a gyerek mellett örülök ha az én dolgomat megtudod csinálni. Mindent akkor kell ha alszik a kislányom, vagy ha nem akkor pedig ide oda kell nézegessek. Pl főzésre és a gyerekre egyaránt mert néha szeret veszélyes dolgokat művelni.

Nem is ez a probléma, ha át megyünk a kislányom hozzányúl mindenhez, mindent elér, megy az ágyra édesanyám ott tartja a telefon töltőt, és probléma ha hozzá nyúl, nekem is az mert én meg attól tartok belenyúl a konnektorba.

Felkapcsolja az éjjeli lámpát, felmászik a fotelbe, elhuzza a függönyt, hozzá nyúl a távirányítóhoz, az ébresztőórához.

Általában ezek vannak.

Na ez anyukámnak nem tetszik, olyan kijelentést tett ami nagyon bántó, mégpedig hogy te egyre utálatosabb vagy, szó szerint ezt mondta a kislányom rá, na és hogy miért nem ül le!!

Én meg értem 50 éves múlt, ő már kinőtt ebből de ez az elvárás és kijelentés szerintem nem volt épp egy nagymamához méltó!

Én azt terveztem holnaptól be sem megyek, jöjjön át ő.


A stresszt is teljesen ránkragasztotta. A kislányom már ott is elkezdett sírni, majd mi bejöttünk. Anyu jött velünk behozta a gyerek játékát, addig is folyamatosan sírt, de ahogy kilépett az ajtón ez megszűnt!

Érdekelne más mama is ennyire kiakad-e?!


2019. máj. 16. 12:41
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
19%
Tényleg nem kéne szülni mindenkinek.Milyen neveletlen gyerek,mert hozzámer nyúlni a töltőhöz,nyomkodja a tavirányítót,felmászik az ágyra.Rá lehet szólni a gyerekre,meg lehet tanitani,de az a normális amit ő csinál.Mert érdekli a világ,látja a felnőttektől,hogy használják azokat a tárgyakat ami őt is kícáncsivá teszi.Mondom jobb helyeken elpakolják azokat a dolgokat amire vigyázni kell/nem szeretném,hogy gyerek kezébe kerüljön.Nagymama tíz év mulva azon fog sipákolni,hogy az unokája nem fogja szeretni,és nem fogja érteni,hogy miért.És,ha az enyémre mondaná,hogy utálatos többet nem mennék,jól kiosztanám utoljára.Ha valamit akar megemeli a fdnekét és átmegy.
2019. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező!El se olvastam minden hozzászólást, úgy felidegesítettek.

Egy 21 hónapos kislány nem neveletlen, hanem még természetes módon minden érdekli a külvilágban.Minden tárgy,minden dolog.Szerencsére még érdekli,örülj neki!Akkor lenne baj, ha közömbös lenne.Minden normális gyerek ezt csinálja 21 hónaposan.Nem vele és veled van baj, hanem anyáddal.Ő már 50 évesen egy kiégett valaki.

Ha szeretné a lányát meg az unokáját, akkor szívesen fogadná őket, nem mondana ilyeneket egy picire.

Amúgy nem értem, miért kell beköszönni?Néha ő is mehetne.Tegye el, amit nem szeret a gyerek kezébe adni.Biztos neveled a kicsit, hogy mit nem szabad, de még most korai elvárni tőle mindent.

Én 57 éves nagymama vagyok,2 unokával, akik 2 és 4 évesek.Én alapból elpakoltam a gyerekekre veszélyes dolgokat, meg azokat amiket ha tönkretesz, sajnálni fogom.Ami kint van,ahhoz nyugodtan nyúlhatnak, nincs tabu semmi.Imádom ha itt vannak, ha nyüzsögnek.

A lányom szobáját befestettük babásra,állatfigurák a falon, gyerekfüggöny, gyerek szőnyeg, ágy.Sok polc, amiken rengeteg játék van:egy része még a saját gyerekeimé volt, eltettem unokáknak.Másik részét én vettem, mindig veszek valami kis játékot, ami itt marad nálam, ha itt vannak is legyen mivel játszani.

Ha eljönnek, az unokák már húznak is játszani.De szoktam velük főzőcskézni, süteményt sütni, mosni, teregetni,takarítani is.Hihetetlen, mennyire szeretnek bekapcsolódni ezekbe.Persze türelem kell, mert így több idő minden, de megéri.

Ne menj annyit át hozzá, ha idegesíti a gyerek.Várd meg, menjen ő, ha érdekli.Csak sajnálni tudom az ilyen nagymamát, nem tudja mitől fosztja meg magát.Nekem feldobják az amúgy egyhangú napomat a csicsergésükkel.

2019. máj. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
31%

Eszméletlen hogy hova halad ez a világ.Ennyi gyerekgyűlölő, sivár,érzéketlen ember nincs egy csomóban, mit itt.Elszégyellhetné mind magát!De azok is, akik felpontozták őket.Gyalázat.Ők is mind gyerekként kezdték, nem felnőttként bújtak ki.

Egynek sincs gyereke, de ilyen embereknek ne is legyen, mert szerencsétlen gyerek lelkileg megnyomorodik mire felnő.

Amelyiknek meg van gyereke,azt a gyereket rettentően sajnálom.

Kérdező, ne vedd magadra.A pozitív válaszokra hallgass!

Egy ekkora gyerek még érdeklődő,eleven jobbik esetben.

Egy nagymama meg szeret az unokájával foglalkozni jobbik esetben.Szóval a gyerekeddel és veled nincs gond, csak anyáddal.

Egy nagymama

2019. máj. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem meg szégyellje el magát az, aki minősíti itt a kommentelőket az alapján, hogy az ő véleményén vannak-e vagy sem! És aki szerint neveletlen a gyerek azt egyből lehordja, továbbá hozzáteszi, h biztos nincs gyereke, ha meg mégis, akkor Jajj, szegény gyerek. Szánalmas ez az ovis magatartás és megnyilvánulás felnőtt emberektől...


Miért kéne sajnálni számotokra teljesen ismeretlen gyerekeket?!! 21 hós gyerek igen is fel tudja fogni, ha valamit nem szabad!! Azért van az anyja, hogy erre megtanítsa és rászóljon, ha olyat csinál, amit nem szabad, hogy tanulja meg, hogy hol a határ! Igen, mondhattok bármit, ennyi idős gyereknek ezt tudnia kéne. Vagy akiknek sikerül egy ennyi idős gyereket megnevelnie, az valami UFÓ? Inkább nézzetek ti magatokba, ahelyett, hogy mentegetőztök mindenféle baromsággal, próbálva megmagyarázni, hogy miért nem vagytok képesek megértetni a saját gyereketekkel, hogy nem szabad másoknál mindent összetapizni, nyomdosni, függönyt ráncigálni, kanapéra mászni stb. Nem azt várod el basszus, hogy atomfizikus legyen, hanem hogy tudjon normálisan viselkedni a saját otthonán kívül is.

Tipikus rosszindulatú emberre vall, aki egyből úgy válaszol, h minden ellenvéleményt lehord, a komment íróját mocskolja és jól kiemeli, hogy nem baj, h 10-ből 8 ember pl nem ad neked igazat, te akkor is csak arra a 2-re hallgass, mert az jobban tud mindent..:D Igazi, érett, felnőtt viselkedés mit ne mondjak.

Az én gyerekemet pedig nem kell sajnálni, főleg ne sajnálja ilyen rosszindulatú némber.. köszönjük szépen, teljesen egészséges, normális 2 éves, aki képes 5-10 percet nyugton ülni és aki nem forgatja fel más házát, annak ellenére is hogy rászóltam, hogy fejezze be. Ettől még egy életvidám, boldog kisgyerek.

2019. máj. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
0%
Az ovis viselkedés ennél a kérdésnél azokra jellemző,akik megsértődnek azon,hogy valaki szerint a kérdező gyereke nem neveletlen.A minősíthetetlen hangnem mind tőletek jön.Főleg aki törölteti a neki nem tetsző válaszokat.Nekem a 90% nem tetszik,mégse hisztizek miatta.És igen a válaszolók nagy részének egy bogarat se kéne nevelnie,nemhogy gyereket.A rosszindulatúak ti vagytok.Olyan dolgot róttok fel annak a kisgyereknek ami a normális,egészséges ebben a korban.De az,hogy egy felnőtt nő azt mondja,hogy utálatos az unokája,az rendben van.Ti még nem láttatok rossz gyereket,aki saját magára és a környezetére is veszélyes.Ha nem szereti a gyereket nem baj,de nem rajta kell levetni a gondjait.
2019. máj. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
74%

“Az ovis viselkedés ennél a kérdésnél azokra jellemző,akik megsértődnek azon,hogy valaki szerint a kérdező gyereke nem neveletlen.A minősíthetetlen hangnem mind tőletek jön.Főleg aki törölteti a neki nem tetsző válaszokat.”


Mond te egyáltalán ezt a kérdést olvasod?? Vagy tényleg ilyen nehezen megy a szövegértés? Azzal, hogy a rátok jogosan illő jelzőket “visszadobod”, még a kommentek egytől-egyig minket igazolnak! Ti vagytok, akik megsértődnek és kikérik maguknak az összes olyan kommentet, amiben azt írják, hogy neveletlen a kérdező gyereke. És ti írtok minősíthetetlen, primkó stílusban. Olvasd már el miket hordtatok össze!! Ott a 16-os válasz vagy a 37-és, 38-as, 41-es agresszív állat stb. Mindegyik személyeskedik, mocskolódik és undorító stílusban nyilatkozik meg. Mindenki, aki képes megnevelni a gyerekét és normális viselkedésre tanítani őket, gyerekgyülőlőnek, agyhalottnak, birkáknak, butának és minden egyébnek lehordtátok. A 41-es nem normalis meg büszkén írja, hogy itt mindenki (rajta és a vele egyetértőkön kívül persze) buta és hogy ő hogy pofonvágna bárkit, aki neki nem tetsző szót használ. Akkor miről is beszélünk?! Ja és amik törölve lettek, nyilván nem véletlen lettel törölve. A többiek kommentje vajon miért nem lett törölve?! Talán mert mi képesek vagyunk emberi hangnemben írni? Az egyikben pl parasztnak neveztél minket. Azt meg se említsük, hogy mindig odateszitek, hogy szegény gyerekeink, Jajj de sajnáljátok őket blabla. Miközben fing fogalmatok nincs se rólunk, se a gyerekeinkről. Én inkább azt sajnalom, aki képtelen megtanítani viselkedni a gyerekét! Arad a mérhetetlen rosszindulat és tömény gonoszság minden hsz-etekből!


“Nekem a 90% nem tetszik,mégse hisztizek miatta.”


Dehogynem! Minden nyamvadt kommentben ezen hisztiztek. :D Van baj, ha mar ez sem tűnik fel..


“És igen a válaszolók nagy részének egy bogarat se kéne nevelnie,nemhogy gyereket.”


Na ugye szokasos, epp ezt írtam az előbb. És azért nem kéne nekünk gyereket nevelnünk, mert képesek vagyunk NEVELNI?? :D Ez aztán logika. Vagy mert nem rendezzük le annyival, h “Jajj hat gyerek, hadd csinálja.”? Ez titeket minősít, nem minket. Ez lenne a normális, hogy megtanítod a gyerekedet NORMÁLISAN viselkedni, megtanítod, hogy mit szabad és mit nem! Hogy hogyan illik más házában viselkedni. De nem, még ti kéritek ki magatoknak, aztán majd a ti viselkedni képtelen gyerekeitek bekerülnek a többi gyerek közé az oviban/bölcsibe, ahol olyan gyerekek is vannak, akik meg lettek nevelve és majd megy a harc, mert egyesek nem értik mi az, hogy nem téped ki csak úgy a másik kezéből a játékokat, mi az hogy nem karmolod meg a másikat, mi az hogy alvasidőben nem vísítozunk stb stb. És a normális gyerekek szívnak az ilyenek miatt!

2019. máj. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
8%
Itt megint te hisztizel😅.Én nem sértődök meg,mert tudom,hogy igazam van.Ha ennyire ki vagy akadva akkor valami miatt nagyon érzékeny vagy a témára,vagy mégsem olyan jól nevelt a gyereked,mi t hiszed.A rosszindulat belőletek árad.Aggresszívak is ti vagytok zömmel.Ha te azt eltűröd anyádtól,hogy így beszéljen a gyerekeddel a te dolgod.Aki csak leirta hogy ő nem így viseljedik az unokájával az is levan pontozva.
2019. máj. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
75%

Atya eg, te nehezebb eset vagy, mint elsőre tűnt..:DD

Toporzekoltok itt össze-vissza, mint a kisgyerek, akitől elvettek a cumiját, amikor valaki meg felhívja a figyelmetekek a tenyekre, a valóságra, amiket ti hányta tök ide, akkor dühöngtök és ujjal mutogattok a másikra. Nem, nincs igazad, ha igazatok lenne, nem folyamodnátok ilyen gusztustalan stílusú hsz-ekre. Írtam kapásból 3-4-5 olyan kommentet, ahol mocskolódtok, de te a TÉNYEKET akarod tagadni.🤷🏻‍♀️

Talán nem a 41-es válaszoló írta, hogy simán pofoncsapna valakit, aki a kölyök szót használná a gyerekére?! De. Agresszívitas pipa. Nem a 16-37-38-as válaszoló írta, hogy buta mindenki, aki szerint neveletlen a a kérdező lánya? Nem ti írtatok, hogy mekkora parasztok vagyunk? És azt sem ti írtátok, h micsoda gyerekgyűlölő, libsi, agyhalott birkák vagyunk, ugye? :) Ne tagadd már a nyilvánvalót és tanulj meg olvasni!

Minden kommentetekből omlik a rosszindulat, a mocsok, a személyeskedés, az agresszivitás, a gonoszság. Számtalan példa van itt mindegyik jelzore, amit jogosan kaptatok meg, ellenben te egyetlen egy darab olyan kommentet vagy mondatot nem tudtál mutatni, amiben mi mocskoltunk volna titeket, minden utolsó sz*arnak titulálva, ahogy ti tettétek.. Ti kezdtétek az egészet, aztán vérig vagytok sértve, ha valaki nem tűri az undorító stílusotokat.🤷🏻‍♀️😅

2019. máj. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
74%

Milyen meglepő, hogy továbbra sem tudsz SEMMIT se felmutatni, ami az alap nélküli vádaskodásodat képzi, miszerint mi vagyunk a rosszindulatúak és mi írunk minősíthetetlen stílusban, sőt még meg is magyarázod miért volt jogos ismeretleneket leparasztozni, csak mert azok nem értettek veled egyet.:D

Ellenben tőletek mindenféle gond nélkül könnyen találni mocskolódó, gusztustalan kommenteket.

Ja nyilván, nem ismeteled magad, de azért ket napja itt esz a fene és csak visszajöttel, h megállapíthasd, hogy 2 nap után is úgy véled, hogy a veled ellenkező véleményem levők továbbra sem épek. Rémlik? De te aztán nem vagy rosszindulatú, hát persze. :)

Nem a mi kommentjeinket törölték, hanem a tieiteket és nem, nem voltak a hozzatokéhoz hasonló primitív, gusztustalan kommentek, amikor te leparasztoztal itt mindenkit, úgyhogy kár erőlködnöd. Szimplán annyiról van szó, hogy nem bírod elviselni, hogy a döntő többség neveletlennek tartja a kérdező lányát, valószínűleg amúgy azért, mert neked se sikerült normális viselkedésre nevelned a sajátodat, vagy elképzelésem nincs mi másért zavarhat valakit ennyire az, hogy másoknak más a véleményük mint neki.

Persze könnyű itt is a nagyira mutogatni és vén bányanak lehordani, de még könnyebb lenne megnevelni a gyereket és raszolni, hogy ne taperoljon és fogdosson és másszon mindent össze, mert van olyan ember (mint a kérdező anyja), akit ez zavar! És igen, engem is zavarna ez, pont emiatt is nevelem úgy a gyerekemet, hogy tudja hogyan illik és hogyan nem illik viselkedni! A kérdezőék esetében puszta nevelés hiányáról van szó, semmi több.

2019. máj. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
39%
A stresszt is teljesen ránk ragasztotta 😅🤣, komolyan itt röhögök,csak az ikrek fel ne ébredjenek!!
2019. máj. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!