Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan esik rosszul? Más...

Jogosan esik rosszul? Más nagymama is van hogy így viselkedik vagy ilyeneket mond az unokára?

Figyelt kérdés

21 hónapos a lányom, aláírom hogy nagyon virgonc és eleven kislány, de szerintem manapság minden gyerek hisz nem az van mint például velem hogy be raktak a járokába és legyek ott.

De mindegy leirom a helyzetem, jelenleg egy telken élünk a szüleimmel (szerencsére nem örökké hanem pár hónapig)

Reggelente ha elkészülünk általában átmegyünk köszönni, este szint úgy mert nála ez az elvárás...

Na mindegy így volt ez a mai napon is, átmegyünm, ő persze stresszel mert ez a dolga az a dolga.

Hozzátéve nincs neki segítsége... Célozva rám.

Sorry nekem sincs sok időm a gyerek mellett örülök ha az én dolgomat megtudod csinálni. Mindent akkor kell ha alszik a kislányom, vagy ha nem akkor pedig ide oda kell nézegessek. Pl főzésre és a gyerekre egyaránt mert néha szeret veszélyes dolgokat művelni.

Nem is ez a probléma, ha át megyünk a kislányom hozzányúl mindenhez, mindent elér, megy az ágyra édesanyám ott tartja a telefon töltőt, és probléma ha hozzá nyúl, nekem is az mert én meg attól tartok belenyúl a konnektorba.

Felkapcsolja az éjjeli lámpát, felmászik a fotelbe, elhuzza a függönyt, hozzá nyúl a távirányítóhoz, az ébresztőórához.

Általában ezek vannak.

Na ez anyukámnak nem tetszik, olyan kijelentést tett ami nagyon bántó, mégpedig hogy te egyre utálatosabb vagy, szó szerint ezt mondta a kislányom rá, na és hogy miért nem ül le!!

Én meg értem 50 éves múlt, ő már kinőtt ebből de ez az elvárás és kijelentés szerintem nem volt épp egy nagymamához méltó!

Én azt terveztem holnaptól be sem megyek, jöjjön át ő.


A stresszt is teljesen ránkragasztotta. A kislányom már ott is elkezdett sírni, majd mi bejöttünk. Anyu jött velünk behozta a gyerek játékát, addig is folyamatosan sírt, de ahogy kilépett az ajtón ez megszűnt!

Érdekelne más mama is ennyire kiakad-e?!


2019. máj. 16. 12:41
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
75%

Jujj de nagy kakában leszünk ezek miatt a problémák miatt.

Neveletlen.( PONT)

Nem kell ezen megsértődni.

Utaztam x helyről y -ra. Volt egy kölykökből álló csoport.

Rájuk szólt a nevelő/tanító, hogy viselkedjenek, aztán a kalauz is. Szerintetek hatásos volt? Utána rájuk szóltam én, persze nem kinyalva a sgguket, hanem határozottan és egyből leálltak a fürdőskrv@ viselkedéssel, pedig nekem gyerekem sincs. ( A családban/környezetemben élnek kisgyerekek/"babucik", tehát nem olyan idegen nekem, mint egyes anyakocáknak a nevelés fogalma)

Előre elnézést kérek azoktól, akik magukra, vagy a gyermekeire ismertek a véleményemben, de fent láttam, illetve tapasztaltam, hogy sok emberrel nem lehet szépen beszélni.

2019. máj. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
76%

Nekem van egy ilyen ismerősöm (akit egyébként nagyon kedvelek), aki ugyan rászól a gyerekre, de ha azt mondja neki, hogy nem, a gyerek annyit válaszol, hogy de, és csinálja tovább, amit csinál. Az ismerősöm meg nem tesz semmit. Ezzel annyit ér el, hogy a gyerek nem érti azt, hogy nem szabad. Vagyis érti, csak tesz rá nagy ívben, mert úgysincs következménye.

Ha ott vagyunk náluk, akkor a két gyerek a konyhaszekrényen mászkál, dobálnak, ugrálnak, mindenre felmásznak, kiabálnak, rohangálnak. Értem én, hogy otthon engedje el magát az ember, de ennyire?


Kérdező, a te gyereked is ebbe az irányba halad, mert ahogy leírtad, mindenre rámászik, mindent kapcsolgat, nyomkod, stb. Otthon mindent megengedsz neki? Sosem mondod, hogy nem?


Szerintem az nem nagy kérés, hogy ha 5 percre bementek, ne szedjen szét a gyerek mindent. Vagy akkor ne menjetek. Lehet ám a nagyinak is nemet mondani, ahogy a gyereknek is. Ha érdekli, hogy felkeltetek-e már, majd átmegy és megkérdezi. 5 percet kibír a gyerek felfedezés és szoptatás nélkül. Nekem is az az érzésem, hogy direkt generálod a feszültséget.

Illetve tényleg el kell kezdened meghúzni a határokat, különben úgy jársz, mint az ismerősöm, aki sehova nem tud menni a gyerekekkel, mert valami borzalmasan viselkednek mindenhol. Ők is csak kíváncsiak... minden az asztal alatt áll meg, felborul, szórják a sót, leöntik az étlapot... ja, kíváncsiak.

Láss neki, mert most még ráfoghatod, hogy csak 2 éves, de 2 év múlva már problámásabb lesz.


A konkrét kérdésre a válasz... nem tudom, nálunk nem akadt ki senki, mert a fiam nem zúzott, illetve nem adtuk neki oda az olyan dolgokat, amik nem a kezébe valók.

Persze az is kérdés, hogy a lányod ezt a felfedezést szép nyugisan csinálja, és tényleg csak épp hozzáér a dolgokhoz (mert akkor még elmegy) vagy száguldozik, mint a tornádó, és azt kell lesni, hogy mikor mit tesz tönkre. Mert akkor viszont tényleg kezdd el szabályozni.

2019. máj. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 piroska és a farkas ***** válasza:
17%
61- es, azért Istennek hàla, hogy nincs gyereked. Még ha nagyon rossz is egy " kölykökből " àlló gyerekcsapat, eszembe nem jutna fürdősk.khoz hasonlítani őket. És fel kell, h vilàgosítsalak a magam, és a többi anyakoca nevében, hogy bàr mi is követünk el hibàkat,neked - hozzànk képest - fogalmad sincs a gyereknevelésről, amíg nem 0-24- ben nyomod.
2019. máj. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 63-as. A fürdőskv@ szót a stílusukra írtam, nem magukra a kölykökre.

Szerencsére a jó kívánságod nem befolyásolja azt a döntést, hogy lesznek-e gyermekeim.

Amúgy jó. Senki ne szóljon a gyerekekre rá, ne is nevelje őket, mert ők a világ közepe. 1x Év múlva, pedig nézd majd meg, hogy fognak viselkedni.

Nyugodtan lehet szépíteni, de ez majd a Ti életetekben is jelen lesz, bármennyire is divat most nem rájuk szólni.

Az pedig, hogy nincs gyerekem nem jelent semmit, nincs rajtam szemellenző, illetve TALÁN én is voltam gyerek. :D

2019. máj. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!