Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülők általában melyik...

A nagyszülők általában melyik unokájukat szeretik a legjobban?

Figyelt kérdés

Például az első szülöttet, vagy ahogy csak egy lány/fiú unoka van akkor őt, vagy ahol mondjuk a saját gyermekük közül az egyiket jobban szeretik ott neki a gyermekét is jobban szeretik?

(Tudom-tudom: minden gyermekét egyformán szereti az ember, de ez tényleg így van?)


2019. jún. 11. 11:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem azt, aki a legtöbbet van velük, mert vele lesz a legszorosabb a kapcsolat. Pl. akivel egy városban élnek, ha a másik több száz kilométerre él. Mindegy, hogy fiú vagy lány és hányadik a sorban.
2019. jún. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Nagyszülője válogatja. Most hiába írom le, hogy nálunk pl a nagymamák kislányt vártak a nagypapák meg fiút, akkor vonj átlagot, hogy ki melyiket szereti jobban. Ez személyiség függő. Van aki pl mindet szereti a másik meg mindet letojja.
2019. jún. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nálunk én töltöttem a legtöbb időt a nagyapámmal, velem volt a legszorosabb a kapcsolata - amúgy én voltam a legfiatalabb.
2019. jún. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

Nalunk nőverem volt a kedvenc gyermek :)

Így az ő fia lett a kedvenc unoka is :)

2019. jún. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nálunk anyósomnak a lánya a kedvence így az ő lányit szereti jobban. Anyukámnak lányom az első unokája és imádja, hogy később hogy lesz az kiderül :)
2019. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az anyai nagyszüleim a nővéremet szerették jobban mert ő neki más az apja aki ugye meghalt amikor 1 éves volt még. Az apai nagyszüleim közül csak a nagyapámat ismerem mert ők régen elváltak, a nagyim a testvéréhez költözött innen 300 km-re az apámat mindig is utálta mert nem lánynak született mint második gyermek. Az apai nagyapámmal nagyon szoros a kapcsolatunk a mai napig. A tesómat úgymond elfogadta mint unokáját de vérszerint nem az. Egyébként apám bátyjának 3 gyereke van így én vagyok azaz unoka aki a legkésőbb született de a kedvenc általában én vagyok. Anyai nagyszüleimnél én vagyok az utolsó az unokái közül, meg alapból nem is vagyok náluk a kedvenc. Anyám mindig azt mondja hogy a szülei nem fogadták el hogy a volt férje halála után ennyire túl tudott lépni és belement egy másik házasságba. Apámat mint embert kedvelik, de nem fogadják el anyám férjének.
2019. jún. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az én nagyszüleim a batyamat szerették jobban, mert fiú és elsőszülött. Középkori gyökér felfogás.
2019. jún. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem meg normális nagyszülő egyformán szereti az unokáit. Vagy én vagyok hülye? :/
2019. jún. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Anyai nagymamámnak első unokája voltam. Ő engem szeretett legjobban, de szerintem azért is, mert akkor nem volt még gyes, és nap közben szinte mindig vele voltam, míg szüleim dolgoztak.

Apai nagymamám szintén az első lányunokáját (unokanővéremet) szerette legjobban, és szintén azért, mert nem csak első unoka, de rengeteget volt rábízva a mamára.

Én nagyrészt az együtt töltött időt látom, mint fontos tényezőt, hiszen így tud kialakulni a kötődés.

A másik, amit szintén több ismerősnél láttam, hogy a kedvenc gyerek gyermeke a kedvenc unoka.

2019. jún. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi hárman vagyunk lánytestvérek, nagy korkülönbségekkel. Anyai nagyszüleinknél az idősebb húgom volt mindigis nagy becsben tartva, de ő is kötődött a legjobban, így mikor a nagymamánk 2 éve meghalt, a húgom nagyon meg volt roppanva, és a mai napig sem teljesen tudta feldolgozni a dolgot. A biológia apánk szüleit én csak nagyon kicsiként láttam, az idősebb húgom pedig sosem találkozott velük. Anyukánk újraházasodott, a fiatalabb húgom már a nevelőapukánktól van. Az ő szülei nyílván a fiatalabb húgom szeretik a legjobban, mivel ő a vérszerinti unokájuk, de hozzám és a másik húgomhóz is nagyon jók máig is.
2019. jún. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!