Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért csinálja ezt a nagymamám?

Miért csinálja ezt a nagymamám?

Figyelt kérdés

Nagymamám akár naponta többször is bejön szobámba kéretlenül..

Leül az ágyamra és elkezd beszélni abszolút lényegtelen dolgokról...

Én ülök a gépelőt még ha van energiám reagálok de ha már ezt este történik mikor fáradt is vagyok és valamibe bele vagyok merülve olykor igen nyűgösen reagálok vagy olykor nem reagálok.


Én ezt úgy élem meg hogy van a személyes terem a szobám ennek a kiterjesztése lényegében.

Mikor bejönnek a szobámba azt érzem hogy közvetlen betörtek a személyes terembe a szervezetembe ekkor egy stressz reszekció indul meg és attól függően mennyi energiám annak arányában tudok rugalmasan és nyugodtan reagálni.

Egy olyan érzés és gondolat támad még bennem h mikor megy ki miért nem hagy békén.

Nem igaz hogy nem látja ...

Még napi egyszer esetleg de többször már igen feszélyez.

Nem tudom mitévő legyek ez nekem keltemen.

Meg az este is bejön a szobámba azt hitte hogy alszok és kikapcsolja a ventilátort annak ellenére h fizetem a villanyt ..Nem véletlen hagytam úgy hanem hogy tudjak aludni rendesen.

Introvertált ember vagyok valamennyire kompromisszum kész.

De ami sok az sok ..

Most olyan dolgokkal ami nem lényeges nem érdekel vagy nincs értelem olyanról nem nagyon tudok beszélni feleslegesnek is tartom és úgy érzem meríti az energiámat. A másik a személyes terem az szent az csak az enyém de nem tudom lezárni de senkinek se nézem ell ha csak úgy betör a terembe ez majd h nem intim dolog s megvisel. Nem egyszerű az élet .. Szívem szerint bezárnám az ajtót s én mennék ki beszélgetni vagy ilyesmi nem szeretem ha bejönnek vagy hozzányúlnak akármihez.

Hogy lehetne elérni h kevesebbet járjon be jelenkeretek közt ?

Tudja h ilyen vagyok de csak csinálja.



#stressz #nagymama #személyestér
2019. jún. 19. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd el neki, amit fentebb leírtál.
2019. jún. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
Erőteljesen kérd meg, hogy napi 1-nél többször ne járkáljon be és akkoris olyanról beszéljen, aminek értelme is van. Ha bemegy 2-szer, akkor zárod az ajtót.
2019. jún. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Biztosan unatkozik szegény, nincs elfoglaltsága, szeretne beszélgetni valakivel. Keress neki egy nyugdíjas klubot ahova eljárhat, barátokat szerezhet, ahol lenne kivel beszélgetnie.
2019. jún. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Neked nyűg, neki társaság. Neked érdektelen, neki ez az élete.


Persze ettől nem lesz neked könnyebb, de legalább fogadd el, hogy nem azért csinálja, hogy neked az idegeidre menjen.

2019. jún. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon durva lehet neked, hogy a nagymamád bemegy a szobádba. Jobbulást.
2019. jún. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem unatkozik és neki te vagy a társaság. Az én mamám is ilyen volt.


Én azt csináltam, hogy ha épp nem voltam szociális hangulatomban, akkor bezártam az ajtót. Én is próbáltam beszélni vele erről, szerinte csak akkor jött, ha valami fontos mondanivalója volt (pl.dörög az ég vagy valamit hallott a tévében).


Szóval nálunk a zárás vált be, aztán leszokott róla.

2019. jún. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
"Tudja h ilyen vagyok de csak csinálja." Te meg tudod, hogy ilyen a nagymamád és ezen felháborodsz! Megértést vársz el, de te nem adsz és csodálkozol?
2019. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mihago ***** válasza:
61%
Az öregeknek bevett szokásuk azt hinni, hogy a fiataloknak nincs szükségük személyes térre, intimitásra, privát szférára. Berontanak kopogás nélkül a szobába, dörömbölnek a vécéajtón, hogy mikor leszel kész (majd megmondom másodpercre mindjárt, bszki!), turkálnak a holmijaid között, elvárják, hogy az életed legbelsőbb részleteit is azonnal feltárd nekik, ha kérdőre vonnak.
2019. jún. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Üjl le vele beszélni, mondd meg neki hogy több személyes teret szeretnél, ha gépezel ne zavarjon, majd utána beszéltek és kopogjon ha be szeretne jönni. Ha van időd és unatkozol néha menj át hozzá te beszélni. Jól fog neki esni. Addig legyél vele amíg tudsz:) Persze normális kereteken belül. Nem kell egész nap rajtad lógnia. Tudatsd vele amit érzel
2019. jún. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy élete van a nagyanyádnak is meg neked is, neki ki tudja mennyi van még belőle. Talán addig kellene értékelni, amíg van. Mi lenne ha egy nap egyszer kidugnád az orrod a szobából, megkérdeznéd, hogy hogy van, és segíthetsz-e valamit, szüksége van-e valamire, beszélgetnél vele 10 percet. És mondjuk úgy, hogy normálisan viselkednél. Lehet, hogy így kevesebbet járna be. De amúgy el lehetne egy héten 1-2x járni valahova, és valószínűleg kielégülnének a szociális igényei.
2019. jún. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!