Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Családi vállalkozásból érdemes...

Családi vállalkozásból érdemes kilépni, ha rosszul megy egy idegbeteg ember miatt?

Figyelt kérdés

Nagyapám visz egy kicsike céget (65 éves), konkrétan én vagyok az egyetlen fix segítsége 23 évesen, illetve néha ha sok munka összegyűlik hív segédmunkást vagy a rokonok/család jönnek segíteni. 2017-ben fejeztem be a szakmát amit csak miatta tanultam ki és el is kezdtem dolgozni nála. Két éve ott vagyok már, az előző fix melósokat kirúgta, szinte évente cserélgette őket.


Sajnos borzalmas hozzáállása van az élethez és a világhoz, valamilyen pszichológiai bajai is vannak az fix. Mondták szüleim, hogy ne menjek oda dolgozni mellé, de pályakezdőként én ezt tartottam jobb ötletnek, megvoltak az előnyei, de így két év után már én sem tartom jó ötletnek. Egyrészt nuku fejlődés, nuku fizetésemelés, előrelépés, másrészt...

Másrészt valamilyen megfelelési kényszere lehet meg kisebbségi komplexusa, állandóan valakit szid, mindenkit utál, mindenkit leszól, mindenért kiabál, mindig megmagyarázza, hogy miként történt valami XY dolog, akkor is ha nem úgy volt. Nem lehet vitába állni vele, se megmagyarázni neki semmit, mert mindig minden úgy történik ahogy a fejében elképzeli és aki ennek ellent mond vagy közli vele, hogy gondolja át jobban, az hülye, az liberális, neveletlen bunkó f#sz, meg biztos nem voltak szülei és csak felnőtt mint egy gomba. Rám is mondja ezeket mikor épp elborul az agya vagy a hátam mögött mondja és visszahallom másoktól.

Végtelen okosnak és bölcsnek tartja magát, szinte már valami fejedelemnek, őhozzá pórnép nem szólhat, nem állhat vitába. A pórnépbe tartozom én is nála, meg az egész család, olyan beszólásai vannak mikor egy születésnapkor összeülünk pl., hogy felháborító, nem is volt már jó ideje emiatt nála tartva semmi.

Nem veti meg az alkoholt, de igazából teljesen mindegy józan-e vagy sem, a viselkedése egyformán tróger, ahhoz képest, hogy mennyire feltartja magát valójában ő maga a viselkedése alapján egy katasztrófa.

Az előző melósait is mind azért rúgta ki, mert megunták ezt és megmondták neki a valóságot, ráadásul mindegyik minimálbért kapott, mert szerinte ennek a rétegnek ez is sok. Én is minimálbér+50%-ot kapok és meg is szokta említeni, hogy szarrá vagyok fizetve és még járatom a pofám. Ezt is mondtam már neki, hogy odafigyelhetnél magadra, mert nem a többiek voltak hülyék mind körülötted, nem gyanús egy kicsit? Meg, hogy miért nem jön már senki a családból, meg miért nem rendelnek semmit az üzletfelek akik angolosan távoztak? Erre leordította a fejem, hogy apám nem vert jól szájon akkor nem merném ezt mondani neki, apád is egy takony liberális nevelésű kölyök volt. Egyébként nem, és én se voltam az.

Oldalakat lehetne írni róla miket művel, de szerintem ennyi bőven elég.


Nagyon sok mindenben segített minket és engem is és bár jól nem megy a cég amit szintén az ő hozzáállásának köszönhetünk, de legalább kenyeret ad az asztalra.

Én nem akarnám őt otthagyni egyrészt, mert egy stabil munkahely, meg mert sokat segített és szeretném visszasegíteni. De ez a fajta viselkedés elviselhetetlen, én ezt nem tudom tovább hallgatni és nem is vagyok hajlandó, ez megy két éve. Előtte is ilyen volt már a szüleim és a rokonok elmondása alapján, a szerencsének köszönheti kb. az egész életét, hogy ezzel a mentalitással nem híd alá került, hanem még céget is volt képes produkálni.


Pszichológushoz nem fog menni az fix, aki az egész életét így leélte az változtatni sem fog magán sőt egyre rosszabb lesz úgy is, ez sejthető.

Valami tipp, hogy miként lehetne ezt könnyebben elviselni vagy picit változtatni rajta, enyhíteni vagy inkább hagyjam ott? Ha otthagyom akkor valószínű bezár a bazár, mert már mindenki ismeri a környéken és nem fog neki dolgozni, a szüleim, rokonok pedig majdnem teljesen megszakították már vele a kapcsolatot.


2019. júl. 15. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem dolgoznék ott.
2019. júl. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én várnék, amíg átadja nekem a céget, és vinném tovább a dolgot, ha már egyszer felépítette. Ennyi idősen már nyugdíjba mehetne lassan. Ha erre nincs esély akkor lehet, hogy én is lelépnék az idegeim érdekében.
2019. júl. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És mi a profil. Ha nem titok.
2019. júl. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Érdemes kilépni.
2019. júl. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy nézem 40 év múlva te is pont ilyen leszel:) Nem kell dumálni csak kilépni, ha nem tetszik.
2019. júl. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#

Ezt nem tudom miből sikerült levonni, hogy ilyen leszek.


#

Nem lesz az enyém semmi belőle, szülők örökölnek, ők pedig nem tudják eldönteni mi legyen vele, hangulatuktól és az éppen fennálló egymás közötti viszonytól függ, hogy most épp kell-e nekik és továbbvisszük vagy eltüntetik a Föld felszínéről is. Megérteném őket, de jobb volna foglalkozni egy teljes arculatváltással a hellyel, mert a munkalehetőségek manapság elég gyengék.


#

Kicsi étterem a déli parton max 30 fő fér el bár akkor már bútorokat kell tologatni. Nincs étlapos étkezés, betérők hidegtálat kapnak, az előre bejegyzettek kapnak főtt ételt.

Nagyfater szakács, az apja szintén szakács volt. Én is annak tanultam, de gyakorlatilag főzni nem sok mindent tudok, mivel itt mindig ugyanaz a pár kaja van+hidegtál, nulla fejlődés. Ez részben szintén az ő hülyesége, hogy nem hajlandó bővíteni a kínálatot (halas kaja egyáltalán nincs Balatonnál...), az árakat nem hajlandó felemelni (2500 a két fogás, mikor 3000 fölött van mindenkinél a környéken csak a leves), ha a vendég mást kér és kérdezi miért nem eheti azt akkor flegmán leszólja, hogy mert ez az én éttermem és én döntöm el mit főzök, itt én dirigálok. A Face és Google értékelések tele vannak 1-2-3 csillaggal emiatt és a környékbeli éttermek is megemlegetik, hogy ide ne jöjjenek inkább. A haverjai nyáron hétvégente rendszeresen odacsődülnek és teszik az agyukat neki csak, hogy ingyen ehessenek nála és bort ihassanak, mert amúgy nem is érdekli őket, csak érdekből mennek oda zabálni. Ezt is mondtam már neki, hogy mindenki látja csak te nem, ezen nagyon felháborodott. Pedig ehhez már nekem is közöm van, mert bizony az ő haverjai zabálják meg a bevételt ami miatt az én fizetésem is ott van ahol. Nem egyszer elzavartam már őket onnan, hogy az étterem fizetős, mindenki más mehet ki az ajtón. Abból is nagy felháborodások voltak. Meg amikor bejön a konyhába cigivel a szájában, hogy neki még kellene repeta, csak 30 helyen van tábla kirakva hogy nem lehet a konyhában dohányozni és idegeneknek belépni, én meg kihajítottam onnan.

Az előző szakácsok, pincérek mikor voltak sem nagyon viselték ezt el, odajutottak a végére, hogy szétlopták a raktárat, mert így kompenzálták az agymenéseit az öregnek meg a fizetés alacsonyságát. Tulajdonképp megértem őket miért tették akkor, bár nem ez a jó módszer.

Simán egy jól működő hely lehetne és nem nyomorogni kellene a pénzzel is, ha nem lenne az agya meghibbanva.


#

Engem a pszichológiai része érdekelne inkább, hogy mivel lehetne enyhíteni a kirohanásain, mert az nagyon sokat segítene. Mert nagyjából a helyzet az lesz úgyis, hogy maradunk és ha már nem tud lábon állni átvesszük és egy normális helyet faragunk belőle (már nyugdíjas évek óta, de nem akar kiszállni belőle). És azért meghibbanni nem szeretnénk, mert annyit viszont nem ér, de mint munkahely értékes. Pláne ezek után, hogy a környéken milyen híre van, nem elég hogy kb. kezdő szinten ragadtam még a környéken mindenhol két lépéssel hátrébb is indulok. Azért egy mosogatófiúnál jobban megy a dolgom jelenleg, úgyhogy nem könnyen válok meg tőle.

2019. júl. 16. 08:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézz szét a kornyeken, hatha van egyéb lehetőség, ő meg csinàlja ahogy tudja/akarja. Balatonon szakács (kezdo) 300 netto alatt nem keres
2019. júl. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

"én ezt nem tudom tovább hallgatni és nem is vagyok hajlandó"


Nem értem akkor mi a probélma? lelépsz azt csá!

nem vagy rabszolga b+, de életképtelen igen úgy látom mert tőle függsz....

Légy önálló és pattanj le onnan hisz utállod mint a szart.....

2019. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én azt tenném,amit a második is ír.
2019. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!