Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Elvárható vagy sem egy nagymam...

Elvárható vagy sem egy nagymamától?

Figyelt kérdés

Anno mi a nagyimmal éltünk, a szüleim dolgoztak, mama intézett mindent.

Mikor ezt kamaszként anyuhoz vágtam, ő közölte, hogy majd az unokáival lesz ő is.

Nos, eljött a pillanat, dolgozom, és sajnos apukára nem számíthatok.

Hatkor érek haza, ez iskolaidőben 2 óra a gyerekekkel, de nyáron nyilván több.

Eljött az oviszünet, anyu meg kiborult, hogy ő nem bír négy hetet a csajokkal (9 és 5 évesek)

Viszont dolgoznom kell, nincs mese, max két hét szabim van (amúgy hat hét az oviszünet)


2019. júl. 22. 12:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
99%

Igen is, meg nem is.

Egy jó családban segítik egymást. Pl. ha anyukád már nyugdíjas és jól van, nem beteg, és neked dolgozni kell, akkor szerintem természetes, hogy ő segít. Különben mi lenne a gyerekekkel.

De elsősorban mindenki maga felelős a gyerekeiért, nem a nagyik és más családtagok.

Függetlenül attól, hogy ti mennyit voltatok a nagyiknál. Meg ti együtt is éltetek a nagyikkal. Azért az más.

2019. júl. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Még pár apróság: anyu 15éve htb, illetve a lányaim is egész normálisak, elszinezgetnek, illetve a nagy hobbiból hímezget. Nincs hiszti, nyafogás, nem finnyásak.
2019. júl. 22. 12:23
 3/30 anonim ***** válasza:
96%
Kompromisszum miért nem jut senki eszébe? 1 hét a maminál, 1 hét valami táborban (nyilván persze ha még megoldható), pár napra csak össze lehet ereszteni őket ovis/sulis társukkal estig, cserébe majd te is bébiszittelsz a szabid alatt, megint 1 hét mama, aztán bébiszitter. Vagy valami ilyesmi.
2019. júl. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
73%

Nem,nem várható el. Megkérhető rá, de ha nem akarja, akkor nem csinálja.


Amúgy az oviszunet nem 6 hét, csak kettő, a robbin van osszevont csoport. Tabor a gyerekeknek, bebiszitter es meg van oldva

2019. júl. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
62%

Anyukád anyának is pocsék volt, nagyinak is az, majd időssebb korában juttasd eszébe!


Egyébként én is így vagyok, ha majd nem győzöm szabadsággal, tábor lesz egy hétig, vagy 2 tábor a nyár elején és végén..


Ha ketten vannak, úgy biztonságosabb is!


Másrészt az én anyám pillanatok alatt idegbeteg lesz és káromkodik, csapkod, jobb helyen is van a gyerekem egy idegennel, mint vele..


Nálatok nem fér bele táboroztatni őket?

2019. júl. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
87%
Igen, erre én is gondoltam, hogy van ovi, csak összevont csoportok vannak.
2019. júl. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%
Az önkormányzatnak biztosítania kell a gyerekek ellátását az óvodai/iskolai szünet idejére
2019. júl. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
74%
Ahol eddig jártam, mindenhol volt ügyelet. Csak igazolni kellett hogy dolgozom. Ezt a 6 hetet megkérdőjelezem ?
2019. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
33%
Suliban viszont nincs ilyesmi, az egyik iskolás, hogy nézne ki, hogy az egyik ovi összevont csoportjában van, amíg a másik táborozik vagy nagyival nyaral?
2019. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
86%

9!


Tok mindegy hogy hogy nézné ki, ha egyszer nem tudja megoldani. Táborba se egy helyre fog kerulninegy 5 eves óvodás és egy 3. osztályos gyerek

2019. júl. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!