Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Help! Kikészít a feleségem....

Help! Kikészít a feleségem. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk házasok. Anyagilag nem állunk rosszul, mindenünk megvan, mégsem vagyok boldog.

A nejem állandóan mindenért haragszik, duzzog, sokszor azt se tudom miért, nem lehet hozzá szólni. Már azon megsértődik, ha valaki ránéz vagy kicsit erősebben fékezek az autóval. A gyerekre szinte rá se szólhatok hangosabban, mert azon is megsértődik.

Másokkal is ilyen, mindig tőlem kérdezik mi baja, haragszik? Már tele a t*köm.

Mindig azt kell csinálni amit ő kitalál, én általában le vagyok szavazva. Kerüli az embereket, így nekem is vele kell menekülnöm, ha társaságban vagyunk, én pedig ezt szégyellem.

Régi (7-8 éves dolgokon) rágódik napi szinten: pl. szüleim kölcsönkértek tőle, amit azóta visszaadtak, sőt sokkal több mindent is. Azóta is ezt hallgatom, hogy őt, hogy megalázták.

Gyakorlatilag mindent én csinálok a háztartásban (bevásárlás, mosás, takarítás, gyerekkel csomó dolog) (főzni azért szokott).

Ha a szüleimnél vagyunk, nem is beszélget velük, csak bújkál a szobában vagy magába roskadva andalog.

Már próbáltuk ezeket többször megbeszélni, de mindig hevesen veszekedtünk. Utána a veszekedés miatt haragudott. Azzal jött, hogy ő túl érzékeny. Mondtam már neki, hogy szerintem pszichológushoz kéne mennie.


Egyszer elmentem tőle, de utánam jött sírva 1 nap múlva, hogy menjek vissza.


Elhagyni nem akarom, mert van gyerekünk, akit szeretek.



2019. júl. 25. 14:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%

Oké, a gyereket szereted, de a feleségedet már nyilván nem. Folyamatosan nyomás alatt vagy és zsarolva vagy lelkileg.


Megéri?

2019. júl. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
Az egy dolog, hogy szereted a gyereked. Egy szép dolog. De a feleségedet? Ezért ne maradjatok együtt.
2019. júl. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
67%
Ha szereted öt (nemcsak a közös gyermeketeket) akkor egy parterapiat javasolnek.
2019. júl. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%
Sztem is szakemberhez kene fordulni. Van munkahelye, ott is igy viselkedik? Jogos, hogy ki vagy ezen, ez igy eleg elviselhetetlen lehet, elkepzelheto, hogy valami mentalis problemaja van. Amikor osszejottetek/osszehazasodtatok/gyerek elott is ilyen volt?
2019. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
A munkahelyén is ilyen, azt mondják olyan mint a dió (kemény, feltörhetetlen). Korábban is voltak ilyen jellegű kisebb dolgai, de manapság durvultak el igazán.
2019. júl. 25. 14:51
 6/27 anonim ***** válasza:
64%

Tehát nem akarod elhagyni, mert van gyereketek, akit szeretsz. Magyarul az fel sem merül benned, hogy ezt a szeretett gyereket te is nevelhetnéd?

Tehát a házimunkát gyakorlatilag te végzed, csak főzni szokott ő. Elmondanám, hogy átlag háztartásban a főzés minimum a házimunka 80%-át teszi ki, a gyereknevelés pedig egyáltalán nem tartozik bele.

Mivel nemhogy nem szereted ezt a nőt, hanem még szégyelled is, nyugodtan beadhatnád a válókeresetet és kérhetnéd, hogy a gyereket nálad helyezzék el.

2019. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
A gyerek dologban az aggaszt, hogy kicsi még és nagyon ragaszkodik apához-anyához is, így egyik szülőnél elhelyezés sem teljesen ideális.
2019. júl. 25. 15:23
 8/27 anonim ***** válasza:
17%

Azért haragszik, mert nem akar szexelni, így nem kell teljesítenie a házastársi részét, de ő elvárja, hogy melózz és hazahord a pénzt.

Ő magát a gyerekkel bebiztosított, ha válás lenne, vinné a lakást. Gondolom ez a valódi ok, hogy még kitartasz.

Szánj több időt magadra, kezdj el sportolni, dolgozd le az aputested, hogy más nőknek is tetszél, és akkor meg fog változni. olvasd el ezt is:

[link]

2019. júl. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell mindjárt válóügyvédhez rohangálni. Felkereshetnétek egy jó párterapeutát, aki mindkettőtöket meghallgatja, és rá tud látni, melyikőtöknél hol a hiba, és megmondja, ha a felségednek pszichológusra van szüksége. A gyermeketek érdekében is kötelesek vagytok előbb megoldásokat keresni, és nem azonnal válni!
2019. júl. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Én semmit nem töröltettem. Minden válasznak örülök. De itt szerintem nem volt ettől sokkal több válasz.
2019. júl. 25. 15:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!