Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti hogy dolgoznatok fel azt a...

Ti hogy dolgoznatok fel azt a tenyt hogy egy csaladtagod/szeretted nemsokara megfog halni?

Figyelt kérdés
Tanacsokat,vigaszt,tapasztalatot szeretnek kerni. Nem birom elfogadni azt a tenyt hogy a nagymamam (az egyeduli aki meg el a nagyszuleim kozul) nemsokara elfog menni, daganatos ,72 eves. Mar most depresszios vagyok. /19L

2019. júl. 25. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Te is felfogod dolgozni.

Sajnos ez az élet rendje. Ahogy idősödünk, egyre több szerettünket veszítjük el.

2019. júl. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Én hívő vagyok, ezért én a hitem segítségével dolgoznám fel. Nekem sem él már egyik nagyszülőm se, és mindegyiket imádtam. Még hívőként is nehéz, de azért így mégis megvan az a vigasz, hogy a búcsú nem végleges.
2019. júl. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Beszélgess vele sokat, használd ki az időt, amit együtt tölthettek. Közhely, és csúnyán is hangzik, de így van időd felkészülni, nem úgy, mintha váratlanul halna meg. Az én nagymamám is daganatban halt meg, szóval tudom, mennyire szar látni ahogy leépül, hogy azt az embert pelenkázod, aki korábban veled tette ugyanezt... Ha eljön az idő, sirasd meg, gyászold, ha egyedül nem megy, kérj segítséget családtagtól, pszichológustól, baráttól. Kitartást!
2019. júl. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Tudom fájdalmas lesz a gyász, de fogd fel úgy, hogy nagymamád leélt 72-73 évet. Szép kort megélt. Unokahúgom múlthéten halt meg szntén rákban. 23 éves volt. Na ez az amit nehéz feldolgozni. Ő nem élte le az élete felét sem.
2019. júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Nekem 2 hete halt meg az utolso nagyszulom. Bar o hirtelen. Nekem segit a hitem. Sokaig fajni fog es hianyozni, de az ido majd segit valamennyit. Mivel sajnos tudjatok, hogy meg fog halni, igy ha van lehetoseged mindenkepp bucsuzz el tole. Sajnalom es kitartas!
2019. júl. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Feldolgozni nem biztos, hogy teljesen sikerül majd, de idővel meg tanulsz nélküle élni. Tavaly halt meg a testvérem, nem volt még negyven éves. Két gyereket nevelt egyedül, akiket most anyámék nevelnek. Még mindig nagyon hiányzik és még mindig nem tudom felfogni, miért pont ő. Annyi terve volt még, de a sors közbe szólt. A donorságot is vállaltam, hátha kaphat még egy esélyt, de az eredménye sajnos csak egy rövid ideig volt. A legnehezebb az volt, hogy sokáig azt hittük, hogy meg fog gyógyulni, de az egész nagyon rövid idő alatt rosszra fordult, néhány nap alatt elvesztettük.
2019. júl. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

#6

Nagyon szomorú.

Fogadd legmélyebb együttérzésem!

2019. júl. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon sajnálom.

Az én egyedül életben lévő nagyszülőm a nagyapám, 89 éves, és már nagyon rossz állapotban van, de szellemileg még teljesen friss. Tudjuk, hogy nincs már sok neki hátra, így igyekszünk mindent aszerint csinálni, hogy ő jól és komfortosan érezze magát. Úgy vagyunk vele, hogy most ez a legfontosabb. Például néha mindig ott akarunk lenni, sertepertélni körülötte, de ő ezt nem szereti. Így megtanultuk, hogy csak 1-2 órát töltsünk vele egy nap, és aztán elköszönünk. Hiába akarnánk mi többet maradni, neki ez már kényelmetlen, fárasztó. Így viszont többször hívjuk telefonon például.

Én arra szoktam gondolni, hogy az a jó, ha csak addig marad köztünk, amíg neki is jó, amíg még nem szenvedés az élet. Azt nem akarom, hogy szenvedjen. Sajnos vérző fekély van a gyomrában, és már nem fogják megműteni a kora miatt, így tényleg csak azt kívánom, hogy addig legyen életben, amíg nem kín már az élet. Most még nem az, de már sokszor van rosszabbul. És nem akarom, hogy szenvedjen. Én erre szoktam gondolni.

2019. júl. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Előre nem kell feldolgozni semmit. Maradj mellette, segíts neki, beszélgess vele, és örülj minden percnek, amit csak vele tölthetsz. Amikor jobban van, meséltess - ha neki van kedve ehhez - a múltjáról, a gyerekkoráról, valamiről, ahol és amikor boldog volt és jól érezte magaát. És figyelj jól. Neked is segít később, ha már elment, és neki is.


Gyászolni akkor is ráérsz - már megbocsáss, ha tapintatlan lennék, nem annak szánom -, ha elment. Türelem és kitartás. Gondolatban melletted vagyok.

2019. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
Végigcsináltam a szüleimmel. Apám még egy éve sincs, hogy elment. Szar, de ki lehet bírni.
2021. ápr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!