Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak? Nem tudják az...

Mit csináljak? Nem tudják az előz, ényeket, de az én gyerekemet tartjáibásnak. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Van egy lányom,akit nevezzünk Zselykének. A bátyám gyerekei, Blanka és Levi (nem ez a nevük) átjöttek Zselykéhez játszani.


Blanka és Zselyke társasjátékozni akart, de Levi meg nem akart játszani, így a két lány elkezdett társasozni. Utána Levi meggondolta mgát, játszani akart,de mondtákneki, hogy majd lejátszák és majd utána játszhat Levi is.Levi meg ugye nem hagyta őket: elvette a bábukat,eldobta a dobó kockát stb. Blanka már ideges volt, kiabált Levivel,de úgy voltam vele, hogy gyerekek, az oő dolguk, oldják meg maguk. Amikor Blanka elkezdte kiabálni Levinek, hogy megöllek, akkor mentem be. A gyerekek elmondták hogy mi történt. Közbe Blankát felhívta az anyja telefonon.


Ez a párbeszéd zajlott le:

Levi: Azért kiabáltunk, mert nem engednek játszani.

Zselyke: Azért nem engedünk játszani, mert ne, hagysz mimket békén. Ezért nem szeretlek.


És ezt a sógornőm meg végig hallotta telefonon. És az én gyerekem a rossz, az undok, az irigy meg az urig..eci.


Kinek van igaza?



#veszekedés #Unoktestvér
2019. júl. 28. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Senkinek. Te láttad hogy konfliktus van, igenis közbe kellett volna lépned. A sógornőd meg valószínűleg nem teljesen ép, ha ilyeneket mond egy kisgyerekre.
2019. júl. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Igazságot tenni nem akarok, csak elmondom, hogy én a te helyedben mit tettem volna:

Nem hagytam volna idáig fajulni a dolgokat.


"Levi meg ugye nem hagyta őket: elvette a bábukat,eldobta a dobó kockát stb. Blanka már ideges volt, kiabált Levivel,de úgy voltam vele, hogy gyerekek, az oő dolguk, oldják meg maguk."


Én meg a legelső alkalommal, amikor Levi megpróbál belenyúlni a társasjátékba, rászóltam volna, és ha kell, erővel elvittem volna a közelből. Egyrészt megmagyaráztam volna neki, hogy miért kell várnia, hogy beállhasson, másrészt lefoglaltam volna másvalamivel. Vagy elkezdtem volna vele mást játszani, vagy olvastam volna neki egy mesét, vagy valami ilyesmit.

Megj.: Nem írtad mekkorák, de gondolom, kb. óvodások.

2019. júl. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is a konfliktusba bele kellett volna avatkozni, hogy ne durvuljon el.

Ha lehiggad sógornőd, érdemes lenne ezt megbeszélni. Elég szélsőséges reakciót produkált erre azért, ha nemcsak saját szemszögből képes látni a sztorit, akkor meg lehet beszélni vele.

2019. júl. 29. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

A gyerekek valóban megoldják a konfliktusokat, de csak egy bizonyos kor fölött, amikor már van előttük egy problémamegoldó MINTA, amit megtanultak, ami alapján dolgozhatnak. Ez kb 12 éves kor körül kezd kialakulni. Ha kicsi korukban ezt nem kapják meg, akkor a dolog elfajul, felnőtt korukban is úgy viselkednek majd, mint az óvodások... (ismersz ilyet, gondolom)

Tehát... Valóban be kell avatkozni, de a sógornőddel is meg kell beszélni a dolgokat és mindkettőtöknek világos szabályokat fellítani a közös játékhoz. (és következetesen be is tartani!)

2019. júl. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonymousreview60 ***** válasza:
85%

A te gyereked jól viselkedett. A sógornőd csak a dolog felét hallotta, ezért állt feltétel nélkül a gyereke mellé.

Te hibáztál, amikor Levit hagytad eldurvulni.

2019. júl. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Hogy mi hatan unokatesók hogy éltük túl a közös nyrakat, nem.is tudom... ja igen, nem volt telefon és ráérős felnőtt hogy állandóan igazságot tegyenek. Minden balhéval azt kockáztattuk h magunkra vonjuk a figyelmet és adnak nekünk valami házimunkát rögtön :D
2019. júl. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!