Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan tudnék segíteni az...

Hogyan tudnék segíteni az unokatestvéremnek?

Figyelt kérdés

Röviden: 17 évesen szült, most 22 éves. Nincs munkája, a nagyszüleim, nagynénémék és a dédim kertjében, egy lakókocsiban lakik. A lánya a nagynénéméknél van, de minden nap megy oviba, úgy, hogy az unokatesóm egész nap otthon van. Nem is érzi a késztetést, hogy dolgozzon, a kertben, vagy egyéb házimunkában nem segít senkinek. Sminkel, cigizik, telefonozik és nagyjából ennyi az összes dolog amit csinál. Csak érettségije van, tanulni se akar.

Viszont én biztos vagyok benne, hogy többre lenne képes, ha próbálkozna, de ezt mégse mondhatom a szemébe, mivel nekem semmi tapasztalatom nincs ebben a témában. De aggódom érte. Ez senkinek se jó, se neki, se a lányának, se a szüleinek/nagyszüleinek...

Van valami ötletetek, hogy hogyan lehetne neki segíteni?



2019. aug. 4. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Aki nem akar menni, annak nem kell segíteni. Vgay szeretnél magad is belefulladni a vízbe, mert a nyakadba kapaszkodik egy életetelen, tehetetlen, negatív alak? A gyerekén segíthetsz, hogy felnőve ilyen anyától el tudjon szakadni. Szeresd őt, törődj vele, mert az a szeretet, amit TE adhatsz a gyereknek, később létfontosságú kapaszkodó lesz olyan "anyával" szemben, akit kapott.
2019. aug. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem dolgozik, ki tartja el? Miből fizet cigit, telefont? Ki eteti, ki vesz ruhát neki? Ezeket kellene beszüntetni, talán akkor keresne munkát.
2019. aug. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 sajnos ez nem rajtam múlik... A szülei adnak neki pénzt, sőt valamennyire el is kényeztetik, még mindig.
2019. aug. 4. 23:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Neki nemmtudsz segiteni. Valoszinu haragszik az egesz eletere, hogy igy jart es ez a csakazertse csinalok semmit idoszaka. Idovel jon majd valami ferfi vagy idosebb ismeros es beno a feje lagya vagy a szulei megunjak a hereskedeset es helyrerakjak es elzaarjak dolgozni. Esetleg azt kerdezgetheted tole, hogy mi a nagy alma az eletben, hogy mit szeretne vagy mit szeretett volna regen...mert hatha beindit benne valami kesztetest, hogy azt elerje. De ne lepodj meg ha elsore lepattint...de probalkozz sokszor.


Amit meg irtak elottem igen foglalkozz a lanyaval, hogy o kapjon szeretetet es ertekrendet peldaul lefekves elott pakolja ossze a jatekait, oviba indulas elott segitsen az agyat letakarni egy pleddal (beagyazas) vagy hogy kinek hogyan koszonjon, mindent koszonjon meg.

Mert az a tapasztalatom, hogy iylen esetekben szegeny kisgyerekeknek a neveleset elhanyagoljak es alapveto udvariassagra, illemre se nevelik nincsenek elvarasok csak kenyeztetes, mert mindenki onsajnaatban fetreng (mint unokatesod) vagy kimelni akarja szegeny gyerek lelkivilagat (altalaban nagyszulok, nagnenik). Ezert amikor evek mulva helyrerazodnak a csaladi viszonyok es anyuka/apuka feltunik es aktivkodni akar, akkor mar egy neveletlen, hisztis gyerekkel kell kuzdeni es nem ertik oooo mit rontottak el???

Szoval motivald beszelgetesekkel unokatesod, a gyerekevel meg a szeretve nevelest valositsd meg.

2019. aug. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

nagyon adom az 1.és 4.válaszolót!!!

Leírta, amiket én is szerettem volna!!!

2019. szept. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!