Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a teendőm, ha van egy...

Mi a teendőm, ha van egy alkoholista a családban, de ő nem látja be én pedig segiteni szeretnék neki?

Figyelt kérdés
Több éve fel tünt , hogy a szeretett illető szenvedély beteg.. ez mára eldurvult.. ezt a részét nem szeretném részletezni. Lényeg, hogy ő ezzel a helyzettel nincsen tisztába és így segiteni is nehéz.. pedig én nagyon szeretnék!! Esetleg akinek van saját tapasztalata vagy tanácsa hogy merre induljak ez ügyben hogy meg gyogyulhasson azt megköszönném🙏🏼

2019. aug. 8. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs teendő.
2019. aug. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz tenni semmit, de neked nem is kell.
2019. aug. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Ameddig az alkoholista személy nem vallja be még önmagának sem,másnak méginkább nem fogja elmondani a szenvedélybetegségét.

Miért,mikor kezdett el inni?

Ha eljutna hozzá a felismerés,hogy az alkohol rabja,akkor is csak saját akaratából mehetne elvonóra.

Csak olyat érdemes választani ahol több hónapon keresztül nem mehet ki az intézményből!

Dolgozik?

2019. aug. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos pontos év számot nem tudok írni.. de szerintem 10éve már biztos... :( már kb. 5éve nem dolgozik
2019. aug. 8. 19:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jól tudja, hogy alkoholista. Ismerek ilyet, nem lehet vele kezdeni semmit.


Tűri a családja az ordibálását, hisztit, részeg balhékat.

2019. aug. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben csak magatokon tudtok segíteni azzal, hogy minél hamarabb "megszabadultok" az ilyen embertől. Sajnos jobb már soha nem lesz, rosszabb viszont igen.
2019. aug. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!