Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van jogom visszautasítani a...

WidowmakerButt kérdése:

Van jogom visszautasítani a keresztapaságot?

Figyelt kérdés
17/F A nővéremnek tavaly októberben fia született, és már azóta azzal vagyok cukkolva, hogy én leszek a keresztapa stb. , de én semmiképpen sem szeretnék, amúgy sem szeretem annyira a gyerekeket (gondolom ezért páran meg fognak kövezni de kisebb gondom is nagyobb annál) A legjobban az zavar, amikor naponta piszkálnak ezzel, folyamatosan keresztapukának hívnak és engem ez nagyon idegesít, ha meg megkérem őket, hogy hagyják ezt abba akkor rögtön én vagyok a rossz és gonosz.
2019. aug. 16. 18:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
25%
Ebben mi a cukkolás? Komolyan nem értem.
2019. aug. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagy köteles elfogadni a felkérést. Az meg, hogy ráderőltetik nagyon nagy hülyeség a részükről.
2019. aug. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
54%
Don Vito Corleone nem szereti ha visszautasítják :DDD
2019. aug. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
47%

"amúgy sem szeretem annyira a gyerekeket"

Ha ezt leírod, akkor szinte kötelező a visszautasítás!

A kereszt/névadó szülő fogadalmat tesz, hogy segíti az illető gyerek nevelését, tevőlegesen részt vesz abban. Ennek alapján, ha ne akarsz hamis esküt tenni, KÖTELESSÉGED a visszautasítás.

2019. aug. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%

Van!

Szüleid mit mondanak?

Ha nem értik meg, akár a szertartáson a pap kérdéseire, jól érthető NEM-mel felelj :) majd ebből tanulnak.

2019. aug. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
77%
Attol, hogy a növéred gyereket szült, Te nem vagy köteles se a nevelésébe besegíteni, se keresztapaságot vállalni, mi több, Te magad is egy gyerek vagy még 17 evesen, méghozzá jogilag is! Magának szült, vállalja akkor a felnevelését is, de ne eröltesse rá olyanra, aki ilyen szinten irtózik a gondolatától is, ehhez semmi joga a nővérednek!
2019. aug. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
80%
Mond meg neki hogy nem akarsz mi olyan nehez ebbe? Mondjuk ha az en testverem ezt mondana rosszul esne lehet
2019. aug. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, ők is egy formaságnak gondolják, tehát semmi komolyabbat nem kellene vállalnod a későbbiekben. Így is-úgy is a nagybátyja vagy, ezen nem változtat semmi.
2019. aug. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
94%
Meg vagy keresztelve egyáltalán?
2019. aug. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem itt a szülők erőltetik. Mármint a kérdezőnek és a nővérének a szülei.
2019. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!