Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megéri őszintének lenni, és...

Megéri őszintének lenni, és így egy rokoni kapcsolatot veszélyeztetni? Közeli rokonom vigyázott a kiskorú gyermekemre néhány napig. Min.30 éve ismerem, fogalmam sem volt arról, hogy ennyire alpári stílusban nyilvánul meg.

Figyelt kérdés

Vulgáris beszédre biztatta gyermekemet, majd döbbenten közölte, hogy milyen kifejezések jöttek ki belőle! Nála "önmaga" lehetett végre. Te jó ég! Idehaza ilyesmit nem csinálunk, biztosan nem támogatjuk abban, hogy csúnyán beszéljen. Biztatta, hogy mutasson be egy autósnak aki vélhetően kicsit feltartotta őket a közlekedésben. Azt mondta neki, hogy mi a szülei nem tudunk vezetni, burokban neveljük, álomvilágban élünk de ő, Ő az igazi életre neveli(káromkodás, bemutatás...nem is tudom mi még az igazi élet, hiszen burokban vagyok :-)). Elengedte másik rokonnal, akitől nagyon óvom, mert már többször ijesztgette, drogozik, kiszámíthatatlan, soha nem engedném, hogy beüljön mellé, mint kiderült kis utakon 130-cal száguldoztak.


Mélyen meg vagyok döbbenve. Nem mondtam semmit. Azóta is hallgatok. Persze én vagyok a rossz, mert már más rokonomnak jelezte, hogy úgy tűnik neki haragszom rá.

Én nem keresem, ő sem.


Ma is más faggatózott, hogy de hát miért nem vagyok hálás, mi a gondom? Mondtam, hogy természetesen hálás vagyok a gyermekfelügyeletért. Mást nem. Nem szeretném rossz színben feltüntetni.


Hogyan lehet ilyen konfliktust normálisan kezelni?

Azért nem beszéltem vele, mert félek, hogy túl őszinte lennék, gyermekemet sem szeretném kellemetlen helyzetbe hozni, hogy szembesítem vele hogy rosszul beszélt rólunk a hátunk mögött.


Azért is fáj annyira ez a dolog, mert szeretem, és bíztam benne.


Végtelenül szomorú vagyok!

Szóval van valakinek ötlete, hogyan is lehet ezt a kialakult helyzetet kezelni?



2019. szept. 6. 19:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Mivel nem voltál ott,nem tudhatod pontosan mik történtek.Lehet hogy csak nagyzolni akar,mennyire laza.
2019. szept. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%

12 éves a lányom es soha nem biztam ilyen ” 50% hogy rendes ” emberekre , ilyen ” biztos jó lesz, megölni nem fogja”, stb , pedig egyedulálló anya voltam , es inkabb orraesésig vittem magammal, mintsább ki tudja milyen traumáknak tegyék ki általam akár 30 éve ismert emberek.

Nem tudhatod , hogy a káromkodások mellett mi mindent nem muvelt a gyerekkel

De te HINNI AKAROD , hogy amúgy minden ok volt , MERT SZÜKSÉGED VAN KIKAPCSOLÓDÁSRA. És ELHITETED magaddal , hogy ha ismered az embert 20-40 éve , akkor baj nem lehet . Most válaszolókat is majd kitámadod és végül védeni fogod az embert aki ezt tette a gyerekeddel , hogy mentsed a mundért , mert itt ez a lényeg , a kikapcsolódás és a mundér

Sajnos nagy ára van ennek néha, amikor sok esetben a gyerekek farkasok köze lesznek dobva .

De HINNI akarjuk , hogy minden ok .

Persze , jogod van kikapcsolódni , de el kell FOGADNI , hogy sokszor nagy ára van

2019. szept. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%

Drogossal száguldott 130 km/ h

Igen , máskor is nyugodtan bizd rá a gyereked

Már szoktat téged a gondolattal , hogy extrém dolgokat tesz a gyerekkel

Úgy adja le neked , hogy ez cool

Te meg irod a smileykat fel se akarod fogni , miröl van szó

Olvasd vissza amit irtál

2019. szept. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
2-esre ne hallgass, ő a tipikus Nagy Magyar Anya, aki szerint az a jó szülő, aki felnőttkoráig nem válik le a gyerekéről. Csoda, hogy a "lepasszolás" szót nem használta. Nem tettél semmi rosszat, nem tudhattad, hogy ilyen a rokon, már amennyiben tényleg ilyen, nem csak a gyerek túlzott. Mennyi idős a gyerek? Ki kellene deríteni valahogy, mi volt igaz abból, amit mondott. Bizonyos korban gyakori a konfabuláció (kitalált történetek előadása).
2019. szept. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Ha tényleg elengedte egy drogossal aki száguldozik nyilván nem engedném oda többet felügyelet nélkül. Eleve, az se túl pozitív ha "átpasszolja" tudtod nélkül a felügyeletet.


Nem tudom mennyire igaz ez különben, mintha te ezt egy szinten emlegetnéd néhány csúnya szóval és "bemutatással", sőt mintha ez lenne a kisebb bajod az ügyben, ami, már ne is haragudj, de felvet bennem kétségeket. Épeszű ember a gyerek veszélyeztetését nem veszi egy kalap alá azzal hogy megtanulja a b meg kifejezést.

2019. szept. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Az illetőnek egyértelműen megmondanám, hogy nem értek egyet az elveivel, és ez a problémám. A gyereket természetesen nem bíznám rá többet.


Ha valaki más rokon kérdezi, hogy mi a problémád az itt leírt kedves rokonnal, akkor elmondanám neki, hogy rábíztam egyszer a gyereket, és nem voltam elégedett azzal, ahogy viselkedett. Ha rákérdez, elmondanám a részleteket, egyébként nem.


Szerencsére a gyerek túlélte, szerintem maradandó baja nem lett. Beszéld meg vele, hogy te nem szeretnéd, ha csúnyán beszélne.

2019. szept. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Az biztos,hogy én többé nem biznám rá a gyerekemet,ha megharagszik,majd megbékél ha akar.
2019. szept. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%

Jaj igen , a kerdezö olyan jó , hogy aggódik ezek után is , hogy nehogy az ismerös megsertödjön

Hát nem cuki?

Még rábizná párszor , jól sikerult ez a par nap . Egye fene

2019. szept. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

Ez az 50%-os nagyon irritáló egy ember. Most attól mert bemutat a kislányod meg hall par csunya szot nem lesz felnott korara elcseszett ember, nem igazan fugg ossze a kettő. Óvodában ugyanúgy megtanulja, vagy suliban majd.

A masik ahogy előadva van a drogos rokon aki 130al száguldozik. Nekem is van olyan ismerősöm aki drogozott mar, mégis tok normalis, es nincs 0-24-ben benyomva. En párom meg 170el megy pályán (nem mindig persze), megis biztonsagban erzem magam mellete.

Persze nem védem, de azert nem is kell a leheto legrosszabb történetekkel eloallni es azonosítani velük.

A problema az, hogy a rokonod csak ugy odaadta egy másik ismerősnek, emiatt tobbet biztos nem engednem el vele. Tehat nem a csunya beszed miatt, es azert mert az ismerős volt, hogy drogozott, hanem mert ha a gyerekkel történik valami ne adj isten, azt se tudod hol van, aztan meg majd mennek a börtönbe, a gyerek sérüléseirol mar nem is beszélve.

2019. szept. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőnek megfelelési kényszere van, és tőlünk kér segítséget, hogy őszinte legyen-e azzal az emberrel, aki rábízta valami csöves drogosra a kicsi gyerekét? Hát nem is tudom ki a gázabb, a csöves drogos, a közeli rokon, vagy a kérdező. Fel kéne nőni, és kiállni a gyermekedért, és magadért, és kinyitni a picike szádat, ha valami bajod van.
2019. szept. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!