Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit tennétek ha kölcsön...

Ti mit tennétek ha kölcsön adnátok az egyik kocsitokat a családtagodnak, és 2 hét múlva motorhibásan hozná vissza?! Mindent letagadnak.

Figyelt kérdés

Ti mit szólnátok ha kölcsön adnátok a kocsitokat a családtagnak és 2 hét múlva motorhibásan kapnád vissza?!


Az még nem elég hogy tönkretették az egyik kocsikat, (Mert 2 kocsink,van ezért tudtuk kölcsön adni!)


Ha még nem lenne elég hogy az autó "hengerfejes" motorhibás lett, mindent letagadnak. Nem mondják el mit tettek a kocsival továbbá a véletlenre próbálják rákenni, hogy ez a véletlen műve pont ott romlott el. Továbbá a márka is rossz szerintük. Teljes közöny mint ha mi sem történt volna úgy viselkednek! Kb.: 1 millió forint kár keletkezett ha most megy a "kukába" az autó miattuk. Ti ezt hogyan reagálnátok le? Mit tennél ha ilyen helyzetbe kerülnél?!


Válaszokat előre is köszönöm!


2019. okt. 20. 01:41
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Még külső esztétikai hibák is lettek. A kocsin minden elemén van 1 vagy több apró karcolás. Össze van karcolva az egész kívülről. Erről is hallgatnak. Nem beszélnek róla. Fényképeken meg lehet nézni előtte nem voltak ott a kardok, mondjuk ezt nem is tagadják le, bár hallgatnak róla.
2019. okt. 20. 01:48
 2/40 A kérdező kommentje:
Karcok*
2019. okt. 20. 01:48
 3/40 Savlekotő ***** válasza:
52%
Van valami konfliktus köztetek,esetleg irigyek vmiért v vmi bosszú lehetősége ez? Nem kerek nagyon,vagy simán karamboloztak,már akkor nem lenne összekarcolva mindenhol,az a karc általában szándékos karcolás eredménye. Nekem szomszéd lisztet tett be a benzin tankba... Én többé semmit se adnék és redukálnám velük a kapcsolatot.
2019. okt. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 Savlekotő ***** válasza:
67%
A legrondább h sunnyognak,ha nem szándékos el lehet mondani,nem vagy farkas gondolom h megeszed őket,itt a sunnyogás okot ad a gyanakvásra h valami nincs rendben a kocsi körül..
2019. okt. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
A gyerek és egy macska karcolta össze szerintük, de mintha mi sem történt volna, úgy viselkednek. Teljesen közönyösek. Rengeteg helyen mélyebb karcok is vannak. Én a macskás sztorit nem hiszem el! Élik világukat boldogan mi pedig itt vagyunk nagy anyagi kárral.
2019. okt. 20. 02:26
 6/40 anonim ***** válasza:
78%

Szegény autó :( Egy életre megtanultátok a leckét, bár nem értem miért adtátok oda ha a másikat is tönkretette (ha jól értem)

A karcolásokra van bizonyíték, ez nagyon jó, én mindenképp ezen a vonalon indulnék el.

A többi attól függ, hogy milyen családtag, milyen volt az eddigi viszonyunk, vannak e olyan közös rokonok akiknek van tekitélyük, akkor talán megeredne a nyelvük egy kis beszélgetéstől...

Ezután már csak addig állnék szóba velük, míg ki nem fizetik a kárt, aztán felőlem a fejükre is állhatnak, a büdös életbe nem segítenék nekik.

Van a neten ingyenes jogsegély, lehet hívni és emailt írni is, jogászok válaszolnak de sajnos nem tudok fejből weblapcímet adni, ha rákeresel biztos megtalálod. Én mindenképp rákérdeznék hogy lehet e tenni valamit és ha igen mit ebben a helyzetben, ez nem kerül semmibe és nem kell érte sehová menni.

Sok szerencsét, a legjobbakat kívánom, mindenképp írd meg mi lett.

2019. okt. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
86%

Ezért nem szabad kocsit, motort kölcsönadni senkinek! Ha valami történt a kocsival, akkor az ő kötelességük eléd állni és bevallani, de az hogy hallgatnak róla, valóban gyanús és szánalmas is!

Befenyíteném őket a rendőrséggel, hogy ha nem mondják el azonnal, mi történt, akkor majd ők kiderítik!

És a biztonság kedvéért be is mennék érdeklődni, mik a lehetőségeim!

2019. okt. 20. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Sajnos olyan "rafináltak" voltak hogy késő este a sötétben adták vissza a kocsit, ezért nem tűnt fel azonnal a sok mélyebb karc sem. Meg sem fordult volna a fejünkben hogy ilyen előfordulhat nyilván minek néznénk késő este a sötétben az autót, másnap délben vettük észre.
2019. okt. 20. 02:35
 9/40 anonim ***** válasza:
80%

Sok mindent nem tudsz tenni mert hogy bizonyitod be hogy kolcsonadtad az autot es elotte nem volt semmi baja.


Legkozelebb ne adj kolcson autot, foleg ne 2 hetre.

En sosem adtam kolcson autot, esetleg 1 napra es enis csak egyszer kertem kolcson unokatestverem autojat mikor az enyemet pont eladtam de kellett egy hosszabb utra auto es aznap vissza is vittem.

2019. okt. 20. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
66%

Őszintén? Semmit sem tudsz tenni. Ha a rokonaid ilyen gerinctelen férgek, max. többé nem álltok szóba vele.

Ettől a károd nem térül meg, de ez a legtöbb, amit HIVATALOSAN tehetsz...

2019. okt. 20. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!