Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Én vagyok a rossz, amiért nem...

WidowmakerButt kérdése:

Én vagyok a rossz, amiért nem akarok keresztapa lenni?

Figyelt kérdés
Az anyukám nagyon akarja, hogy keresztapa legyek, de én semmiképpen nem akarok az lenni. Szerencsére nem olyan család vagyunk, aki szerint a keresztapás egyenlő a gyerek pénzelésével, de én akkor sem akarok az lenni. Egyszerűen nem, és kész. Ezt próbálom kedves édesanyám tudtára adni, akinek a válasza általában az illem felhozása, vagy hogy ő mindent megtesz értem, ő pedig csak ennyit kér. Viszont ezt nem egyszerűen kedves hangnemmel csinálja, konkrétan fenyegetőzik, ha pedig úgy van, elkezd üvöltözni, mondván, hogy ebben a házban mindenki dilis, és hogy már elege van belőlünk. Való igaz, hogy mindent megtesz értem, és egy kicsit el is vagyok kényeztetve, de ha egyszer pont olyat akar tőlem, amit én nem szeretnék, akkor én lennék a rossz, vagy ő neki van igaza? Rengeteg helyen hallottam, hogy elutasították a keresztapaságot, de ő szerinte ez nem méltó egy ember illeméhez. A gyerekeket amúgy sem csípem annyira, falra tudnék mászni tőlük, de mégis a nevemet kell adnom hozzá. Gondolkodtam, hogy elszaladok valahová, esetleg ki a mezőre, amíg ez az ostoba keresztelő tart, de viszont ez nagyon éretlen viselkedés lenne, és anyám akár még meg is verne érte (17/f vagyok de ha az anyámra rátör a dili, képes ráncigatni, erőből a fejemre csapni, az ágyra szorítani stb.)

2019. okt. 21. 14:22
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
71%
Kinek a gyerekènek kellene a keresztapja lenni?
2019. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
88%

Amit anyukád csinál, az érzelmi zsarolás, ráadásul az ő dilije miatt.

Nem várhatja el tőled, hogy olyasmit csinálj ami neked ennyire nincs rendben.

Nekem is felajánlották, számomra kedves de távol élő rokonaim, illet volna elfogadni, de én is elutasítottam, mert vagy normálisan csinálom vagy sehogy.

Márpedig a keresztapaság, nem csak a keresztelőn való pózolásból áll.

2019. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy én már a gyerek születése óta hangoztatom, hogy én nem leszek keresztszülő, de ők mégis beírattak a pappal, és így már nem is tudom mit csináljak. Egyébként a nővérem fia lenne, de én akkor sem szeretnék, ezt elmondtam bármiféle hisztizés nélkül, de erre jött az illedelem meg stb. felsorolása a kedves anyámtól.
2019. okt. 21. 14:33
 4/50 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell balhézni, kijelented hogy nem, és nem.

Nem engedj az érzelmi zsarolásnak.

2019. okt. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
62%

Lehetsz egyáltalán kiskorúként keresztapa?

Egyébként ez már rég nem az eredeti célról, a hitre való nevelésről szól, hanem a cukcsi pózolgatásról a féjszbukon meg a kötelező jelleggel elvárt ajándékhalmokról. Kösz, nem, én se vállalnám. Így is a nagybátyja leszel a kicsinek, és ugyanúgy szeretheted őt (meg ajándékot is vehetsz neki, ha innen fúj a szél).

2019. okt. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
3%
Nem fogsz belehalni, ha elvállalod, ennyit megtehetsz a családodért.
2019. okt. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
83%

A keresztszülöség azt jelenti, hogy a keresztgyermekedet segíted a keresztény neveltetésben, ha kérdései lennének a vallással kapcsolatban akkor te ott vagy neki segíteni.


Na ezt mond el a testvérednek és ne az anyádnak, hogy te semmi esetre sem akarsz a gyereküket kereszténységben való neveltetésben segíteni, és ÀLSZENTSÈG lenne, ha te ezt elfogadnád. Ezt egyébként a papnak is elmondhatod.

2019. okt. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
Nem is vagyunk vallásos család egyébként, csak egyszerűen mindenki meg volt keresztelve, tehát nem ebből a szempontból vagyok kényszerítve. És mint mondtam, hiába mondok nemet, az anyám képes lenne odaráncigálni a templom elé miközben erőből csapkod és ordibál
2019. okt. 21. 14:59
 9/50 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ha ezt megbeszéled a nővéreddel, és ő is belemegy abba, hogy ha már ennyire nem akarsz, akkor nem kell keresztapának lenned, mert ennek így semmi értelme, ha nem szívesen vállalod el, akkor az anyukádnak már nem lenne beleszólása végképp.
2019. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem vagy vallásos, akkor simán érvelhetsz azzal, hogy nem akarsz olyasmivel foglalkozni, amiben nem is hiszel. Szerintem ez teljesen normális érv, én keresztényként nem akarnék olyan keresztszülőt a gyerekemnek, aki nem veszi komolyan a szentséget, csak családi hagyománynak tartja a keresztelőt.
2019. okt. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!