Van-e értelmük?

Figyelt kérdés
Találtam pár DNS tesztet: Ancestry,23andme, Myheritage stb. Mire jók ezek? Olvastam, hogy fel lehet venni a rokonokkal a kapcsolatot, ha ez igaz akkor válaszolnak is vagy távolságtartók lehetnek-e?

2019. okt. 25. 22:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Milyen rokonokkal? Kinek a mintajaval vetik ossze a tiedet? A Piste mintajaval?
2019. okt. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Értelmetlen
2019. okt. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Hogyhogy találtál párat? A fiókban? Valaki megrendelte valamikor a családból? Ahhoz kéne az a regisztráció.

Rokont csak akkor találsz így, ha ők is csináltattak ilyen tesztet és építik a családfát. Neked is azt kéne, mert különben hiába ad egyezést, nem találhatjátok meg a közös felmenőket. Nekem van több mint 2000 egyezésem világszerte, de ebből kb. kettőről tudom biztosan, hogy valahol a távoli múltban van közös ősünk. Nem lehet megjósolni előre, hogy az esetleges rokonok hogy fogadják majd a megkeresést.

2019. okt. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
#1: Az adatbázisukban lévő többi mintával vetik össze.
2019. okt. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
Nincs hozza joguk! A masik fel beleegyezese nelkul sza*rt sem csinalhatnak! Ha ossze is vetik, nem oszthatjak meg az eredmenyt!
2019. okt. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

De beleegyezel, hogy használhatják az adataidat és fel is ajánlanak "hasonló" génállományú embereket, mint x-ed fokú rokon stb. De azt nem tudom, hogy a honlapon lehet e bárkinek is írni. Barátom csinálta meg a myheritage tesztet.

Kapott egy linket, ahol az eredményt látja, illetve kapott még x időközönként infókat, hogy azért mert neki ezen a helyen aug nukleotidjai vannak, nagyobb esélye van a vastagbélrákra stb, ilyenek. Igazából érdekes lehet, de 100% nem tud/fog ronoknságot megállapítani.

2019. okt. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Ez olyanoknak való akiknek a felmenője kivándorolt pl Amerikába vagy Ausztráliába. Nyugati országokban elterjedt használni ezt családfa kutatásra, tehát több tízezren vettek benne részt. De leginkább mondjuk kivándorolt angolok, írek, holland stb családok leszármazottai veszik igénybe. Nem tudom mit csinálna a magyar dns-el. Max megtudnád hogy 1/164-ed részben bantu vagy.
2019. okt. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%
Én 1/465 részben hutu vagyok, azóta úgy élem mindennapjaim , kivéve ha dolgozok. Van értelme, mentálisan helyre jössz ha megtudod ki is vagy valójában és nem mások mondják meg.
2019. okt. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 3. Atyaég, de kretén egy válaszod van!
2019. okt. 26. 19:27
 10/14 anonim ***** válasza:

Mitől is kretén? Kb. az egyetlen voltam, aki érdemben válaszolt, mert ismerem és már én is csináltattam ilyet.

Ha nincs humorérzéked, az nem az én hibám. (#3)

2019. okt. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!