Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért kínoznak anyám emlékével?

Miért kínoznak anyám emlékével?

Figyelt kérdés
Anyukám tavaly sajnos elhunyt. Bekerült a kórházba és 1 hónap után feladta a harcot. Csak párszor tudtam meglátogatni, mert külföldön lakom, aztán csak a temetésen láttam utoljára. A nővére azóta olyan mintha folyton támadna. Biztos nem direkt csinálja, de nagyon fájdalmas amikor régi videókat, képeket küld át. Meséli hogy ő minden nap bement, és milyen szörnyű volt látni ahogy leépül. Hogy állítsam le?
2019. okt. 28. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerűen írd meg neki, hogy neked ilyeneket ne írjon, ne küldjön semmit, mert neked fáj! Ha továbbra is küldi, akkor meg tiltsd le!
2019. okt. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Valószínüleg így akar enyhíteni a saját fájdalmán és közben fel sem merül benne hogy ezzel neked nem segít, hanem csak sebeket szakít fel.
2019. okt. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy a második írja, pontosan.

Az ilyennek világosan el kell magyarázni, hogy téged hogy érint ez. Ha nem érti meg, akkor meg letiltani.

2019. okt. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, hogy így dolgozza fel. De már eltelt egy év. És jeleztem felé, hogy ez nekem rossz a mai napig. Régen bármiről el tudtunk beszélgetni, most csak ez az egy témája van. Kerülöm is egy ideje, pobt emiatt.
2019. okt. 28. 18:42
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Egy év után is lehet friss még a gyász.
2019. okt. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

Nos, a második pontosan rosszul írja. Enyhítani akar a fájdalmán úgy, hogy neked fájdalmat okoz?! Hogy benned állandó bűntudatot kelt (többek között irigységből!), mert hogy merészelsz külföldon élni, jól, fiatalon, szerinte m gazdagon és gondtalanul. És nagyon rosszul látod: bizony direkt csinálja, ha tagadja, akkor is.


Erre az a legjobb megoldás, hogy felveszed a kesztyűt. Fogod, és toll-tinta-papír (hagyományos levél), szépen megírod neki, hogy az édesanyád elveszése nagy fájdalom neked, még gyászolod (a normál gyászév 1-1,5 év!), legyen kedves és a továbbiakban ne küldön neked semmit a kedves mamáról, ne is írjon, mert neked ez nagyon fáj. Sajnálod az ő fájdalmát és ennyi.


És írd meg neki, hogy a válaszleveleket olvasatlanul í tűzbe veted, a küldött anyagokat azonnal visszaküldöd portóval (majd leszokik a küldözgetésről) és amíg gyászolsz, nem akarsz senkivel kapcsolatban lenni. Sehol, semmiféle formában (Face, telefon, egyebek).


Én régóta gyászolok, és nagyon kemény a gyászom. Nagyon durva manipulatív, szemét családi balhék indultak VOLNA, ha nem állítom le az egészet - egyszerűen, röviden és kemény szóval. Mindneki úgy sértődik, ahogy akar, úgy gyászol ahogy akar, de senkinek SINCS JOGA ahhoz, hogy a másik emberre tolja át a saját fájdalmát.


A nagynénéd felfoghatja, hogy te gyászolsz és tudja, hogy mit jelent a "nem" szó. Ha ezek után is nyomul, akkor keményen, határozottan ki kell zárni egy jó időre az életedből. És mást is, aki így tesz.


Neked pedig sok erőt a gyászhoz, és tényleg gyászold meg a mamit, mert csak utána lesz könnyebb.

2019. okt. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%
Az utolsó válaszolónak igaza van.
2019. okt. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%

Valakinek az elvesztése fájhat, de a rá való emlékezés? Őszintén, furdal a lelkiismeret, amiért alig foglalkoztál vele, amíg lehetett volna, igaz?

Soha nem gondolsz rá, nem nézel fényképeket, nem mész a temetőbe, nem beszélsz róla a családoddal??? Ha nem, az nagyon fura. Ha igen, akkor meg miért is nem teheti ezt a nővére veled, te vele???

2019. okt. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

“Hogy benned állandó bűntudatot kelt (többek között irigységből!), mert hogy merészelsz külföldon élni, jól, fiatalon, szerinte m gazdagon és gondtalanul”


Ezt az irigységet honnan szülted?! Nem véletlenül az ehhez hasonló elméleteidből lettek volna családi viták?! Mert a Kérdező esetében irigységről -mert külföldön él - szerintem szó sincs..legalábbis nem tudom elképzelni, hogy miből szűrted ezt le..



Kérdező!

Nem mondanám szándékosnak a dolgot, nem lehet tudni, kiből mit hoz ki a gyász. Egy rokonom, miután meghalt a férje, majd évtizedekkel később az édesanyja, megkattant. Mind a két eset után, az összes hozzátartozóját ott bántotta, ahol érte, sajnos. Belőle ezt a reakciót váltotta ki a szeretteinek elvesztése. Én is láttam leépülni már szerettemet, és nagyon megnehezíti a dolgot. Az idő meg...hiába telt el egy év, te sem dolgoztad még fel, valószínűleg ő sem.


De mindenképp állj a sarkadra, és mondd meg neki határozottan, hogy te erre nem vagy vevő, neked nem segíti a feldolgozást a viselkedése, sőt csak folyamatosan feltépi a sebeket. Te is gyászolsz ugyanúgy, ne hagyd, hogy más gátoljon a feldolgozásban, teljesen mindegy, hogy kiről van szó. Én is gyászolok, és mindent próbálok úgy tenni, ahogy jónak érzem, az az elsődleges, hogy nekem mi a jó, és mi nem. Te is koncentrálj magadra, a saját gyászodra, amiről úgy érzed nem segít, az ellen próbálj meg tenni.


Kitartás!

2019. okt. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
20%

Én két hétig ápoltam apósom, mielőtt meghalt, de az is elég volt, pedig nem is az anyám volt. Sokkoló élmény. De hát te honnan is tudhatnád, hisz a testvéred csinálta végig, őt fogja kínozni ez az emlék élete végéig, nem téged.

Ő legalább gyászol és tisztességesen gondoskodott anyátokról. Legyél neki inkább hálás, mert ha rajtad múlt volna, akkor anyád egyedül hal meg.

2019. okt. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!