Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egy igazán ambiciózus családba...

Egy igazán ambiciózus családban fekete bárány, aki "nem akar semmi extrát"?

Figyelt kérdés

Párom húgával beszélgettem valamelyik nap, fekete báránynak érzi magát a szűkebb-tágabb családban. A párom családja és az enyém jóban van, sokat járunk össze. Sógornőmnek most nemrég lett párja, még csak pár hónapja vannak itt, párszor találkoztunk a sráccal ebéden, illetve egyszer náluk aludt. Szóval a beszélgetés során azt mondta, hogy szerinte őt mindenki lenézi mert:

-1.5 év után otthagyta az egyetemet, most gap yeart tart, igyekszik megtalálni, mi érdekli, mihez van tehetsége

-nem okos, pedig mindenki a családban az (az ő családja full diplomás mérnök, szülők és párom is)

-az én családom is "jó család", diplomás szülők, vállalkozó anya, én magam is diplomás vagyok, húgom első éves egyetemista, és nagyon elszánt (most még, tudom..)

-illetve szerinte az ő párjának a családja azért nincs bevonva annyira a dolgokba, mert ahogy ő fogalmazott, ehhez képest olyan semmilyenek, apukája bolti pénztáros, anyukája otthon van (4en vannak tesók, a legkisebb is 8 éves), illetve maga a srác is eladó szakboltban, habár neki "legalább" kereskedelmi okj végzettsége van.

Szerintem ez butaság, nagyon meglepődtem, amiért ezt mondta, szerintem semmi ilyen nincs, egyszerűen csak új még a fiú, de szerintem biztosan beilleszkedik idővel, jöhet a nagy közös családi bemutatás, stb. Nagyon szeretem sógornőmet, 1 év van köztünk, szerintem sok mindenben hasonlítunk. Nagyon szeretném valahogy bátorítani, mert elsőre nem tudtam sajnos, annyira lesokkolt, eszembe nem jutott volna, hogy "lejjebb" érzi magát, senki nem éreztet vele még csak hasonlót sem.

Vagy tényleg jogos lenne a félelme, és előbb vagy utóbb "le fog csúszni"? Mindenki azon a véleményen van, hogy találja meg amit szeret csinálni, az a fontos, nem a papír, ezért finanszírozzuk nagyobb részt mi párommal a kis önkeresését, egy tanfolyamba belekezdett, de hamar otthagyta, egy önismereti tréninget végig csinált, illetve talán elkezd nyelvvizsgára készülni, ennyi biztos, a többi még alakul. Egyedül él, a szülei fizetik az albérlet - rezsit, mi kvázi minden mást. Talán kegyetlenül hangzik de pont a jó fizetéseink miatt tehetjük meg, hogy kvázi eltartjuk, és magunktól sem vonunk meg semmit. Nyár végén egyébként ezt is megkapta párom (hetekkel később mondta csak el), hogy mi bezzeg utazgattunk ide-oda nyáron, itt egy repülő ott egy vonat, ők meg a párjával 2x mentek el strandra, de kaját már otthonról vittek. Itt felhúztam magam, a nem hagyjuk éhen halni és minden lofszt finanszírozunk 2x közt nekem van némi különbség, de összeveszni nem akartam, rajtam talán ezért érezhet távolságtartást. A többieket nem tudom, de szerintem összességében senki nem tekint rá félresikerült gyerekként.

Hogy segíthetnék neki? Még ő sem tudja mit akar, de rossz látni hogy szenved.



2019. okt. 29. 22:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Azt írod,hogy "nem akar semmi extrát" - hát tulajdonképpen nem akar ő semmit,se tanulni,se dolgozni. Tipikus eltartott, elkényeztetett, életképtelen ember...
2019. okt. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Savlekotő ***** válasza:
93%

Egyedül él, a szülei fizetik az albérlet - rezsit, mi kvázi minden mást.. Mi az a minden más?

Hogy segíthetnél neki?

What?

Mit akarsz még segíteni,.. Meg rágnád az ételt is helyette?


Nem halat kell adni hanem megtanítani horgászni.

Itt borítékolom h a büdös életbe nem fog semmit csinálni míg akadnak olyan marhák gazdatestek akik fizetik helyette az életet. :(

2019. okt. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem itt nem a kérdésed a kérdés. Ezzel a csajjal nem az a baj, hogy nem diplomás vagy karrierista, hanem egy igazi kavarógèp. A segítség jól jön neki, de azért odamar a kézbe, ami eteti. Meg kicsit sajnáltatja magát, hogy Neked azt kelljen mondani, hogy "jaj, dehogy, csak nem kèpzeled" - fujj.

Nagyon jólelkű vagy naív vagy....

2019. okt. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A minden más az étel (együtt bevásárolunk, beteszi a kosárba ami kell neki, egyben kifizetjük, hazavisszük neki), a tanfolyamok, vagy a nyelvtanár, ha végül talál egyet, illetve volt már hogy mentünk hármasban, vagy húgomat is bevonva négyesben valamerre kirándulni, annak nem kértük el az árát. Tavaly laptopot kapott karácsonyra, akkoriban írással akart foglalkozni, macbookot kért mert azon kényelmesebb írni - ezen húztam a számat de végül párom megvette neki. Persze teljesen mindegy volt, hogy "ő" vette, a kassza nagyobbrészt közös, nekem ugyanúgy annyival többet kellett beletenni. Ezért húzott fel a nyaralós dolog is, nem gondolnám, hogy konkrétan be kellene fizetni valahova külföldre egy hétre hogy szegénynek az is jusson. Párom így is ad neki néha költőpénzt, igyekszem nem morogni érte de túlságosan jó szemmel sem nézem. Ugyanakkor nagyon rosszul érzem magam hogy így gondolkodok, nem irigy akarok lenni, és végtelenül boldog lennék, ha végre sikerülne valami amibe belekezd, és túllendülhetnénk azon, hogy neki semmi sem sikerül. Félek hogy nehogy esetleg depressziós legyen, ezért is lenne jó minél hamarabb kirángatni ebből a helyzetből..
2019. okt. 30. 00:34
 5/19 Savlekotő ***** válasza:
99%

Vén vagyok de nem hülye.. Gazdatestek vagytok.. Nem lesz depis míg mindent álltok,hülyére vagytok véve,nem akar ő semmit se. Mindene meg van,kaja költőpénz,laptop stb.

Hülye lenne depizni, meg akarni bármit,azzal h mindent megvesztek, pénzeltek, a legrosszabbat teszitek mert hát miért is akarná h bármi sikerüljön,ő a szegény kis luzer álcája mögött pontosan egy rafinált ember áll aki ugy kihasználja maga körül a marhákat ahogy akarja. Ha lesz közös gyereketek a kárára is elfogjátok a vérszívót tartani?

2019. okt. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

Én is kvázi a család fekete báránya vagyok, de a gap year közepette esetleg elvégezhet még egy OKJ-s képzést, kettő ingyenes.


Itt nem azzal van a baj, hogy nem akar valami nyali diplomát, hanem, hogy manipulál mindenkit, hogy eltartsa, meg laptopot vetet, stb.

Fejtsen rejtvényt, basszus és küldözgesse be szépen a megoldásokat! Ha írni akar, oda kell a szókincs úgyis, erre a rejtvények meg morva jók.

2019. okt. 30. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudom mi a sz@r az a gap year, de az érdekelne, nem tartanál el engem is? Csak a lakbér, meg néha egy kis segítség, bevásárlás, gondolom egy naplopó pluszba már úgysem számít😁😁
2019. okt. 30. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
98%
Biztos hogy nem mese ez ? Valaki csak úgy fizet másiknak mindent ha almás laptopot kér akkor azt vesztek neki tehát ti és saját családja eltartjátok amíg ki nem találja magát,nyelvet tud tanulni ingyenesen is.dolgozik de azért eltartjátok jol értem ?
2019. okt. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem dolgozik, ezért fizetünk mi mindent. Még egyetem alatt volt hogy kasszázott plázában, meg talán pohárszedő volt valahol a belvárosban, de ezeket 1-1 hónapig bírta. Azt mondta nagyon stresszeli az egyetem, otthagyta. A tanfolyam amit elkezdett okj volt, akkoriban azt mondta igazából mindig ez akart lenni, csak most jött rá. Otthagyta. Néha önkénteskedik állatmenhelyen, de hát ez ugye nem fizet, találkozik a barátjával, jön megy igazából fogalmam sincs mit csinál, nem látom minden nap. Kérlek ne bántsatok, úgy érzem a válaszokból, hogy szerintetek kvázi marha vagyok, amin sokat gondolkoztam én is, de nem tudom hogy jöjjünk ki ebből a helyzetből. A család az első, ezért fogtunk össze érte, gondoltuk 4 felnőtt ember 1 évet valahogy összedob neki ha aztán erre többet nem lesz szükség. A szülei biztos hogy nem fogják nem fizetni a dolgait, én ahogy minden másra, rá is igyekszem ésszel költeni. Talán bánt kicsit, hogy még ezek után panaszkodik, nem tudom. Mindenesetre jól esett kicsit kiírni magamból, köszönöm
2019. okt. 30. 09:08
 10/19 anonim ***** válasza:
89%
A sógornőd lusta tanúlni és dolgozni is.Belekezd mindenbe aztán otthagyja.A szülei fizetik a lakást meg egyebeket,ti az ételt és még ezen kivül a luxusnyaralást is be kellene fizetni neki? Na ilyen tesó sokaknak jól jönne.Mármint aki finanszirozza az ilyen igényeket.És még meg is mondja,hogy milyen laptopot vegyetek neki karácsonyra.Hát nem szégyellős,az biztos.
2019. okt. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!