Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egy igazán ambiciózus családba...

Egy igazán ambiciózus családban fekete bárány, aki "nem akar semmi extrát"?

Figyelt kérdés

Párom húgával beszélgettem valamelyik nap, fekete báránynak érzi magát a szűkebb-tágabb családban. A párom családja és az enyém jóban van, sokat járunk össze. Sógornőmnek most nemrég lett párja, még csak pár hónapja vannak itt, párszor találkoztunk a sráccal ebéden, illetve egyszer náluk aludt. Szóval a beszélgetés során azt mondta, hogy szerinte őt mindenki lenézi mert:

-1.5 év után otthagyta az egyetemet, most gap yeart tart, igyekszik megtalálni, mi érdekli, mihez van tehetsége

-nem okos, pedig mindenki a családban az (az ő családja full diplomás mérnök, szülők és párom is)

-az én családom is "jó család", diplomás szülők, vállalkozó anya, én magam is diplomás vagyok, húgom első éves egyetemista, és nagyon elszánt (most még, tudom..)

-illetve szerinte az ő párjának a családja azért nincs bevonva annyira a dolgokba, mert ahogy ő fogalmazott, ehhez képest olyan semmilyenek, apukája bolti pénztáros, anyukája otthon van (4en vannak tesók, a legkisebb is 8 éves), illetve maga a srác is eladó szakboltban, habár neki "legalább" kereskedelmi okj végzettsége van.

Szerintem ez butaság, nagyon meglepődtem, amiért ezt mondta, szerintem semmi ilyen nincs, egyszerűen csak új még a fiú, de szerintem biztosan beilleszkedik idővel, jöhet a nagy közös családi bemutatás, stb. Nagyon szeretem sógornőmet, 1 év van köztünk, szerintem sok mindenben hasonlítunk. Nagyon szeretném valahogy bátorítani, mert elsőre nem tudtam sajnos, annyira lesokkolt, eszembe nem jutott volna, hogy "lejjebb" érzi magát, senki nem éreztet vele még csak hasonlót sem.

Vagy tényleg jogos lenne a félelme, és előbb vagy utóbb "le fog csúszni"? Mindenki azon a véleményen van, hogy találja meg amit szeret csinálni, az a fontos, nem a papír, ezért finanszírozzuk nagyobb részt mi párommal a kis önkeresését, egy tanfolyamba belekezdett, de hamar otthagyta, egy önismereti tréninget végig csinált, illetve talán elkezd nyelvvizsgára készülni, ennyi biztos, a többi még alakul. Egyedül él, a szülei fizetik az albérlet - rezsit, mi kvázi minden mást. Talán kegyetlenül hangzik de pont a jó fizetéseink miatt tehetjük meg, hogy kvázi eltartjuk, és magunktól sem vonunk meg semmit. Nyár végén egyébként ezt is megkapta párom (hetekkel később mondta csak el), hogy mi bezzeg utazgattunk ide-oda nyáron, itt egy repülő ott egy vonat, ők meg a párjával 2x mentek el strandra, de kaját már otthonról vittek. Itt felhúztam magam, a nem hagyjuk éhen halni és minden lofszt finanszírozunk 2x közt nekem van némi különbség, de összeveszni nem akartam, rajtam talán ezért érezhet távolságtartást. A többieket nem tudom, de szerintem összességében senki nem tekint rá félresikerült gyerekként.

Hogy segíthetnék neki? Még ő sem tudja mit akar, de rossz látni hogy szenved.



2019. okt. 29. 22:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
97%

Külső szemmel nézve tényleg úgy táncoltok, ahogy ő fütyül. És biztos lehetsz benne, hogy tudja, hogy attól féltek, hogy depressziós lesz, így hogyha mondjuk elegetek lenne, és "megvonnátok tőle" (bár megvonni csak azt lehet, ami jár, de mindegy) az anyagi támogatást, akkor borítékolom, hogy elkezdené produkálni magát, ti meg megriadnátok és újra pénzelnétek. Sajnálom, de ebből nem lesz "felnövés" ebben a formában, és ha letelik a "gap year", ahogy ő finomkodva nevezi azt, hogy mások pénzelik, amíg ő kényelmesen éldegél, nem hinném, hogy különösebb változást tapasztalnétok ebben.

Már abból látszik a probléma, hogy neki MacBook kell karácsonyra, miközben ő soha nem tudná megvenni, és nem szerényen örül annak, amit kap, hanem még reklamál meg követelőzik. Az, hogy a nyaralással kapcsolatban is így beszólt, azt jelenti, hogy alaposan kinyílt a csipája, és jogosultnak érzi magát a pénzetekre.

A minimum az, hogy most azonnal adtok neki egy határidőt, amitől fogva nem fogjátok pénzelni többet.

2019. okt. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem meg marhák a válaszolók.


A csaj már most depis, különben nem kellene gap year.


Ha jól értem nagy rajta a nyomás, mert felette egy rakás céltudatos karrierista, a nála fiatalabb meg szintén az.


Valami baja van.


Nem akar kilógni, mert egyedül ő nem gazdag, ez frusztrálja, hogy csak ő lóg ki az életszínvonalból, az meg, hogy elmondta neked, azt jelenti, hogy megbízik benned.


Ha pénzleső lenne, egyből szólt volna, hogy nekünk csak strandra futja, ehelyett titkolta, amit érez és csak most dobta be..


Valami baja van, terápiát fizessetek pszichiáternél, ne macbookot!


Gondolom egész gyerekkorában benne volt, hogy ő buta(nem nyert a génlottón), nem csak 19-20 évesen találta ki.


Egyébként valami részképességzavar is lehet a háttérben, pl figyelemzavar..


Töltsön ki egy mensás iq tesztet, hadd tudja meg, hogy nem buta(átlagos eredményre is olyat ír ki, hogy az emberiség x százalékánál magasabb az iqd), és terápia járjon..


Amikor ezeket elmondta, segítséget kért!

2019. okt. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
63%

Ne bántsunk ,ti tartotok el valakit akit nem kéne ,ő kinyitja száját ti teljesititek a kérését azonal,

Így marha kényelmes neki.

Vagy nem pénzelitek tovább vagy elviselitek beszolásait ,és kéréseit bár milyen összegü is kérés .

2019. okt. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Helló, újra én. Őszintén attól féltem, hogy az lesz amit #12 mondott. Közben kiderült, hogy keresztféléves szak jelentkezésről véletlenül (?) lecsúszott, okj van ami októberben indult de annyi lemaradást nem akar bepótolni, így talán jövő szeptemberben lesz a tanulásból bármi. Munkát állítólag keres, sehonnan nem hívták még fel. Mondtam legalább a TB-t intézze, fájni fog neki ha később számlázzák ki, s nem is szeretném a tb büntetést is én fizetni. Párom ki kellett vegyen egy szabadnapot, hogy elvigye, különben magától oda se ment volna. Továbbra sem szeretnék én lenni a gonosz mostoha a sztoriban, de egyre inkább aggódok, hogy lecsúszik a lány. Lehet itt még bármit tenni?
2019. nov. 15. 12:33
 15/19 anonim ***** válasza:
Ne pénzeljétek, mert így sosem fog felnőni. Hyülye lenne bárki is elmenni dolgozni,ha munka nélkül is csak úgy utánadobják a több százezres laptopot...
2019. nov. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
63%
Miért ti tartjátok el? A szülei nem tudják eltartani?
2019. nov. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Hogy nekem miért nem jutottak ilyen marha, pénzzel teli rokonok, akiket lehúzhatram volna, mint ahogy ez a parazita teszi veletek.

Ahhoz képest milyen iskolázott a banda, jó maflák vagytok. Vagy lehet azért ez a jóindulat, mert sosem dolgoztatok meg keményen a lóvéért? Mert aki vérrel verítékkel jut el egy szintre, az nem osztogatja semmirekellőknek.

2019. nov. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Egy "férfiről" van szó!

A sógórnő kanja. Szövegértés?

2019. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

"Lecsúszhat" a lány. Én is lecsúsztam, mert b.a.sztak segíteni, senki semmit. Egyetemet félbehagytam, dolgozni alig tudtam, "lusta" voltam. Ja, nem! Súlyos depresszióm volt, két hónapot töltöttem a pszichiátrián, mire valahogy összeraktak.

Nagyban hozzájárult, hogy mindenki sz.a.rt rám a bajban.

Most már újra oké minden, de megbocsátani nem fogom, hogy akkor röhögve mondták, hogy ha nem bírom, dö.göljek éhen.

Csak azért mondom, hogy óvatosan a "lustázással".

2020. jan. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!