Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért természetes nekik?

Miért természetes nekik?

Figyelt kérdés
A rokonsagunkban csak nekünk van autónk. És ha bármelyik rokonak fuvara van szüksége, nekunk szól de soha senki nem ad benzin pénzt. Természetesnek veszik, hogy ingyen furikazuk őket.
2019. nov. 2. 09:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Kérj már a fuvar megbeszélésekor benzin pénzt !

Akkor majd nem akarnak utazgatni, vagy jó lesz nekik a busz, vonat is ! Mi ezt tettük, fantasztikus hatása volt ennek, egyből nem akartak utazni, mert ilyen drága a benzin ? Jaja .

2019. nov. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Közlöd, hogy nincs elég benzin az autóban, ha fizetik a tankolást, akkor el tudod öket vinni, egyébként nem.
2019. nov. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Pisti/Kati, a taxi száma xxx. Nekem sincs a benzin ingyen és nem érek rá.

Ennyi

2019. nov. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Jól van,de nekünk is pénzbe kerül a benzin.Ha kifizetitek mehetünk.
2019. nov. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
feleségem rokonságában csak nekem van kisteher gépjárművem, régen hetente 3szor hívott valami rokon hogy ez meg ilyen fuvar kéne, az új kanapéját el kellene vinni, én meg mentem mert nem akartam az új családban rossz benyomást kelteni. Ott telt be hamar a pohár hogy az egyik rokon használt gumijait kellett volna elvinni a kommunálisba, beraktuk majd közölte hogy neki dolga van, nem tud eljönni vele, de én vigyem el és adjam le. Fogtam a gumikat és kidobtam a furgonból, azóta soha senkinek nem viszek semmit, kivéve testvéreimnek, szüleimnek, após-anyósnak.
2019. nov. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%

-Eltudsz vinni a belvárosba 2kor és értünk jönni 3-ra? Gyalog nagyon messze, legalább 10 perc sétára.

-Pisti/Kati nézze meg már a rendszámomat hogy sárga színű-e?

-Miért, hiszen ez fehér.

-Pontosan.

2019. nov. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Miért nem szólsz? Kedvesen, de egyértelműen. Szóból ért az ember.


Nekem lovaim vannak, s az egész rokonság ide hordja a gyerekeket, hogy jaj, csak egy fél órát hadd üljenek fel (nem vagyok lovarda, csak a férjemmel használjuk a lovakat).

Eszükbe nem jutott, hogy a lovaknak költsége is van...

Én meg puffogtam meg füstölögtem a férjemnek, hogy hogy lehetnek ilyenek, és ő is azt kérdezte: de hát miért nem mondod nekik?

Így aztán lenyugodtam (nem akartam összeveszni senkivel), és kedvesen megkérdeztem a nővéremet, hogy mi lenne, ha már a 2 gyerek itt lovagol, hoznának egy zsák zabot havonta? Ő meg magától értetődően mondta hogy persze, ha az nekünk segítség, hoznak...

Szóval, szerintem mindent meg lehet beszélni, akivel meg nem lehet, az nem is baj, ha megsértődik, legalább nem kell őket tovább fuvarozni. Csak az a lényeg, hogy kedvesen, nyugodtan mondjad, ne indulatból.

2019. nov. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

"Eszükbe nem jutott, hogy a lovaknak költsége is van..."

Jó, hogy végre valaki intelligensen válaszol. De azért most tényleg: többet eszik a ló, ha odajárnak a gyerekek időnként lovagolni? Vagy milyen plusz költség merül fel úgy igazán?

2019. nov. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a kérdésre válaszoljak (eddig csak azt válaszolták, hogy koptasd le őket): azért természetes nekik, mert megteszitek. Valahol magatoknak is köszönhetitek, hogy ennyire rátok telepedtek, mert hagyjátok, hogy kihasználjanak.
2019. nov. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%
El lettek kapatva. Nálam is próbálkozott keresztanyám és apa szülei mikor megvettem az első autóm. Az első 3-4 alkalommal még el is mentem velük vásárolni de ugye minimum piac + 3 fajta bolt mert ugye a piros boltban 3 forinttal olcsó az alma de kékben meg a tea az olcsóbb. Így ment el általában egy péntek vagy vasárnap délelőtt. Üzemanyag pénzről pedig még csak említés sem eset néha kaptam egy dobozos colát. Aztán mikor egyszer megmondtam, hogy más dolgom van akkor jött a kiakadás mintha ez nekem minimum esküszegés lenne. Azóta nincs észbe kaptak és nincs fuvarozgatás. El kell nekik mondani, hogy egyenlőre nekik kell alkalmazkodni a ti időtökhöz az üzemanyag pénzt meg szépen ki kell perkálni.
2019. nov. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!