Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Anyósom 20 évig volt főállású anya, apósom dolgozott mindig, de nem bejelentve. Nem lesz nyugdíjuk. Mi, a párommal első generációs értelmiségiek vagyunk, baromi nehéz évekkel a hátunk mögött. Hitellel van házunk, stabil munkánk, de a fizetésünk nem kiemelkedő. Gyermekvállalás előtt állunk, és most kezdtem el aggódni a párom szülei miatt. Nyilván nem nézném el, hogy éheznek (saját lakásuk sincs, de az megoldott) de a saját gyerekeimtől se akarom elvenni majd az örömöket miattuk. Miről lehet ilyen esetben lemondani? Sportról, zenéről, babysitterről (messze laknak a szüleink) nyaralásról, megtakarításról? Egyszerre akarok segíteni, ugyanakkor ezért az életszínvonalért keményen megdolgoztam, és a gyerekeimnek szántam a gyümölcseit. A párom testvérei nem így élnek, mint mi, jelentősen ők nem fognak segíteni. Mi havi 10-15 ezret nem éreznénk meg, de az oda kevés lenne. Ez igazából 8 év múlva lesz probléma, még ráérnék aggódni, csak még a gyerek előtt szeretném tisztázni a párommal, hogy kellenek ebben határok, de magam sem tudom mik lesznek azok.
2019. nov. 3. 07:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Lehet gonosznak fogok tűnni, de én inkább a gyerekeimre költeném mind. Nagyon kevés elfogadható indokot tudnék találni arra, hogy egy nő 20 évig ne dolgozzon. Értelmes ember pedig nem dolgozik csak feketén, mert ez lesz az eredménye. Egyék meg, amit főztek.
2019. nov. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

Elsőnek igaza van


Oldják meg ők

2019. nov. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%

Hú, először a gondolatom az volt, hogy ők is felnevelték, a legkevesebb, ha segíti a szüleit. De aztán ott van az is, hogy anyós nem dolgozott, após meg feketén dolgozik.. Nem is értem. Ezt ők csináltak maguknak, én már most gondolok a gyerekeim jövőjére, pedig nincs sok mindenből.

Keveset lehet adni, de miattuk ne adjátok fel az eleteteket, a többi testvér is segítsen. Ki ki a maga lehetőségeihez mérten.

2019. nov. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%
Kössetek nekik magánnyugdíjjat gyorsan akkor legalább minimális összeget fognak kapni.
2019. nov. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%
A világiné semmiről nem kell lemondanotok. Maguknak köszönhetik.
2019. nov. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

Ha anyósod főállású anya volt, akkor szerintem az bejelentett időnek számít. Persze, ha hivatalosan volt az, nem pedig csak otthon volt htb-ként. Ha viszont ez hivatalos főállású anya státusz, akkor hogy lehetett 20 év? Apósod,ha soha nem volt bejelentve, akkor saját magának fizette a TB-t pl.?

Hány évesek? Mert ha 50 egynéhány, akkor pár évre még el lehet menni dolgozni.

Mindenesetre nagyon furcsa, hogy emberek hosszú éveken keresztül nem gondolkoznak.

2019. nov. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%
A kérdést se értem. Miért is nektek kellene majd eltartani anyosodékat? Gondolom tisztába vannak vele hogy nem lesz nyugdijuk, igy megfelelően gondoskodnak azokról az évekről. Ha meg nem....hát igy jártak. Felnőtt emberek, mégis mire számit anyósod hogy nem dolgozik, meg apósod hogy csak feketén? Fizethették volna igy is maguk után a járulékokat, akkor lenne minimális nyugdijuk. Így apósod majd dolgozhat haláláig, de anyosod is megmozdulhatna és eljárhatna legalább takaritani.
2019. nov. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként de, lesz nyugdíjuk. A mindenkori öregségi nyugdíjminimum akkor is jár, ha egy percet nem dolgozott.
2019. nov. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Elméletben én is leszarnám őket, felelőtlenek voltak, az ő dolguk. De a gyakorlatban, azért nehezen tudom elképzelni, hogy 28 ezer forintból éldegélnek zsíros kenyéren és vízen, a párom meg csak legyint rá. Azért ők a szülei, akármilyenek is.

Inkább attól tartok, hogy a párom nem fog a testvéreinél kopogtatni, hogy akkor dobják össze, mert ők is napról napra élnek. Na én valahol itt érzem azt a bizonyos határt. Mert ha mindenki beletenne 10 ezret, már kijönnének, még ha szűkösen is. De rajtam kívül mindenki tojik rá.

Most kicsit "hangosan gondolkodtam", de köszi a válaszokat, folytatom erről a beszélgetést a párommal.

2019. nov. 3. 09:02
 10/20 anonim ***** válasza:
36%

"párom meg csak legyint rá."


Akkor nem értem, mi a kérdés. Az o szülei.

2019. nov. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!