Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek a férjem teljes...

Mit tegyek a férjem teljes családja ellenem van már, de mégis elvárják vágjak mindenkihez jópofát és bocsássak meg és szeressem őket? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Közeledik a karácsony és ilyenkor a férjem erőlködik, hogy a gyermekeit összehozza egy fedél alá. Ez régen is nehezen ment. Nagyok a gyerekek és hol az egyik, hol a másik, de valaki épp mindig úgy érzi haragszik az apjára, a világra, vagy fontosabbak a bulik, a munka, a nők. Az anyjukkal is ilyenek, így nem kell azon gondolkodni, mit vétett az édesapjuk ellenük, mert az édesanyjuk is ugyan mit véthetett?


Ez az év eseménydúsan telt. A férjem gyermekeiről sorban kiderültek olyan dolgok, amelyek következményei rendőrségi, bírósági, iskolai és munkahelyi fegyelmi ügyek lettek. Az otthonunkban kábítószert tartottak és árultak, fenyegetőztek, pénzt követeltek, lelakták a lakást. Természetesen el kellett költözniük és máshol folytatni ezt az életmódot. A férjemmel és egy kiskorú gyerekkel maradtunk a nagy lakásban. Én, és nem szeretném kiírni az okot, de elég nyomós ahhoz, hogy ezekkel a gyerekeķkel mára minden kapcsolatot megszakítottam és nem szívesen látom őket vendégül. A férjem kérésére azonban karácsonyra nekem is itt kell lennem és viselkednem. Kértem akkor legalább a testvérééket is a gyermekeivel egy napra hívja meg, hogy legyen egy kis puffer és mivel őket nagyon kedvelem, ne is ülhessen ki az arcomra semmi savanyúság.

Sajnos a férjem az elmúlt hónapokban hétvégente is dolgozik és a kevés szabadnapjai közül a többséget a gyermekeinek áldozza be és azt tartja elsődlegesnek. Igen, rosszul esik, de rendben megértem, hogy nehezen dolgozza föl ennek az évnek a fájó eseményeit. Csak amin már nagyon mérges lettem, hogy most lett volna egy szabad napja és ő ahelyett, hogy engem kérdezett volna meg először mivel töltsük végre ezt a napot (hónapok óta az elsőt, ami nem a gyerekeirol szól), ő egy csoportbeszélgetést hozott létre és mielőtt még tiltakozhattam volna meghívta hozzánk a testvérééket. Én csak neki írtam, hogy ez nagyon nem volt fair és alig két hete hasonló miatt kértem, hogy velem egyeztessen és legyünk mi is együtt kettesben, ő meg bológatott. Elég mérgesen írtam neki, a csoportban meg jeleztem, hogy ok, persze ha tudnak jöjjenek majd megoldjuk (ne én legyek az akadály). Erre a kettőnk beszélgetését átküldte a testvérének és ő utána visszaírt: nem értem a feleséged miért haragszik úgy szegény gyerekeidre, egy felnőttnek meg kellene bocsátania, mindegy ki milyen etc.


A testvére azonban nem tud a kábítószerről, a rendőrségi és egyéb ügyekről sem, csak azt hogy a sok közül az egyik gyerekkel nem találtuk a közös hangot. A férjem természetesen nem írta/mondta meg neki a valóságot.


Mit tegyek? Vágjak jópofát karácsonykor, legyek tündi-bündi háziasszony vagy beszéljek a testvérével, hogy mi is a teljes valóság? Vagy a férjemet győzködjem teregesse ki ő a családi szennyest? Ráadásul a férjemet megkérdeztem szerinte kellene-e szeretnem a gyerekeit, akik annyi kárt okoztak az ingatlanban, a jó hírünkben, a kapcsolatainkban, és hiàba segítettünk nekik, most is minket hibáztatnak a nehéz sorsukert és szerinte igen, nekem legalább kicsit kellene szeretnem őket. (Engem a kezdetektől idegenként és tiszteletlenül kezeltek, átnéztek rajtam, hazugságokat terjesztettek rólam etc.)


2019. nov. 12. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Igen.
2019. nov. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Volt már kérdésed erről
2019. nov. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2-es tudnád linkelni, akkor ezek szerint válaszoltak is rá, elolvasnám. Kösz. :-)
2019. nov. 12. 23:44
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Én is emlékszem a másik kérdésre, ha nem te voltál, akkor ezek szerint kísértetiesen hasonló a szitu.

A másik kérdésre emlékezve az lett volna most a válaszom, hogy ilyen előzmények után hótziher, hogy nem jópofiznék senkivel, szenteste hármasban szűk körű ünnep, a férjed meg a másik két napon látogassa meg máshol a gyerekeit, ha akarja.


De akkor, ha csak merő véletlen a drogos gyerekek sztori hasonlósága, akkor ilyet nem tanácsolok, mert nem írtál konkrètumokat.

Az jó ötlet, hogy akkora családi vacsorát csődíteni, hogy találj magadnak más társaságot.


Az viszont elég necces, hogy a férjed továbbadja a privát beszélgetéseket.

2019. nov. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

"nem kell azon gondolkodni, mit vétett az édesapjuk ellenük, mert az édesanyjuk is ugyan mit véthetett?"


Dehogynem. Mért gondolod??..


"sorban kiderültek olyan dolgok, amelyek következményei rendőrségi, bírósági, iskolai és munkahelyi fegyelmi ügyek lettek. Az otthonunkban kábítószert tartottak és árultak, fenyegetőztek, pénzt követeltek, lelakták a lakást"


A szenvedélybetegségek mind családi betegségek.

2019. nov. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

" A férjem kérésére azonban karácsonyra nekem is itt kell lennem és viselkednem."


A gyerekek ellent tudnak állni a kérésnek, te miért nem?

2019. nov. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

"Mit tegyek?"


Menj el a saját családodhoz 1 hétre, ha nincs, akkor üdülni egyedül vagy a kisgyerekkel együtt.

2019. nov. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is rémlik egy nagyon hasonló kérdés.

Amúgy ha a férjed átküldi a privát beszélgetést, akkor te is nyugodtan elmondhatod a testvérének a gyerekek ügyeit. Aztán ha a férjed kérdezi, hogy miért tetted, nyugodtan mondd neki, hogy miután ő elküldte a privát üzeneteket, így azt hitted nincs titok a testvére előtt.

2019. nov. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonymousreview60 ***** válasza:
75%

1. Őszintén beszéld meg a férjeddel a helyzetet. Releváns érzelmi igényed az, hogy a saját otthonodban ne érezd magadat fenyegetve drogos, problémás nagykorúak által. Akkor sem, ha te mint új feleség költöztél oda. Már közös gyerek is van. Kérd azt, hogy hívják oda a testvérééket!

2. Mondd meg a férjednek, hogy úgy érzed/tudod, hogy a testvére neheztel rád a férjed gyerekei miatt, és kérd meg a férjedet, hogy mondja el az okokat.

3. Ha a testvére is neheztel, főleg, ha emiatt lemondja a programot, én bizony teríteném neki a lapokat négyszemközt még a karácsony előtt, hogy lehetősége legyen a neheztelést abbahagyni, és családilag jelen lenni.


Ha a férjed ebben nem segít, akkor ott jelentős érzelmi beleß@rás van a részéről. Vagy annyira szégyeli a helyzetet, hogy amiatt megy ilyen helyzetbe. Mindkét esetben párterápia indokolt.


"Az anyjukkal is ilyenek, így nem kell azon gondolkodni, mit vétett az édesapjuk ellenük, mert az édesanyjuk is ugyan mit véthetett?" Valami csak megalapozta ezt a helyzetet, alighanem a két szülő együtt. Nem csak veréssel lehet ilyent csinálni. Például az anyjukra olyankor is haragudhatnak gyerekek, ha az nem állt ki mellettük az apjukkal szemben, amikor kellett volna.

2019. nov. 13. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Kandelakuku ***** válasza:
53%

A férjed viselkedése elég bicskanyitogató a számomra, több okból is:

1. Privát üzenetedet tovább küldi a hátad mögött. (Ezzel lejáratva téged)



2. Veled abszolút nem is tervez programot a szabadnapjára. (Érthető, h a gyerek az első, de nem most kell elkezdeni nevelni őket, sztem ezt egy pöppet lekéste)



3. Nem mondja el a teljes igazat a két “kisfiáról”. (Emiatt te vagy a rossz, aki nem hajlandó azt a két “cuki” fiút elviselni)



A tesójáéknak tudniuk kellene ezekről az elhallgatott információkról és lehet egyből más lenne a szitu! Viszont én nem örülnék, ha a hátam mögött kipofáznának dolgokat, amiket addig titkoltam, úgyhogy én azon a véleményen vagyok, h nem a te tiszted elújságolni a történteket, hanem a férjednél kellene elérni azt, h szépen kitálaljon mindent!

Ami meg a karácsonyt illeti: én a helyedben, szentestére bevenném a lesz*rom tablettát jópofát vágnék arra az egy napra! Tudod miért? Mert a férjednek ez iszonyú fontos (legalábbis ez jött le nekem az üzidből)! Úgyhogy itt nem a két kis sz*rházit nézném, hanem azt a személyt aki neked fontos annyira, h félretegyem a saját sértődöttségemet!



Szerintem eljött az ideje egy ráérős, gyerek- és feszültségmentes, mély és őszinte beszélgetésre kettőtök között! Szorítok, megoldjátok! :)

2019. nov. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!