Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Akik 2 tanúval házasodtak,...

Akik 2 tanúval házasodtak, esetleg szülőkkel, hogyan fogadták a rokonok?

Figyelt kérdés
Mi ezt tervezzük a párommal,csak egy problémám van, hogy az én rokonaim biztosan megsértődnek majd,ha nem hívjuk meg őket. Őszintén szólva számomra ez egy olyan kettőnkre tartozó intim pillanatnak tartom, hogy úgy érzem,hogy kettesben vagyis inkább hármasban(van már egy kislányunk)esetleg szülőkkel akarjuk megélni,de másokat nem akarnánk hívni. Lagzit szintén nem szeretnénk,mert pici lesz még akkor is a lányunk és nem akarnám senkire sem bízni,mert ő is ugyanúgy a családunk tagja. Húzni nyúzni meg nem akarom,mert sajnos nem alszik csak úgy el tömegben,ha fáradt akkor sem. Nálunk hatalmas milliós esküvőket szoktak tartani,volt olyan,ami 3 napos volt 3 helyen, ezért is gondolom úgy, hogy teljesen ki lesznek akadva. Tudom...ne foglalkozzak vele felnőtt gyerekes nő vagyok,de csak a családom, akármilyenek is. Anyámékra is rá erőltették a nagy esküvőt a szülők, mert,hogy azt úgy illik, azóta is bánják. Anyukám azt mondta, hogy úgy csináljuk, ahogy nekünk jó,ne foglalkozzunk senkivel,de legalább egy képet kapjanak rólunk. 😀
2019. nov. 15. 11:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk kettönkön kívül a tstvéreim voltak ott - ök voltak a tanuk.

Volt, aki megsértödött, de kis idö után mindenki megbékült.

Egyik nagyon hözöngönek felajánlottam, ha fizeti a nagyobb meghívás TELJES KÖLTSÉGÉT, akkor rendben - erre egyböl megértö lett!

2019. nov. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ne érdekeljen a sértődözésük. ez a te és a (jövendőbeli)férjed döntése, senkinek semmi köze nincs hozzá.
2019. nov. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
9%

"Őszintén szólva számomra ez egy olyan kettőnkre tartozó intim pillanatnak tartom,..."

Ebben mondjuk nincs igazad, az esküvő nem "intim pillanat", amivel kevered, az a nászéjszaka!:D

Persze, hogy ki és mit érez intimitásnak azzal nehéz vitatkozni.


De a lényeg:

Ti már család vagytok gyerekkel, tehát gyakorlatilag csak a kapcsolatotok törvényesítése a cél.

Egész más dolog, amikor valaki uszályos menyasszonyi ruhában vonul élete első nagy eseményére és ezt át is érzi, így a rokonaival, barátaival is meg akarja osztani ezt az élményt.

A TI esküvőtök, úgy csináljátok ahogy nektek jó, mert részetekről úgyis csak egy formaság, amit nyilván a rokonság is tud.

2019. nov. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha mindig mások véleményéhez viszonyítod magadat, akkor soha az életben nem leszel teljesen boldog és elégedett. Itt az ideje a sarkadra állni.
2019. nov. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is 2 tanús-szulős esküvőnk volt, de alapból sem vagyunk valami hatalmas család, illetve nem ápolunk szoros kapcsolatot egymással.

Azt, hogy a tágabb rokonság hogy fogadta, nem tudom, de annyira nem is érdekel :D A mi esküvőnk volt, egyikünk sem szeret a középpontban lenni/ szerepelni. Nem szenvedni akartunk, hanem megünnepelni a házasságot egy vacsival.

Szerintem az a lényeg, hogy érezzétek jól magatokat közben, ne egy gyomorgorcsclegyen az egész. Ha ez kis esküvővel valósul meg, hajrá :)

2019. nov. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
"Kedves" 3-as válaszoló... Számomra ez egy tényleg bensőséges intim pillanat és nem keverem a nászéjszakával.. ráadásul nem egyszerű formaság,és nem csak a törvényesítése a cél,attól még, hogy van egy gyerekünk ugyanúgy örök hűséget fogadunk egymásnak,mint azok,akiknek nincs. Másrészt miért gondolod,azt, hogy,akinek nincs habos-babos hercegnős ruhája az nem éli meg igazán az egész esküvőt? Mi a gond azzal,ha valakinek nincs?Meg aztán honnan látod, hogy nekem nem az van? Miért kell a rokonok előtt vonulgatni stb.? Aki szolídabb esküvőt szeretne az nem is esküvő...? Imádom az ilyen okos embereket.
2019. nov. 15. 12:56
 7/15 A kérdező kommentje:
A többieknek köszönöm! :)
2019. nov. 15. 12:57
 8/15 anonim ***** válasza:
37%

Örök hűséget csak templomban szokás fogadni, az anyakönyvvezetőnél csak a házasság ténye kerül rögzítésre.

Barátnőmék egy szerdai napon reggel 8-ra bementek az anyakönyvvezetőhöz 2 haverral, az irodájában elintézték az egészet negyedóra alatt. Nagyjából annyi cécóval járt, mint egy biztosításkötés.

2019. nov. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi idén áprilisban esküdtünk meg, 2 tanúval. Mi előtte közöltük a családtagokkal, hogy összeházasodunk, de csak 2 tanús lesz. Elmondtuk, hogy anyagi oka van, vagyis nem akarunk milliókat költeni lagzira, inkább a pénzt nászútra, vagy félretennénk, mert épp házvásárlás előtt álltunk. Mindenki megértette. Gratuláltak, testvérektől még ajándékot is kaptunk,pedig senki nem volt ott. Életem egyik legjobb döntése volt. Távoli rokonok meg nem érdekelnek, fúleg hogy 3-5 évente ha találkoztunk.
2019. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem mondtuk el azóta se a rokonsagnak. Nálunk is már volt gyerek, így annyira nem éreztük a jelentőségét hogy kihirdessuk, illetve már nagyon fiatalok se voltunk, rég együtt is éltünk, nem is kerdezte senki.

Szerintem te nem ez a típus vagy. Bannad ha nem hivnad meg a közeli családtagokat, benned van a vagy h megoszd a házasságot tényét.

2019. nov. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!