Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek? Mondhatok nemet?...

Mit tegyek? Mondhatok nemet? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Férjem dédimamája évek óta egyedül él, a dédipapa néhány éve csendben elaludt.

Anyósom egyke, 25 éve elvált. Azóta egyedül él, élvezi az életet. Van egy partnere, akivel néha egymásnál alszanak, de nem akar vele összeköltözni, mert nem akarja feladni a szabadságát.


Férjem szintén egyke.


A dédimama elég maradi és konok. Amolyan igazi régi asszony, akinek folyton csinálni kell valamit. Már hajnali 4 előtt fent van és mindig van valami dolga.

Anyósommal sokszor megkapjuk, hogy milyen dologtalan nők vagyunk, lusták vagyunk mosni, ezért van mosógépünk, és gyakran reggel 6-ig alszunk.

Én főleg lusta vagyok. Lusta vagyok mosogatni ezért van mosogatógépem. Lusta vagyok teregetni, ezért van szárítógépem.

Azt sem érti, hogyan vagyok képes ebéd után, mosogatás előtt meginni a kávémat és csak utána nekiállni mosogatni.

Anyósomat a busszal piszkálja, mert azzal jár dolgozni, nem gyalog, ahogy anno ő tette.


Eddig el tudta magát látni, de az elmúlt hónapokban sokat romlott az állapota. Ma reggel az utcán szedték össze. Elindult valahova, de nem tudja hova.

Az orvos javasolta, hogy ne maradjon egyedül.

A dédimami nem akar anyósomhoz költözni, mert negyedik emeleten, egy másfél szobás panelban lakik. Nem akar lépcsőzni.

Mi nem rég költözünk családi házba, inkább hozzánk jönne. Anyósom is támogatja, mert én a gyerekek mellől itthonról dolgozom, egész nap felügyelet alatt lenne a dédimami.

De én nem akarom. Egy ovis és egy alig fél éves fiam van. Épp elég őket ellátnom, nem szeretnék magamra még több terhet. A férjem kora reggeltől késő estig dolgozik. Rám marad a teljes háztartás, hordom a nagyot oviba, ellátom a picit, mellette itthonról dolgozom. (A dédimami szerint én nem dolgozom, csak a gépet nyomkodom, játszom rajta.)

Azt is kikötötte a dédimami, hogy a kutyánkat tűntessük el, mert ő utálja a kutyákat.


Mondhatok nemet? Azt érzem, hogy rám akarják hárítani a dédimami terhét.


2019. nov. 22. 13:55
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
39%
Hogyne mondhatnál nemet, szépen üljetek le és magyarázd el.hogy épp elég a 2 gyerek plussz háztartás stb. Bár itt jegyeznèm meg hogy az én édesanyám egyedül nevelt minket és mellette a beteg nagyfater is, biztos nehéz volt neki, de nem akarta otthonba adni.
2019. nov. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
99%
Mondhatsz nemet és mondjál is. Teljesen érthető okokból ellene vagy, hogy te gondozd. Nem a te feladatod! Még csak nem is vérszerinti rokonod. Oldja meg anyósod, ő a dédi lánya, nem te.
2019. nov. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
99%

Nyugodtan mondhatsz nemet. Szerintem nagyon extrém módon túl lennél már terhelve akkor, ha elvállalnátok. Lényegében tényleg Rád maradna az egész. Azt is mondhatod, hogy amíg a gyereket pl. viszed-hozod a suliba, addig pl. otthon is érheti a dédit valami (egyik ismerősöm így vállalta be, szintén a férje nagymamáját, és amíg ő az oviba ment a gyerekért, a dédi lezúgott a lépcsőn.) 0-24-ben nem tudsz mellette lenni Te sem, ezt értsék meg.

Van nyugdíja, van ingatlana, el tudjátok helyezni egy otthonban, rá kell beszélni.

2019. nov. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
99%
A sima családi felügyelet amikor épp otthon vagy egy idő után sajnos nagyon kevéssé válik. Nem bentlakásos intézmény vagytok ti se.
2019. nov. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
92%
Nem a te rokonod, ez nem a te felelősséged, főleg, ha gyerek mellett dolgozol. Meg fogsz bolondulni, ha belemész.
2019. nov. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%
Férjeddel beszéld meg, és ő közölje velük a döntéseteket. Gondolom, ebben egységes állásponton vagytok.
2019. nov. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
90%
Simán megmondanám, hogy jöhet nyugodtan a dédi, de akkor én megyek. Ne legyél balek! Ha nem tudja ellátni magát menjen otthonba vagy fogadjon ápolót. Ha a nyakadba varják rövid távon vagy megfojtod a vén boszorkányt, vagy magadon vágsz eret. A gyerekeidnek sincs szüksége rá, hogy az anyjukból idegroncs legyen.
2019. nov. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
96%
Nem mondHATSZ, hanem mondanotok KELL!. Bolondok vagytok, ha tönkrecsapjátok a saját életetek, a saját házasságotok a dédi miatt. Erre vannak az sotthonok. A mama már erősen kezdi mutatni a demencia jeleit. Ez csak rosszabb lesz. Sokkal rosszabb. Anyós persze, hogy helyesel mert neki ez kényelmes. Költözzön ő a mamához és ápolja. Az ő dolga nem a tiétek.
2019. nov. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
93%
Mennyi idős a dédike? Aki mosogépet se látott. Nem engedném a helyedben, menjen otthonba inkább, vagy anyóshoz.
2019. nov. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
96%

Én egy áldott jó lélek vagyok, elápolgattam anyámat és az alzheimeres apámat is tisztességgel, el is ment erre 20 évem. De hogy még az anyósom rossz természetű anyját is rám sózzák, az kizárt!!!!!

Ha nem akar a dédimami a lányához költözni, akkor menjen otthonba, az ingatlana ára fedezi!


"Azt is kikötötte a dédimami, hogy a kutyánkat tűntessük el, mert ő utálja a kutyákat."

A dédimami örüljön, ha valahova befogadják az undorító természetével, nincs abban a pozícióban, hogy feltételeket szabjon!


Kérdező!

Meg ne őrüljetek és egy percre ne vegyétek magatokhoz, mert neked onnantól nem lesz semmilyen életed!

Én tudom, végigcsináltam, pedig nagyon aranyos, szerény melegszívű emberek voltak a szüleim, nem pedig egy ilyen vén, égetnivaló boszorkány!

Nem a te dolgod megoldani a problémát, de még csak a férjedé sem, ott van neki a lánya!

2019. nov. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!