Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy titkoljuk a jövedelmünket a család előtt?

Figyelt kérdés

Szerényen és takarékosan élünk. Eddig mindig volt helye a pénznek, akármennyit is gyűjtöttünk össze. Például előtörlesztettük a lakáshitelünket.


Az ősztől jött egy nagyon jó munkalehetőség, amire éveket vártunk, mire sikerült. Innentől a bevételünk megtöbbszöröződött. A család kérdezte, hogy mennyit kapunk az új lehetőséggel, de mi erősen lefelé kerekítettünk. Nem mondtunk konkrét összeget, csak, hogy X összegnél többet, ami körülbelül fele a valós fizetésnek.


Emiatt érzem kicsit rosszul magam. Sajnos, ha elmondanánk, akkor a nagyszüleink és édesanyám nem tudnák magukban tartani és minden szomszédnak, ismerősnek, rokonnak vagy munkatársnak azonnal elmondanák. Más kisebb dolgokban volt már erre példa.


Az életszínvonalunkon nem nagyon változtattunk. Kicsit többet járunk kiállításra, koncertre, színházba. Mindent félreteszünk. Azonban nem rejthetjük el ezt örökké.



2019. nov. 29. 13:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Az a nem normális, ha valaki megkérdezi mennyi az annyitok. Semmi közük hozzá, ne is mondjátok senkinek, csak vitát szül.
2019. nov. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%
A fizetés a legszűkebb családon kívül senkire se tartozik. Ilyen helyzetben normális, amit csináltok.
2019. nov. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Az nem normális, ha valaki ezt megkérdezi. Legfeljebb olyan szinten, hogy jobban jártatok -e, vagy elégedettek vagytok -e az új lehetőséggel!
2019. nov. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
40%
Hát nem tudom, lehet, hogy mi működünk rosszul, de az én fiam megmondta, kérdezés nélkül, hogy mennyi lett a fizetése az új munkahelyén, sőt azt is tudom, hogy a menyasszonya (akivel együtt él) mennyit keres. Meg azt is tudom, hogy a másik fiamnak mennyi a fizetése. Miért olyan nagy titok ez családon belül?
2019. nov. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
ha tudod hogy kikotyognak funek fanak, akkor szerintem semmi baj nincs azzal, hogy ferditetek
2019. nov. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%
Engem nem zavarna ha kikotyognának, de akkor sem tartozik senkire hogy mennyit keresek, az ilyen kérdésekre szoktam mondani hogy nettó 200-at, aztán legyenek boldogok. Persze sokkal többet keresek. Ilyenkor elhangzik egy "jaa azt hittem sokkal többet" féle kijelentés, aztán örül magának a paraszt hogy többet keres mint én.
2019. nov. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Főleg az zavar, hogy elmondanák mindenki másnak is, akire végképp nem tartozik.
2019. nov. 29. 14:10
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
Az a nem nirmális hogy szétkürtölnék! Ebben az esetben én se mondanám meg a valóst! Túl sok az irigy és rosszindulatú ember sajnos... A szüleid és nagyszülőd már csak ilyenek nem fognak megváltozni ezért továbbra se kösd az orrukra... Nem hiszem hogy emiatt rosszul kéne érezned magad abszolút!
2019. nov. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
89%

Jaj, hagyd már, emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod.

Mi is hazudozunk és titkolózunk, mert a férjem anyja és az én anyám is egy pletykafészek.

Ne akarjátok magatoknak a bajt, csak így tovább, nem kell ezen lelkizni.

2019. nov. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%
Nem magatok miatt titkoljátok, hanem miattuk, mert pletykásak. Ezért ne érezd már rosszul magad. Emberfüggő, hogy kinek lehet elmondani az ilyet, egyszerűen van aki nem tudja kulturáltan kezelni. Pl az én szüleimnek sem lehet elmondani, mert utána ezen témáznak az utolsó rokonoknak. Előttem is tippelgetnek a sógorék bevételéről, meg a megjegyzés, szóval én tudom, hogy nekik pl semmit.
2019. nov. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!