Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mennyire érzitek családtagn...

Ti mennyire érzitek családtagnak a házastársad rokonait?

Figyelt kérdés
Én semennyire. Nekem van "a származási családom", a férjem "a családom", az ő rokonai meg csak az ő rokonai, nem érzem őket az én családtagjaimnak. A gond csak az, hogy számukra minden beházasodó már családtag. Nagyon mások vagyunk, nincs sok közös témánk, egyszerűen nem tudok rájuk családként tekinteni. Ti hogy vagytok ezzel?
2019. dec. 2. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Én nem tudnék olyan párt választani, akinek a szüleit, testvéreit nem érzem legalább annyira rokonaimnak, mint a vér szerinti távolabbi rokonaimat, pl. unokatestvéreket, másodunokatestvéreket, nagybácsikat, nagynéniket...
2019. dec. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Nyilván nem annyira mint a vér szerinti családom, de ők is a családom része.
2019. dec. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Semennyire. 15 èvig próbàltam elfogadni ès toleràlni ôket, de màr elengedtem ezt.
2019. dec. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
54%
Én is így vagyok mint te. A "származási család" ahogy te írod, az az amit nem választhatsz, pl. szülő, tesók, a saját család az akiket te választasz (férj, gyerek, egyéb közelálló személy, háziállat). A többi csak rokon. Az én rokonaim meg a férjem rokonai. Nem család.
2019. dec. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Egyáltalán nem. Apósomat eléggé kedvelem, de őt se érzem családtagomnak. Anyósomat nem szeretem, a sógornőmet nem is ismerem (nem élünk egy helyen), a sógorommal úgy-ahogy jól ki lehet jönni, de mivel van egy utálatos párja, elég kevés alkalommal találkozunk. Több rokona nincs a férjemnek.
2019. dec. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Mi igy tanultuk, igy nottem bele, hogy van a csaladunk (szulok gyerekek), aztan az egyre nagyobb es nagyobb csalad. A szuleim szulei es szulei azok rokonsaga. Es ha ugy nezem a szuleim is eredetileg ket kulon csalad volt osszehazasodtak es a korabban egymasnak teljesen idegen szuleik megis nekem a nagyszuleim ettek ezaltal. Tehat nekem a ferjem rokonai a "csaladom" lett, mert a gyerekeim mar nem valaszthatjak mar kapjak az en es a ferjem rokonait is mint nagy csalad.


Azon soha nem gondolkodtam mennyire erzem oket csaladtagnak. Csalad - nagy csalad - rokonok tavoli rokonok mindegy verszerinti-e vagy sem. Ha azt nezem az apam masodunokatesoja vagy unokatesoja bar verszerinti rokon es jobban csaladtagnak kene ereznem, akkor inkabb a nagynenem ferjenek a testverei szorosabb rokonaim (gyakrabban latom oket jobba osszehaverkodtam) es tobbszor nevezem oket csaladtagnak. Szoval szamomra ez abszolut nem ennyire verrsen komoly. Vagyis nem volt az amig ki nem derult a masodik ferjem gyerekeirol, hogy ok azonban engem se tekintenek semmenyire se a csaladjuk reszenek (mikozben alapelvaras volt, hogy nekem oket ugy kell kezelnem mintha az edesgyermekeim lennenek es minden annak megfeleloen jarjon nekik). Igy ujabban elkezdtem oket nem az en csaladomnak nevezni😀...de ezt kemeny munkaval ertek el.

2019. dec. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%
Semenniyre. Szeretem őket, ők is engem, jó a viszoynunk, de nekem a család nem őket jelenti
2019. dec. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%

"amig ki nem derult a masodik ferjem gyerekeirol, hogy ok azonban engem se tekintenek semmenyire se a csaladjuk reszenek (mikozben alapelvaras volt, hogy nekem oket ugy kell kezelnem mintha az edesgyermekeim lennenek es minden annak megfeleloen jarjon nekik)"

- Mennyi ideje ismernek egyáltalán?

- Ki részéről volt elvárás? Gondolom, nem az ő részükről. Ha még kicsik, azért nem, ha már nagyok, azért nem.

- Ki mondta, hogy bármit fogsz kapni cserébe azért, ha megfelelsz az elvárásnak? A szeretet önzetlen, bárki felé irányul is, nem vár viszonzást.

2019. dec. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%

Én nem éreztem a férjem családját rokonoknak, csak valami jó ismerősi szinten kezeltem őket, mivel (szerencsére) semmi gond nem volt velük.

Ez addig a pontig volt így, míg gyerekünk nem lett, mert általa egy vérkörre kerültünk és a születésével már rokonaimnak érzem őket is.

2019. dec. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%
Semennyire, de köztünk nyelvi szakadék és többezer kilométeres földrajzi távolság is van, így maximum 5-6 évente találkozunk rövid időre. A saját családommal pedig már rég nem tartok semmilyen kapcsolatot. A saját gyerekkorom miatt a "származási családot" sose tartottam értéknek és nem hiszem, hogy képes vagy akár hajlandó lennék beilleszkedni valaki más családjába. A mi rokonoktól teljesen mentes, nyugodt helyzetünknél tökéletesebbet el se tudnék képzelni.
2019. dec. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!