Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagyon aljas dolog így lerende...

Nagyon aljas dolog így lerendezni egy távoli rokoni kapcsolatot karácsony előtt?

Figyelt kérdés

Egyszerűen kikapcsolom a telefonom. Többiek meg megtalálnak face-n.

Olyan rokon, aki gyakorlatilag minden létező emberrel már összeveszett akit ismert, így minket boldogít karácsonykor.

Ma is felhívott, épp nem voltam túl jó passzban, így a sértegetéseire, cinikus megjegyzéseire, arrogáns hanghordozására csak hosszabb szünetekkel reagáltam. De most sem szólam neki vissza semmit, mint mindig.

Egyszerűen elegem lett belőle, nagyon konfliktuskerülő vagyok, próbálok mindenkivel jóban lenni, minél több barátot, ismerőst szerezni, megtartani.

Ő meg valahogy totál kifordítottan működik, ha valaki kedves vele, akkor ő bunkón reagál, ha meg bunkók vele, akkor kezelhető.

Egy ismerős csak ennyit jegyzett meg róla: valami nem oké vele.

Emlékszem régen is ezt hangoztatta mindig: ő imád veszekedni, imádja a konfliktusokat, pláne azt, hogy mindig ő nyer, és ezt tudja.

Tényleg, mintha már az egész lénye erre lenne kihegyezve.

Én meg remek "alany" vagyok neki ilyenekre, kiélvezheti minden szadizmusát rajtam.



2019. dec. 23. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed.
2019. dec. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Másik lehetőség a hivószám letiltása.
2019. dec. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nem tartod vele a kapcsolatot-.-"
2019. dec. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

bekapcsolom inkább a telefont, nyelek még két békát.

Jobb lenne komolyabban elbeszélgetni vele, bár nem biztos, hogy én vagyok a legalkalmasabb erre.

Szerintem megtették már előttem x ezren, de semmi hatása, ezek szerint.

2019. dec. 24. 00:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha hív nem veszed fel neki telefont vagy rácsapod kinyomod a telefont ha keres .máris nem ő győzőtt .
2019. dec. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem akarnék kapcsolatot tartani ilyen lehúzó, energiavámpír, konfliktust kereső emberrel.


Attól, hogy a rokonod, még dönthetsz úgy, hogy az egészséges határtartás jegyében nem hagyod, hogy így beszéljen veled, és ha nem változtat, akkor egy ponton túl egyszerűen kiiktatod az életedből.


Ha én lennék ilyen helyzetben, akkor egy ilyen telefonbeszélgetés alkalmával eleinte megkérdezném tőle, hogy:


"Mi a célod azzal, hogy sértegetsz?"


"Mi a volt a szándékod ezzel a cinikus megjegyzéssel?"


"Miért gondolod, hogy megengedheted magadnak ezt az hangnemet velem szemben?"


Az ilyen embereket fontos szembesíteni azzal, hogy felismered a rossz szándékot a részükről, a folyamatos kérdésekkel meg mindig vissza tudod nekik dobni a labdát.


Ne hagyd, hogy a domináns, arrogáns fellépésével ő kényszerítsen bele valamifajta magyarázkodásban, védekezésbe.


Helyette kérdezz mindig olyat, ami szembesíti a saját viselkedésével.


Én ezt tenném, ha meg nem változna a viselkedése, akkor egy idő után egyszerűen nem venném fel neki a telefont. (Ki nem kapcsolnám az ünnepek alatt sem, csak neki nem venném fel.)


Majd ha lassan mindenki megszakítja vele a kapcsolatot, és kerüli, mint a leprást, akkor elgondolkodik azon, hogy akar-e változni.


Ki ő neked amúgy?

2019. dec. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
Csak azt nem értem, mi a jó fenéért veszed fel neki a telefont? Már ne haragudj, de ha nem vagy képes ignorálni és belemész a játékába, akkor meg is érdemled.
2019. dec. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tisztában vagy vele, hogy kiéli a szadista hajlamait rajtad, miért tartod vele a kapcsolatot? Élvezed valahol, hogy így beszél veled? Más magyarázat nem igazán van arra, hogy miért hagyod. Írod, hogy távoli rokon, akkor hagyd a fenébe, ne vedd fel neki a telefont, ignoráld az üzeneteit és majd eltűnik.
2019. dec. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A húgom.

Elég súlyos beteg apánk is velünk él, lényegében őiránta érdeklődik, de mivel már vele is összeveszett, meg idegesíti, inkább hív engem, mint belerúghatóba.

Végülis eljön ma, kb gyomoridegem van tőle.

Meg a helyzettől.

Furcsa az, hogy személyesen nem ilyen, olyankor mintha összehúzná magát.

Telefonba meg......nem mondhatok neki ilyeneket, mert egyből kinyomja.

Aztán mintha mi se történt volna, hív megint pár nap múlva.

Nem igazán összeegyeztethető az életemmel ez a mentalitás.

Lényegében 1x jön ide egy évben, próbáljuk valahogy kibírni.

Bár lehet, most fog elszakadni a cérna.

2019. dec. 24. 11:44
 10/11 anonim ***** válasza:

"Telefonba meg......nem mondhatok neki ilyeneket, mert egyből kinyomja."


És az miért nagyobb gond, ha kinyomja a telefont, mint az, hogy jelenleg annyira félsz felvállalni a saját érzéseidet és a saját véleményedet, hogy nem merd őket mondani?


Miért nagyobb baj, ha ő kinyomja a telefont, mint az, hogy annyira félsz felvállalni egy konfliktusos helyzetet a saját húgoddal - aki a Te szavaiddal élve a szadizmusát éli ki rajtad - hogy még az is felmerül benned, hogy inkább kikapcsolod a telefonodat, csak hogy ne érjen el?


Nem érzed amúgy egyenrangúnak magad a húgoddal?


Milyen előnyöd származik abból, ha hagyod, hogy belegázoljon az érzéseidbe?

2019. dec. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!