Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha a gyermekem törvényes...

Ha a gyermekem törvényes gyámja ként elviszem a gyerekemet ismeretlen helyre, akkor az kiskorú veszélyeztetésének számít?

Figyelt kérdés
A szituáció a következő, a szüleimmel lakom, a fiam törvényes gyámja természetesen az anyjaként én vagyok. El szeretnénk költözni a páromhoz, akit anyámék nem kedvelnek. Ha megfogom magam és se szó se beszéd elköltözök a fiammal, de tudom neki ugyanúgy a megfelelő körülményeket biztosítani, csak nem kötöm a szüleim orrára hol vagyunk akkor feljelenthetnek kiskorú veszélyeztetése miatt, vagy a rendőrök nem fognak velük foglalkozni?

2019. dec. 26. 23:51
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
1%

Hany eves vagy es a gyerek mennyi?

De igen kereshetnek a rendorseggel is. Amibol komoly baj lehet

2019. dec. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, akkor elköltöztök. Nem tudom, szóltak már neked, hogy felnőtt ember vagy, nem vagy köteles a tetteidet a szüleiddel megbeszélni.
2019. dec. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
100%
A saját gyerekednek nem a gyámja vagy hanem a gondviselője, nem? Amúgy a te gyereked, nem értem hogy a szüleidnek mi köze ahhoz, hogy ti hol laktok és mit csináltok? Az apjától nem tilthatod el, ha nincs rá jó okod, de a szüleidnek ehhez mi köze?
2019. dec. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
22, a gyerek 13 hónapos. Lényegében igen, de az átjelentkezés nem biztos, hogy hamar meg lenne oldható a másik lakcímre.
2019. dec. 26. 23:59
 5/56 A kérdező kommentje:
Nem az édesapjáról van szó.
2019. dec. 26. 23:59
 6/56 A kérdező kommentje:
Ha a gondviselője vagyok, akkor egyben a gyámja is, nem?
2019. dec. 27. 00:01
 7/56 anonim ***** válasza:
97%

"De igen kereshetnek a rendorseggel is. Amibol komoly baj lehet" - ja, a szülőknek, hogy kifizettetik velük...:)

(ha a Kérdező a gyerek törvényes képviselője, akkor evidensen nagykorú.)

Miért kell elhitetni emberekkel azt, hogy a szülők korlátlanul beleugathatnak az életükbe? A Kérdezőnek max a gyerek apjával kell egyeztetnie, ennyi.

2019. dec. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy én vagyok a gondviselője, gyámja, nevezzük ahogy akarjuk, de ha mittudmomén azt állítják, hogy veszélyeztetem a gyermekemet, mert nem mondtam meg hova mentem el vele stb stb akkor a rendőrök fognak velük foglalkozni, vagy csak szimplán azt fogják mondani, hogy csókolom ő a törvényes képviselője, joga van hozzá?
2019. dec. 27. 00:04
 9/56 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező (#6) nem. Gyámság alatt az a kiskorú vagy fiatalkorú áll, aki nem a szülei felügyelete alatt áll.

Te a szülője vagy, az apja is a szülője.

2019. dec. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
93%
"de ha mittudmomén azt állítják, hogy veszélyeztetem a gyermekemet, mert nem mondtam meg hova mentem el vele stb stb akkor a rendőrök fognak velük foglalkozni," - kénytelenek minden üggyel foglalkozni, írnak az új címed szerinti gyámügynek-rendőri szervnek, hogy nézzenek rátok, megvagytok-e, jól vagytok-e, tényleg önként vagytok-e ott. Ez a maximum kb. Utána a kedves bejelentő annyi tájékoztatást kap, hogy megvagytok, jól vagytok, a többi nem a rendőrség dolga.
2019. dec. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!