Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Olyan aki egyetlen autós a...

Olyan aki egyetlen autós a családban az hogy bírja?

Figyelt kérdés
Sajnos olyan szerencsétlen helyzetben vagyok hogy a családban és a feleségem családjában is csak nekem van autóm így boldog boldogtalan velem fuvaroztat. Sajnos kifogásokat sem tudok gyártani, mert pl. a feleségemet hívja az anyósom délután 5kor hogy ráérek-e, ő meg rávágja hogy persze. Vigyem el fodrászhoz, meg ha úgy is ráérek akkor hozzam haza. Simán eltudna menni, csak buszozni kéne... De ma történt hogy vidékről hoztam haza a rokonokat és elkezdtek nyaggatni hogy vigyem el oda, ott várjuk meg, vagy vigyük át ide.
2020. jan. 1. 18:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Meg kell tanulni nemet mondani, máskülönben kihasználnak. Egyébként is ugyan így voltam, amikor megvettem az első autómat. Mindenki azt hitte hogy majd én leszek a taxis, és amikor mondtam nekik hogy nem, akkor még én voltam a gonosz. De aztán eszembe jutott hogy amikor nekem kellett volna valami akkor egyik se nyújtotta értem kisujját se. Ne rágódj ezen, mondj nemet. Egy ideig fújni fognak rád de majd megbékülnek a gondolattal, aki nem az pedig így járt.
2020. jan. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
99%
Velem is próbálkoztak, de nemet mondtam. Nem vagyok taxis. Nyilván, ha valaki beteg, rosszul van, akkor elkísérem orvoshoz. De ezt autó nélkül is megtettem. De fodrászhoz??? Ne legyél már ilyen tutyi-mutyi.
2020. jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

A feleségedet neveld meg. Honnan veszi a bátorságot, hogy kijelentse, hogy te ráérsz?

mondja azt, hogy kérdezzen meg az illető téged.ű

Egyszerű: mondd meg a feleségednek, hogy ne ajánlgasson téged senkinek.

Ha a szülei betegek, szívesen elfuvarozod orvoshoz,

főleg, ha nincs pénzük taxira. De néhány ritka kivétellel, felejtsenek el téged.

2020. jan. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
99%

“feleségemet hívja az anyósom délután 5kor hogy ráérek-e, ő meg rávágja hogy persze”

Az egyik legundorítóbb tiszteletlenség számomra, ha valaki csak így lazán kioszt nekem kvázi valamit a fejem felett. És lehet hisztisnek gondolni, de én ezt biztosan szóvá teszem, mert nagyon gáz más idejével rendelkezni.

Javaslom, hogy te is szereld le a feleségedet, mert nem az inasa vagy, hogy eldöntse helyetted, ráérsz-e megtenni egy szívességet.

2020. jan. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
99%

Nekem a kedvencem az volt, amikor nagynéném azt akarta, hogy vigyem el az ország másik részébe állatkertbe, mert ilyen meg olyan állatok érkeztek:D - hmm... nemet mondtam. Azóta beszüntette velem a kapcsolatot (hasonló "húzásaim" miatt) - nem kár érte.

Állj ki magadért, mert ennek sohasem lesz vége!

2020. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
98%

Minél tovább vársz,annál rosszabb lesz,de előbb-utóbb meg kell mondanod!!

Egyébként ingyentaxizásnak gondolják,vagy fizetnek valamit pl.egy vidéki út esetén?

2020. jan. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
98%

A feleséged azt mondja ráérsz, te pedig közlöd vele, mikor továbbítja neked a feladatot, hogy sajnos tévedett, nem érsz rá. Már megbeszélted egy barátoddal, hogy ... /Aznap délutánra tervezted a mosogató megszerelését. / Pihenni akarsz./ Ittál két sört./ Akármi.

Mikor harmadszor kell felhívnia a kedves rokont, hogy "Jani sajnos mégsem fog menni", bizonyára belátja majd, hogy meg kell kérdeznie, mielőtt programot csinál neked.

De azt is felvetheted neki, mit szólna, ha te is elvállalnál a nevében különböző feladatokat. Nem tudom, mihez ért, de odaígérheted ablakot pucolni, ruhát átalakítani, gyerekre vigyázni, boltba menni, kertészkedni. Vagy elkisérni a kedves rokont a fodrászhoz gyalog. Bizonyára te is tudod, hogy ő mikor ér rá.

2020. jan. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nem a pénzt sajnálom hanem az időt és hogy a taxisuk vagyok, nagyon kellemetlen mikor egy fárasztó nap után csak ülni szeretnék egyet a tv előtt és jön a hívás...

De köszönöm a bátorítást, mostantól mindenre kapásból nemet fogok mondani, egy Nemember legyek.

2020. jan. 1. 19:47
 9/24 anonim ***** válasza:
50%

Több lehetöséged van.

Közölheted az illetökkel, hogy NEM viszed öket el.

Második lehetöség, hogy megmondod, X összeg az üzemanyag, azt fizessék ki neked.

2020. jan. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam így. Nekem nincs párom de egy időben anyám gondolta ezt, hogy majd van autóm akkor majd ide-oda hurcolászom. Oké néha belefér de ilyen 2 naponta, hogy jajj ide vigyél már el, oda vigyél már el az nem megy. Én is van hogy reggel 5-kor kelek, munkából hazaérek 5-6 körül mikor hogy és kitalálja, hogy vigyem már el valamerre mikor 5 perc sétára van a buszmegálló. Le kell szoktatni. Mondtam, hogy ha olyan hogy busszal semmiképp nem tudja megoldani és fontos akkor segítek de ez ne napi meg ne heti szintű legyen.

Feleségeddel te is beszéld meg, hogy ha fontos akkor esetleg néha segítesz de ne minden hülyeség miatt téged hívjon.

30F

2020. jan. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!