Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kisbaba születésekor szokás-e...

Kisbaba születésekor szokás-e még a babalátogatás?

Figyelt kérdés
Akinek van kisgyermeke azt meglátogatták a család közelebbi v. közeli tagja vagy már nem szokás? Mi a véleményetek erről?

#babalátogatás12
2020. jan. 4. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Azok látogattak meg, akikkel amúgy is összejárunk
2020. jan. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem szokas, illetve alap dolog h meglatogatom azon baratom/ rokonom, akinek gyereke szuletett es amugy is jo kapcsolatot apolunk. Viszont manapsag szokas az anyuka-agymenes is, hogy ohozza aztan lehetoleg meg a nagyszulo se tegye be a labat jo par hetig , es azutan is csak szkafanderben jojjon be par percre.... 🙄 bezzeg kesobb orulnenek neki ha vki rajuk nyitja az ajtot legalabb.. 🤷‍♀️

(( egy ismerosom menye 8. het utan engedte , hogy az unokat a nagyszulok karba vegyek.. idiota harpia pcsa...))

2020. jan. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Egyeztesd velük előre.

Rövid látogatás legyen.

Vigyél nekik kaját (a szülőknek), mert nagy segítség, ha akár csak eggyel kevesebbszer kell máshogy megoldaniuk, hogy ne haljanak éhen. Ezt is egyeztesd, hogy mit vigyél.

2020. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
El fogok menni a kollégám unokájához. Sokat nem zavarnék, mert hát az anyának-babának is kell a nyugalom :) részemről ez egy tisztelet látogatás lenne :)
2020. jan. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7%
Már csak Facebookon!
2020. jan. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A környezetünkben az elmúlt két évben baby-boom van. A közeli ismerőseinkhez mentünk látogatóba, legkorábban a születés után 6 héttel, de van akihez csak 5 hónappal később jutottunk el. Ők azok az ismerősök, akikkel amúgy is beszélünk gyakran és tartunk közös programot is. A rokonságban egy baba született, ők hívtak minket a szülés utáni második héten már. Nem mentünk, mert pont a betegség határán volt mindig valaki, így csak két hónapos korában néztük meg. Természetesen a többi rokon ment hozzájuk amint tudott. A nem közeli ismerősök gyerekeit nem látogattuk, előbb-utóbb úgyis látunk fogjuk őket eseményeken.

Ha azért kérdezed, mert babád lesz, akkor ne variáld túl. A leendő nagyszülőknek mondd meg, hogy mikor várod őket (rögtön másnap vagy csak a második héten stb), a barátok meg majd úgyis kérdezik, hogy mikor mehetnek, ha menni akarnak. Meghívni őket felesleges, aki igazán érdeklődik úgyis kérdezni fogja mikor mehet. Távolabbi rokonokra is ez érvényes, pl unokatestvérrel ha csak az évi kötelező találkozókor találkozol, akkor nem kell meghívni. Ha érdekli, szólni fog.

2020. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Szokás, igen. Kérdezd meg mikor mehetsz hozzájuk. Egy félórát elég ott eltölteni. A babának meglesz a nyugalma, csak eszik meg alszik, ha nem hangoskodsz, nem fog felébredni. Az anyuka meg kibírja azt a kis időt.
2020. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Már csak a hiszti szokás, hogy be ne merjen menni anyós-após a kórházba.
2020. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Igen, közeli ismerősnél. De azért én is várok most pár hetet egynél... unokaöcsémhez mentem pár nap után, akkor értünk rá, rögtön is lehetett volna.

De hiába lett lepontozva a szkafanderes, ez amúgy így van, ismerek olyat, akihez nem mehetett nagyszulő sem x hónapig, meg olyat, akinél nem tudom, kb egy éves koráig fertőtleníteni kellett a kezét, ha megfogta. A nagyszülő...aki amúgy tiszta, tudom, a lány barátnőm volt, ott voltam fél életem

2020. jan. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szokás. Családtagok, rokonok, közeli barátok esetében. Szerintem távolabbi rokon esetében nem szokás rögtön menni. Érdemes pár hetet, akár hónapot is várni. Legalább a gyermekágyból felépüljön és kialakuljon egy ritmusa a babának.
2020. jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!