Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit kellett volna reagálnom?

Mit kellett volna reagálnom?

Figyelt kérdés

A párom testvérei itt vannak nálunk. Általában kérdés nélkül érkeznek és túl sokáig maradnak. Pl csütörtökön jöttek, úgy voltak itt nálunk, hogy mi meg dolgoztunk közben... és csak vasárnap este mennek el.


3 napja nem csinálok semmit, amit szeretnék, mert ők a vendégek persze. Most kártyáznak én meg el kezdtem nézni egy filmet, amit szeretek és pont megy a tvben, de végig fikázzák az egészet. Megállapították, hogy ez egy szar és biztos meg nem néznék, aztán folyamatosan ilyen kérdéseket tesznek fel, hogy ki eza hülye, hogy néz már ki, mi ez a baromság, stb. Szóval kijöttem a szobából, hogy netezzek, de most meg vannak sértődve.


Az is az illem része, hogy hagyom magam (illetve azt, amit szeretek) sértegetni?


2020. jan. 4. 20:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Te meg fikázzad azt,hogy kártyáznak.
2020. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Lakat van a szádon, hogy nem tudsz nekik szólni, hogy filmet szeretnél nézni ezért maradjanak csöndben? És a pároddal sem kommunikálsz, hogy jelezze a testvéreinek, hogy egyeztessenek mielőtt napokra nálatok maradnának?


Amíg ilyen nebáncsvirág vagy, addig senki nem fog foglalkozni azzal, hogy te kit akarsz...állj a sarkadra.

2020. jan. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Thispain ***** válasza:
90%
Nem. Jól tetted, hogy kimentél. Egyébként a reagálás módja az fakultatív kell, hogy legyen.
2020. jan. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
*mit
2020. jan. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Én nem mentem volna ki. Hanem simán rájuk szóltam volna, hogy nekem tetszik a film, és ha szerintük szar, akkor lehet hazamenni, ott senki nem fogja nézni. Én még + hangot is adtam volna a tévén, hogy élvezzék jobban. Miért hagytad magad? Nincs szád?
2020. jan. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
És mi a francért nem dobod ki őket!
2020. jan. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Ilyenkor azért annyit simán mondhatsz, hogy “Figyeljetek, most már fárasztóak vagytok!”

Aztán ha van eszük, akkor visszafogják magukat.

Ha meg nem, akkor szépen kifejtheted nekik, hogy szereted őket (ha nem, akkor is ez így udvarias), de azt már nem szereted, hogy bejelentés nélkül jöttek, napokig lógnak nálatok, és még annyira sem tisztelnek, hogy közben egy filmet nyugodtan megnézhessél.

2020. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem, mit keresnek nálatok napokig párod tesói?
2020. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Én simán ki tessékelem a nem kívánt vendégeket. Meg esett hogy volt akire rá is vágtam az ajtót. Ne hagyd magad!
2020. jan. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

Elsősorban párod dolga lenne megmagyarázni nekik, hogy előzetes megbeszélés nélkül alvós látogatásra érkezni iszonyatos bunkóság. És ha ezt ők nem képesek felfogni, akkor ezután egyszerűen nem engedik be többé őket.

És ezt férjeddel egységben kéne csinálni.

Ha őneki az az elve, hogy a testvérei bármilyen pofátlanok, nem szól nekik, akkor eléggé bajban vagy... Amint fellépsz a bunkóságuk ellen, azonnal a férjeddel is összetűzésbe kerülsz. De lehet, hogy még így is érdemes fölvállalni a konfliktust.

2020. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!