Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy nárciszt...

Mit lehet kezdeni egy nárcisztikus sógornővel? Adjatok tanácsot.

Figyelt kérdés

Több, mint egy éve vagyunk házasok a férjemmel. Van egy bátyja, akinek a felesége minden bizonnyal nárcisztikus. A férjem külföldi, 1500 km lakom a szüleimtől, és az iskolai szünetekben (tanár vagyok) tudom látogatni őket. A férjem is azokra a hetekre tette a szabadságát.


Na most ők betervezték pont arra az időre az idősebbik gyerek szülinapját, de elvárnák, hogy maradjak itthon. Írtuk, hogy sajnos akkor nem tudunk menni (mert már 4 hónapja nem láttam a szüleimet és csak akkor tudok menni, az állam akkor ad szabit, nem az én döntésem), de bármelyik másik hétvégén megfelelő nekünk. A sógornőm teljesen kifakadt, hogy nekik csak az jó, mert más terveik vannak, meg az ő családja akkor tud jönni.. Meg hogy mi ezt direkt csináljuk. Meg hogy nem szeretjük a gyerekeket. Meg olyan dolgokat, hogy a szemem fennakadt... Teljesen nonszensz volt az egész. Én a békesség és a férjem érdekében nem mentem bele, tudom, hogy csak veszekedni, drámázni akar. A családban senki sem szereti, folyton van valami konfliktus, megbánt másokat.


Nekem hol elfelejtette a szülinapomat, vagy arra a napokra rakta a vakációját. A férjem esetében dettó. Mindig utólag jöttek. Egy szóval nem panaszkodtunk, soha. Erre ha fordítva megtörténik, néha, elgurul a gyógyszere....


Amikor mi megyünk szülinapra (majdnem mindig), egy szót nem szól hozzám. Kivéve : "Szia!" és "Viszlát, jó utat!" Viccen kívül, semmi mást nem szólt hozzám az utóbbi két alkalommal! Sem anyósomékhoz. A férje családját egyébként nem tartja a családjának. Viszont a barátaival, az ő családjával (szülők, tesó) beszélgetett végig. Szóval nekem az jött le, hogy pont le se...hogy ott vagyunk e vagy sem.


A baj az, hogy mégis csinálja a fesztivált. Hogy képes olyasmire, hogy két testvért egymás ellen fordít? Tegnap rendesen ordibált a telefonba. Rá 2 percre meg mintha mi se történt volna... Miféle viselkedés ez egy felnőtt embertől? Miért jó neki feszültséget szítani?


Semmi kedvem oda menni, de a férjemért megteszem. Sajnos a testvér (sógor) félig meddig már manipulálta... Gyenge sajnos. Viszont nagyon kedves ember. A gyerekek dettó, édesek. De ez a nő... Ő miatta egyáltalán nem akarok oda menni.


Mit lehet egy ilyennel kezdeni? Mindenképpen elmondom mi a véleményem róla persze, kellemes találkozó lesz...


Olvastam, el kell kerülni. De hát ott a férjem testvére. Szerintetek ha kiosztom rendesen, tudná, megértené, hogy így nem beszélhet többé velünk?


Segítsetek kérlek.


2020. jan. 12. 16:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
71%
Jól kell házasodni, vagy sehogy. Az ilyen pszichopatat meg szembesíteni kell a dolgaival, nem mártírként tűrni. Vagy nem kell vele kapcsolatot tartani. “Én családom - te családod.” Az ilyennek minek házasság? Igazi taplosag.
2020. jan. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
54%
minek vagytok egyáltalán kapcsolatban vele?
2020. jan. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

#2 Mert a férjem bátyja. Vele semmi gond, kivéve, hogy sajnos gyenge... Illetve a gyerekekkel sem, akik még kicsik és édesek.

Most nem mondhatom azt a férjemnek, hogy: "Mától nem találkozhatsz többet a tesvéreddel, mert a felesége bolond..." 😕

2020. jan. 12. 17:40
 4/31 A kérdező kommentje:
*testvéreddel
2020. jan. 12. 17:41
 5/31 anonim ***** válasza:
66%
“Sajnos gyenge.” Nem kell akkor a testvérével foglalkozni, valamiért Magyarországon sok ilyen “ratarti” van.
2020. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk is hasonló a helyzet. Leendő sógorom felesége hasonló ahhoz, amilyennek a te "menytársadat" jellemezted. Én kerülöm évek óta, nem voltam az esküvőjükön se, a gyereküket sem láttam, és nem is tervezem. A párom meg leendő anyósom kezdetben próbáltak békíteni, de lassan rájöttek, hogy nem érdemes. Párom persze azt csinál amit akar, mehet hozzájuk, részt vehet a programjaikon. Más kérdés, hogy a "drága" sógornője miatt ő se sűrűn megy. Leendő sógorommal mindig találkozok, amikor egyedül jön látogatóba.

Drasztikus lépés egy mérgező embert kizárni az életedből, ha egy család vagytok, de a lelki béke megér ennyit szerintem.

2020. jan. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Könnyű azt mondani. Összeveszni örökre egy testvérrel nem kis dolog és nem is normális állapot. Egy ostoba nő miatt a család széthullana...
2020. jan. 12. 18:02
 8/31 anonim ***** válasza:
73%
*sogornovel foglalkozni.
2020. jan. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonymousreview60 ***** válasza:
87%

Távolságot tartani.

Te élsz távol a szüleidtől, látod őket alig-alig, a te szabadságod behatárolt, emiatt te élvezel előnyt, hozzád kell alkalmazkodjanak ők. Pont. A gyerek születésnapját lehet késleltetni, előre hozni, a részetekről később ünnepelni.

A férjed helyében ehhez tartanám magamat, főleg a sógornőddel való viszony ismeretében.

2020. jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
#6 El akarok vele keményen beszélgetni. Csak hihetetlen nagy szája van... miután egyeztettünk, hogy akkor később megyünk látogatóba, elkezdett rikoltozni a telefonba... Most milyen kedvel menjek oda? Milyen az már, hogy egy szülinapot csak pl. Január 21-én lehet megünnepelni (nem is akkor van, ők választották ki egy dátumot). Mi később vagy előbb nem lehet szeretni egymást? Meglátogatni egymást? Milyen hülye dolog ez hogy akkor jösz amikor mondom, különben kiverem a raplit?
2020. jan. 12. 18:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!