Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sokan miért próbálna görcsösen...

Sokan miért próbálna görcsösen segíteni a menthetetlen rokonokon?

Figyelt kérdés
Súlyos alkoholista, szerencsejátékfüggő - mégis évekig próbálnak segíteni. De ott a feleségem is, aki háromszor adott kölcsön az öccsének, egyszer csak kapta vissza a pénzt és most megint kölcsönakar adni.
2020. jan. 21. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem voltál még ilyen helyzetben akkor nem fogod úgysem megérteni.

Az én apám alkoholista volt és évekig próbáltunk rá hatni hogy hagyja el az italt. Minden este elkellett menni érte mert annyit ivott hogy az árokból kellett kiszedni,teljesen lezüllött leamortizálódott,csont soványra fogyott mert nem evett hanem ivott.

Évek mulva belefáradtam és elköltöztem azóta született egy babám és nem engedtem hogy olyan állapotban lássa. Szerencsére már nem iszik és jó lett a viszonyunk.

Azért próbáltunk segíteni neki mert fájt látnunk mit tesz magával,és a családdal.

Nagybátyám szerencsejáték függő volt,őt elhagyta a családja. A házat is eljátszotta és minden pénzt. Az utcán kötött ki és megfagyott egyik reggelre. Ennyi.

2020. jan. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Nincs elveszett ember. Kötelességünk segíteni az eltévelyedetteken, főleg, ha ők is akarják. Ha viszont részükről nincs semmi összhang, semmi akarat az együttműködésre, akkor az ember könnyen "bedobja a törölközőt"... "Akinek nem használ a jótanács, azon nem lehet segíteni" - tartja egy szlovák közmondás.
2020. jan. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Eső amit ír az érthető, de van az a határ amikor már nem lehet mit tenni. Nekem a legnagyobb tesóm alkoholista, évekig görcsöltünk azon hogy segítsünk rajta 2 szer is újraépítettük az életét mert volt olyan időszak amikor minden rendben volt, nem ivott, nem járt el piálni, próbált felelősségteljesen gondolkodni, próbálta helyrehozni a kapcsolatát az exével meg a gyerekével hogy láthassa. Már majdnem minden rendeződött náluk és már az exe is jobban engedett mire újra visszaesett a gödörbe mert valaki megkínálta, elfogadta és az már lerombolta azt a 2 évet amit kibírt ital nélkül és helyrehozta az életét, tehát 2 évnyi keserves munka veszett kárba egyetlen egy ital miatt. Akkor fél év utána újra neki futottunk az életét rendbe hozni, rengeteg pénzünket is beleöltük ebbe. Ugye csak az én részem számoltam amit rá áldoztam az volt kapásból 300 ezer ft ez alatt a sok év alatt nem számoltam mennyi pontosan mert 2 év volt amikor mi dobtuk össze a pénzt hogy megtudjon élni, utána 2 év volt amikor helyre akartuk hozni aztán megint hónapok évek teltek el, tehát nem lehet pontosan vissza számolni. Nekem ennyi pénzem ment el rá, volt amit visszaadott belőle, volt amit én úgy adtam hogy nem kellett vissza adnia. Aztán megtudtam hogy a szüleim, másik tesóm, nagyapánk, nagybácsink is elég sokat adott neki. Ráadásul még egy olcsó autóra is összedobták a pénzt neki hogy tudjon munkába járni, azt elég hamar eladta amikor vissza esett az italra és azt a pénzt is italra költötte. Aztán lelépett valami nőcskével az ország másik felére, ott kedvére bulizhat, italozhat, annyi a dolga hogy rendbetartsa a házat ahol laknak és foglalkozzon az állatokkal, elég pénzes nőt szedett össze magának, de nem is él normális életet ennyit tudok róla. Pénzt nem kap a kezébe tőle sem, de minden mást megvesz neki, telefon, tablet, konzol, motort is kapott amit 1 nap alatt rommá tört, autót használhat, de a jogsiját persze elvették tőle nem is mondom el miért. Szóval én levettem róla a kezem már 5 éve lassan, de nem is változott semmit,. néha tudok róla pár dolgot, de ennyi. Szüleinket durván kihasználta, átverte őket, lealázta közös ismerőseink is miatta lettek rosszba velünk mert a tesóm mindig is mindenkit átvert meg elhordott minket mindenféle utolsó sz@rnak mert nem akartunk neki pénzt adni alkoholra, holott több hónapig mi tartottuk el.


Tehát igaza van az elsőnek hogy ameddig lehet küzdeni kell mert hátha bejön, de én sajnos azt láttam hogy értelmetlen. Másokat látva sem vettem észre hogy bármit is változnának a dolgok, lehet van ahol ez bejött. Anno apám is ilyen volt, amikor megszülettem akkor változott meg és azóta sincs gond, lehet azért akart görcsösen a tesómon segíteni, de már feladta teljesen pedig tesómnak is ott a gyerek, de nem érdekli, letojja.

Tőlünk nem messze pedig egy szerencsejáték függő lakott. Hozzáteszem az illető kamionozott akkoriban nagyon nagy biznisz volt rengeteg cuccot hozott külföldről ide eladni amit akkoriban itt nem igen lehetett csak úgy megvásárolni. Ő jól összekapta magát anyagilag, szép ház, jó autók, saját cége volt. Aztán belekóstolt a szerencsejátékba, akkor még voltak játékgépek is a kocsmába, fogadásokra is járt, eleinte nyert is sokat, de ettől kapott vérszemet és volt hogy egy biztosnak hitt győzelemre amiből hatalmas vereség lett nem tudom pontosan milyen esemény volt ez, de lényegtelen. Az összes spórolt pénzüket ezen bukta el. Aztán annyira vissza akarta nyerni hogy a céges pénzt kezdte el kistétekben fogadásokra kötni aminek egy csekély részét megnyerte ugyan, de vesztett is elég sokat, tehát már a céges számla is üres volt. Emiatt eladhatta az egészet hogy ne kerüljön bajba, aztán jött az hogy az autókat adták el, aztán a házuk melletti telket ahova építkezni akartak, aztán jött a családi házuk amit eladtak és valami kis alig 60 négyzetméteres lakásba költöztek helyette az is önkormányzati bérlakás volt mert akkora adósságot halmozott fel hogy csak így tudtak kimászni a szarból. Aztán folytatta tovább a pénz elverését, a felesége elhagyta a gyereke szóba sem állt már vele mert miatta nem mehetett egyetemre sem meg még jópár fontos dolgot vesztett miatta. Aztán már őt is a rokonai tartották el, ezt már az utcabeli ismerősök mesélték akik még tartották vele a kapcsolatot, de teljesen tönkrement. Aztán már lakásából is kidobták, szállóra ment valami munkásszállóba ahol az volt a feltétel hogy nincs ivás, dohányzás, bulizás stb... de a szerencsejáték nem volt tiltva, akkor az összes forintját erre tette fel volt amikor nyert majdnem 1 millió forintot aztán el is játszotta egy hétvége alatt apránként, végül lopni kezdett, feljelentették, megúszta a börtönt de nagyon rászálltak és kiderült hogy még maradt adósság a nevén ami miatt felakasztotta magát. Pedig az adósságát aznap rendezték a rokonai amikor öngyilkos lett, azon a napon fizették be és nullázták le a számláját, tehát nem is tudta már meg. Annyiból volt jó hogy mégsem a gyereke került szarba miatta legalább. Mondjuk javarészt a gyereke miatt tették.

2020. jan. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Azért, mert erre nincsen társadalmilag kialakult megoldás és mint sok hasonló helyzetben, az emberek képtelenek (meg nem is akarják) elfogadni tárgyilagosan a menthetetlenséget.
2020. jan. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Szeretetből.
2020. jan. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én azzal nem értek egyet, hogy ezek az emberek másoktól is elvárják, hogy részt vegyenek és szívjanak. Pl. nekem is édesanyám sokáig próbált arra ösztönözni lecseszéssel is, hogy legyek a legjobb legodaadóbb önfeláldozó testvére a bátyámnak. Aki drogozott, lopott, nem tisztelte a tulajdonomat, az életemet.

Anyám többször kapott idegösszeomlást, nekem durva szorongásom volt emiatt évekig, miközben a testvérem vígan éldegélt és csak annyit látott, hogy na nők mennyit izélnek dolgokon. Ennyit fogott fel belőle.

Anyám meg mai napig kiemeli, hogy tesóm milyen laza, nem törődöm-szinte néha csodálva ezt, nálam meg mindig jön a "hisztizel, mit szorongasz ennyit-" odamondogatással, miközben ő generálta az egészet.

2020. jan. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

nekem volt alkoholista szülőm. Elcseszte fiatalon az életét amikor én kicsi voltam. Egy nagy cégnél dolgozott és fontos munkája volt,de valami fusi dolgot tett még több pénzért (pedig a 80-as években céges mobilja volt stb.). Ki is rúgták, onnantól zugivó lett és nem volt "alantas" munkát elfogadni, hisz ő egykor volt valaki. Folyton piált ,pedig próbáltunk neki állást szerezni(ahonnan mindig kirúgatta magát valamivel)és orvoshoz is vittük, végül közöltem vele, ha így folytatja még az unokáját sem fogja látni ha majd lesz. Ő tovább ivott végül elment és azóta sem beszélek vele.

Elhiszem hogy jaj szegény függő stb., de úgy tartom, hogy volt egy pont ahol még nem volt annyira függő és vissza tudott volna fordulni és át tudta volna gondolni a dolgokat. ehelyett semmibe nézte a felesége, gyerekei érzéseit és lecsúszott lett. Aki még józan időszakában nem akar megváltozni az később sem érdemli meg a segítséget.

2020. jan. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyósom ilyen. Van egy öccse, erősen alkoholista, egész életében egyedülálló volt.

Anyósom házat vett, saját maga törlesztette ki, hogy a pasas tudjon hol lakni, mossa a szennyes ruháit, hordja neki az ebédet, ház körüli munkát csinál nála, takarít meg gazol meg mindent csinál egy 60 éves ember helyett.

Hogy mindezt miért? Nem tudom. Talán úgy érzi van kivel törődni?

2020. jan. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%
Mert az van beléjük verve: kötelező. Amikor ezt felül tudja írni, akkor másként fog látni, gondolkodni és másként is cselekszik.
2020. jan. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az alkoholmámor búfelejtésre szolgál. Rózsaszínűbb ilyenkor a világ, nem látja jól a valóságot. Ilyen embereknek mindig valamilyen problémája van (egészségi, munkahelyi, házastársi, szerelmi stb., stb.). Az egyén jellemétől függ, hogyan reagálja le. Ismerek egy diplomás, ma már nyugdíjas hölgyet, aki szintén erős alkoholista volt. Sejtem, hogy ki volt az a közeli hozzátartozója, aki 4-5 évvel ezelőtt "beszélt a fejével". Azóta "tiszta" és nézetem szerint az is marad, mert erős az akaraat, ilyennek ismerem.
2020. jan. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!