Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek engedjek?

Szerintetek engedjek?

Figyelt kérdés
Nos a helyzet az, hogy a ház, amiben a nagybátyám lakik, 1/4-ed részben az enyém, édesapám után örököltem meg (1995-ben meghalt). Állítólag valamikor a 80-as években ők megegyeztek, hogy apa átadja neki a részét, valami irat született is erről kézzel írottan, két tanúval, de azóta ezt nem érvényesítette. Három hagyatéki volt, mindenhol én vagyok megjelölve tulajdonosként. Viszont most elkezdett "zaklatni", hogy mondjak le róla, különben beperel, stb. Természetesen fizetni nem szeretne, ajándékozással akarja megoldani. Tudni illik, ő egy rettenetes nagybáty volt világ életében. Apa halála után nem hogy segített volna, állandóan áskálódott, egy halom földterületből ki szeretett volna túrni, amiben én is örökös voltam, semmi jót nem tudok róla elmondani. Anyát is állandóan zaklatta, hogy mindenről mondjon le, amit apa után örököltem. Viszont a fiával jó a kapcsolatom, nagyon szeretem, jó unokatestvér, nem is akar belekeveredni. Nem tudom mit tegyek, hogy lemondjak-e vagy sem. Őszintén szólva nagyon megérdemelné, hogy ki kelljen fizetnie, de azt sem tudom, hogy egyáltalán esélyem van-e egy ilyen esetben pert nyerni. Meg aggódok azért is, hogy lesz-e erőm szembe menni vele, hiszen elég rossz emlékeim vannak róla. Szerintetek mit tegyek? Válaszaitokat előre is köszönöm.
2020. jan. 22. 12:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Nehogy engedj egy ilyen féregnek, fizessen csak
2020. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy ott az a papír, amit apával írtak. Állítólag apa cserébe megkapta a részét egy területből (nem olyan nagy, több tulajdonos volt, arra épültek anyával), meg talán akkor 30 vagy 40 ezer forintot, és így jogilag nem tudom, hogy ez mennyire lehet érvényes. Mert ha esetleg a bíróságig kellene menni, nem igazán akarom megszívni a dolgot, hogy még nekem kelljen fizetni.
2020. jan. 22. 12:12
 3/31 acelsziv ***** válasza:
92%
Ne engedj. Beszélj ügyvéddel
2020. jan. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
97%

Ha lenne ilyen (érvényes) papír, akkor a hagyatékin te semmit nem kaptál volna, az ő nevére írták volna az egészet.

Csak be akar húzni a csőbe, ne hagyd magad. Kérd ügyvéd segítségét, hogy mik a lehetőségeid.

2020. jan. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Jövő héten lesz egy kis időm, megyek egyből ügyvédhez. Sajnos már nagybátyámat sem kerülhetem ki - nagyon nem akartam vele erről beszélni, de folyamat hívogat miatta - úgyhogy előbb - utóbb muszáj lesz valamit lépnem.
2020. jan. 22. 12:20
 6/31 anonim ***** válasza:
95%
Ne!
2020. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%
a hagyatékin nem nyílt ki a szája? most mit pattog?
2020. jan. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Állítólag bement akkor hagyatékira, pedig nem is volt idézve, de onnét elküldték, hogy ezzel sehol semmire nem fog menni. Anyának meg nem engedték, hogy bármiről is lemondjon, mert hogy kiskorú tulajdona. Valami ilyesmi volt a sztori.
2020. jan. 22. 12:32
 9/31 anonim ***** válasza:
94%

Édesapád életében kellett volna átíratni ügyvéddel, vagy a halála utáni első hagyatéki tárgyaláson megtámadni az örökségedet.

Pereljen be, szerintem esélye sincs, te viszont menj el egy ügyvédhez vagy jogsegély-szolgáltatóhoz, hogy megnyugodj.

Az unokatestvéreddel való jó viszonyt nem ronthatja meg ez az ügy, hiszen neked háromszoros papírod van arról, hogy tulajdonos vagy. Ha az apjával értene egyet és megromolna a kapcsolat, akkor azért a kapcsolatért nem kár, engedd el!

Te tudtál arról, hogy volt ilyen megállapodás? Láttad valaha is ezt a papírt? A te születésed után írták alá?

2020. jan. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
95%

"Állítólag bement akkor hagyatékira, pedig nem is volt idézve, de onnét elküldték, hogy ezzel sehol semmire nem fog menni."

na, most is pont ennyit érne vele ha beperelne

2020. jan. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!