Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért bunkóság szívességért...

Miért bunkóság szívességért cserébe pénzt elvenni?

Figyelt kérdés

Állandóan mindenhol kiskorom óta ezt látom, hogy ha valaki megtesz egy szívességet xy-nak és xy pénzt kívánkozik adni érte akkor azt vérlázítóan utasítják vissza. Szinte háború robban ki a két fél között emiatt. Sose értettem, hogy miért kell emiatt hadakozni. Ha adja had adja...hát ha gazdag.


A másik meg az, hogy a szüleim mikor megtudják, hogy elfogadtam a pénzt nagyszüleimtől, amiért elfurikáztam őket ide-oda még rámförmednek, hogy mert mit képzelek én magamról. Most én mégis mit csináljak? Próbáltam már elutasítani, de sose sikerült, meg igazából nem is akarok ezen összeveszni. Ha neki telik rá akkor hadd adja.

Ma is az volt a baj, hogy elvittem őket a 30km-re lévő Tescoba vásárolni és én elfogadtam érte a 20 ezer forint benzinpénzt.


Valaki elmagyarázhatná, hogy ettől miért vagyok bunkó. Én minden alkalommal szemléltetem vele, hogy szívességből viszem, semmit nem kérek érte, mégis ide adja. Én meg köszönöm szépen zsebre is tettem... Hát csak nem fogok neki esni, hogy nincs rá szükségem, nekem ne adjon.



2020. febr. 15. 13:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Mert a szívesség pont attól szívesség, hogy nem fogadunk el érte pénzt. Adott esetben nagyszülőktől meg pláne nem... 20 ezer Ft benzinpénz egy bevásárlásért!? Ennyiből mi 2-3 hétig járunk az autóval, méghozzá napi szinten, munkába/iskolába. Igen, bunkóság volt ennyi pénzt eltenni érte.
2020. febr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Ha mindenáron pénzt akar adni, akkor mondhattad volna, hogy adjon 3-4ezret, és még az is sok. 30 km-re 20ezret zsebretenni... van bőr a képeden...
2020. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
28%
Ne legyen semmiféle lelkiismeret-furdalásod. Nem idegennek adja.
2020. febr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

De nem tudom visszautasítani. Pont ezaz. Én nem szeretném elvenni, de erőszakosak. Mondtam már ezt is, hogy ha annyira adni akar adjon kétezret, bőven elég de nem kérdez semmit, csak behajintja a kocsiba aztán elzavar. Én meg azért nem fogok állat módjára verekedni velük, mert ők ide adták.

De ugyanezt eljátszuk Húsvétkor is... Tavaly elmentem locsolkodni, kismilliószor elmondtam, hogy nem pénzért megyek, mégis ide nyomja az 50 ezret azzal a szöveggel, hogy "neked 30 évesen is oda fogjuk adni"


Mondtam anyámnak hogy ott a pénz, fogja meg aztán vigye nekik vissza akkor... Dehát nyilván nem teszi meg a végén.

2020. febr. 15. 13:24
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom, anyukád tudja, hogy nem a mellényzsebükból fizetik, hanem maguktól vonják meg ezt a pénzt. Ő gondolom ismeri a valós anyagi helyzetüket.
2020. febr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagymamát ea keresztanyámat (együtt éltek) sem lehetett erről leszoktatni.

Hiába mondtuk, hogy ne adjanak, sokkal jobban álltunk.

Az volt a válasz, hogy de hát akkor mit adjanak, és hiába mondtuk,hogy nem kell smmi...

2020. febr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%

20.000? A nagyszülőktől???

Nem lett volna képem...egy 500as ...max de áhhh. ez már egy kisebb(már akinek) bevásárlás ára ember.

2020. febr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%

Ha adnak, fogadd el, ha ütnek, fuss el!

Ennyi!

2020. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Neked szánták, az unokának.
2020. febr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
Úgy gondolom,hogy a benzinpénz csak kifogás volt a nagyszülők részéről. Nem azért adták annyit,mert te elfurikáztad őket,hanem mert az unokájuk vagy. Feltételezem az egyetlen. Amúgy nincs ezzel gond,hogy elfogadod. A gondok majd évek múlva jelentkeznek,mikor ezeknek a jószívű nagyszülôknek romlik az egészségi állapotuk,és akkor te visszaemlékezel-e ezekre a dolgokra,és te is segítesz rajtuk. De ez még odébb van. Bár ahogy dobálózol a több tízezer forintokkal,hogy nem kérted,nem veszekszem velük,könnyen eltudom rólad képzelni,hogy hátat fordítasz nekik,ha már nincs mit lehúzni róluk. A stílusos legalábbis számomra ezt mutatja.
2020. febr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!