Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szólnál a sógornődnek, hogy...

Szólnál a sógornődnek, hogy ezt ne?

Figyelt kérdés

2 hónap múlva lesz az esküvőnk a vőlegényemmel.

A sógornőm (a vőlegényem bátyjának a párja), mondta, hogy akkor a gyerekükkel anyósom majd menjen haza a lagziról.

Én ezt nem szeretném. Anyósomnak még nem mondta, csak nekem.

Szerintetek nem gáz, ha megmondom neki, hogy az örömanyát ne fogja be a gyerek felügyeletre ezt most oldja meg másképp.


2020. febr. 23. 08:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Szolnek. Vigyazzon ra az anyja.
2020. febr. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Egyértelműen, gondolkodás nélkül szólnék. Az örömanyának azért több köze van az esküvőhöz mint neki, mint menynek. Nehogy már a vőlegény édesanyja menjen el a gyereke esküvőjéről!
2020. febr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem meg ebbe akkor sincs beleszólásod, ha te vagy a menyasszony. A leendő anyós ha menni akar a gyerekkel, vállalja, ha maradni akar a lagziban, nem vállalja. Ennyi.
2020. febr. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%
Én szólnék. Nem lényeg, de ő nem a sógornőd, az a férj testvére lenne.
2020. febr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Simán csak megkérdeztem volna tőle ott akkor, hogy miért gondolja, hogy az oromanyanak aznap bébiszittert kellene alakítania. 2 hónap van hátra, elég 8deje van keresni valakit.
2020. febr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%

4!


Nem lényeg, de a sogor/sógorno a házastárs testvére és annak párja.

2020. febr. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem a te feladatod szólni. Én ezt anyóstól eleve elvárnám, hogy ne vállalja, de, ha ő bamba, akkor a férjem megkérné, mert neki nyilván fontos, hogy ott legyen.

Nem is értem, hogy merült fel a csajban a gondolat, hogy az örömanyát hazaküldi. Annyira nonszensz, hogy nekem meg se kéne mukkanni, elintéznék maguk között.

2020. febr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
59%

Igen. És nagyon figyelj, kedves menyasszony! Most tegyél rendet magad körül a családi szemétdombon, amíg van lehetőséged nemet mondani. Figyelj arra, hogy ki az úr a családban (a nagycsaládban), ki dirigál, ki rángatja dróton a másikat és hogyan lehet ez ellen tenni - azaz mit vállalsz a nyakadba. Később, főleg, ha neked is lesznek gyerekeid, pokoli nehéz lesz változtatni.


Temészetesen szólnék, és közölném vele, hogy ez nem jó megoldás és leülnék mind a kettővel (leendő anyós és a sógornő), hogy hogy is gondolták ezt a témát.


Miért is akarja elrontani az anyós örömét a kedves menye a te rovásodra? Hogy ezzel bebiztosítsa a trónját, elültessen két testvér között (plusz nej) évtizedes haragokat? A saját gyerekievel törődjön ő maga és ne rendezkedjen mások - főleg ne mások öröme - rovására!

2020. febr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
43%
Kedves 8, nem lennék a családtagod. Normális helyen senki nem úr a családban, senki nem dirigál, közös döntések vannak. És az dönt, aki érintett. Ebben pedig a sógornő és az anyós érintett. Ha az anyós vállalja, mert egyébként sem akar hosszú ideig a lagziban lenni (előfordul, kolléganő szülei is hazamentek vacsora után, mert a családból alig hívott valakit, tele volt a terem barátokkal, akikkel meg nem akartak, nem tudtak együtt bulizni), akkor az ő dolga, vállalja-e. Majd ha anyós megkérdezi a kérdezőt, ezek után, mi a véleménye a kérdésről, ő és a vőlegény mit szeretne, na, majd akkor elmondhatja, addig semmi köze hozzá.
2020. febr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%
9-essel maximalisan egyetertek. Ha vallalja a bebiszittelest az anyos az az o dolga.
2020. febr. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!