Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Otthon maradnál ha jönnének...

Otthon maradnál ha jönnének látogatóba rokonok akik a héten tértek vissza külföldről?

Figyelt kérdés
Látogatóba vagyunk edesanyameknál az 5 hónapos kislányommal. Hétvégére ki akarnak jönni valami rokonok is 2 napra. Ők viszont a héten jöttek vissza egy kirándulásból pontosabban Németországból ahol karneválozni voltak, nagy tömegbe járták az utcákat. A reggel meg az volt a hírekben, hogy többen megfertözödtek a coronavirus-al a karneválok alatt Németországba, a pontos helységet nem tudom. Lehet, hogy csak fel van fújva ez az egész de valahogy mégis tartok ettől az egésztől inkább a gyerek miatt. Azon gondolkozom, hogy menjünk el a hétvégére. Ha őket kérnénk meg, hogy ne jöjjenek most csak esetleg pár hét múlva abból örök harag lenne. Te mit tennél?

2020. febr. 27. 18:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%
Én elmennék, főleg ha kisgyerek is van. De ha ők fertőzöttek és odamennek akkor már vissza se menjetek mert ugyanúgy elkaphatjátok.
2020. febr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%
Én összepakolnék és hazamennék. És nem jönnél utána rögtön vissza, két hétig biztosan nem mennék oda.
2020. febr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%
Edesanyád mit mond? Én tuti pakolnék és mennék
2020. febr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
78%

Eleve ti ho vagytok "kint"? Es hol az otthonotok? Lehet mar haza se tudtok jonni? Autoval oke, de ugye nem repulnetek? Ha ez utobbi, akkor megmondanam anyamnak, hogy mondjatok azt a rokonoknak, hogy lebetegedett a kisgyereked es ezert ne jojjenek. Ha autoval vagytok gyertek vagy hat menjetek haza. MOST. ES egy darabig ti se nagyon utazgassatok.

Amugy meg meg kell kerdezni kerke perec a rokonokat hol voltak karnevalozni. Pontosan melyik helyisegnel varosban es utana csekkold le a neten ott van e fertozott. Ha van akkor oszinten megmondhatod, hogy bocs nem marafnanak inkabb otthon ket hettel elhalasztva az utazasukat. Ha ezen besertodik akkr mond meg te meg igenis felsz, mert ezelott egy honappal azt mondtak Kinaban marad a virus es nem eselyes hogy europaban komoly gondot okozna errefol most olaszoknal karantenok vannak es rohamszeruen mindenhova szetszortak a nagy utazgatok.

Ha ennek ellenere jonne, akkor egyszeruen azt mondod anyudnak bocs mi indulunk haza nincs harag majd jovunk nyaon ujra.

2020. febr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
44%
Mit kell pánikolni! Egyáltalán nem biztos, hogy betegek! Sajnos a média miatt mindenki be van sz.rva! Idősek betegek kapják csak el. Rokonokkal emiatt nem találkozni? Hát ez durva! Ez olyan kb, hogy a férjed kamion sofőr mondjuk, és nem engeded haza mert pont olaszból jön! Vicc az egész pánik, fel van fújva nagyon úgy ahogy van! Ennyi erővel mindenki üljön otthon, deszkázza be az ajtót,ablakot. Érdekes az influenza sokkal durvább, vagy a tbc, és ne soroljam tovább, amiatt senki nem pánikól!
2020. febr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
62%

Menekülj!!!

El otthonról, el a városból, el az országból, el a kontinensről! :D

2020. febr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
66%

Én - veled ellentétben mindig a józan eszemre hallgatok. Neked is azt kéne.


"A reggel meg az volt a hírekben, hogy többen megfertözödtek a coronavirus-al a karneválok alatt Németországba, a pontos helységet nem tudom."


Azért nem tudod, mert nincs ilyen hely, csak a magyar médiában. A karnevélok alatti fertőzések száma NULLA, azaz 0.


Én itt élek és kinn voltam a karneválon, ahol több százezer ember táncolt, énekelt és jól érezte magát. Mindenféle nációból valóak. SENKIN sem folt szájmaszk és azóta is járnak a városban kínaiak, japánok stb. Egyetemi város, mindenféle emberekkel. Kirándulóközpont.


Szerintem, ne hisztizz. A koronavírus egy felfújt hiszti, ami másról sem szól, mint itt ott néhány halottról (ami vagy igaz, vagy nem), akik közelebb voltak a halálhoz egyébként is, mint bárki, 78-80 évesen. Életerős, egészséges emberek TÖMEGES halálozása nem történt. Csak a hülye magyar cirkusz és a szoksás félelemkeltés.


És nincs olyan, hogy örök harag, csak a buta embereknél.

2020. febr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló talán igazad van én is nyugtatóm magam sokszor, hogy csak túl reagáljuk de ha belegondol az ember mégis csak belehaltak sokan és azok rokonai nem hiszem, hogy csak legyintenek egyet hogy '' ah.. Semmiség ez az egész, mindenki túl reagalja''

Amúgy nem mindegy, hogy valaki eljar dolgozni és e miatt ne találkozzunk hanem szó szerint 2 napig kint jarkaltak a nagy tömegbe ahogy több százan voltak össze zsufolva.

2020. febr. 27. 19:07
 9/29 anonim ***** válasza:
68%
Az 5-ösnek van igaza, csakúgy mellesleg szólnék, hogy jelenleg nálunk influenza járvány van, emiatt a kórházakban pl. látogatási tilalom van, és az influenza halálozási statisztikája rosszabb, mint a koronavírusé.
2020. febr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki véleményét
2020. febr. 27. 19:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!