Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Családon belül annak örülnek,...

Családon belül annak örülnek, hogy nekem minél rosszabb a helyzetem? Másnál is van ilyen?

Figyelt kérdés
Nagyon jó tanuló voltam, majd egyetem helyett külföldre mentem egy vállalkozást összehozni a semmiből. Szívem-lelkem beletettem, nagyon jól ment. Soha nem dicsekedtem, amúgy is csendes típus vagyok. A gazdasági válság alatt csődbe mentünk. Hazajöttem és már akkor is “na én megmondtam, stb” káröröm ment. Elmentem jobb híján egyetemre, mellette dolgoztam. Akkor is mondták “most vagy a helyeden, el se kellett volna menned”. Az egyetem után se tudtam elhelyezkedni, csak a közigazgatásban. Nem erre számítottam anyagilag. “Kellett ez a diploma, azok csórók, bezzeg a villanyszerelő milliókat visz haza”. Jelenleg egy baleset és személyes tragédia miatt kórházi kezelés alatt voltam, azóta csak egy építkezésre vettek fel. Az egész családon látom a kárörömöt. Amikor mondtam, hogy munkásszállón lakom, akkor látnotok kellett volna a diadalittas mosolyokat. Mintha örülnének neki hogy az egykori sikerek után mára lecsúsztam. Nemhogy segítenének. A saját testvéremnek se jutott eszébe hogy felvegyen a cégébe. Amikor elmentem kvázi könyörögni, akkor azzal utasított el, hogy az üzlettársai nem szeretik ha befolyással van kinevezve valaki. Éjszakás portás szerettem volna lenni, nem vezérigazgató.
2020. márc. 7. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
A te helyzetedet hívják családi bűnbaknak, átkozott szemét szüleid vannak. Ha élni aakrsz, akkor fénysebeséggel elhúzol egy jó pszichiáterhez. Még akkor sem garantált, hogy megúszod, de legalább van esélyed arra, hogy ne halj meg 5 éven belül.
2020. márc. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Tipikus irigy emberek. Ne akarj nekik megfelelni soha! Lesz neked még jobb is, hidd el. Akinek olyan szorgalma van, mint neked, plusz mersze, fel fog állni.

Már a léted is azt bizonyítja nekik, hogy alkalmatlanabbak az életre, mint te. Ezért most élvezik, hogy lenyomhatják a fejedet a víz alá, így ők magasabbnak látszanak, és ettől jobban érzik magukat.

Soha ne akarj ilyeneknek megfelelni!

Ilyen jelenséget közvetlen munkatársak között láttam a munkahelyen. A középszerű minden eszközzel fúrta, lenyomta a jobbat. Annak évek alatt ráment az egészsége, de anyagi okok miatt nem tudta otthagyni a munkahelyet. A középszerű meg alakoskodott, meg játszotta az áldozatot.

Nekik most arra van szükségük, hogy a te nehézségeik által jobbnak lássák magukat. Attól nem lesznek jobbak, sőt! Magadra ne vedd az értékítéletüket.

2020. márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen alja roh..adék, kárörömködő, irigy, demotiváló rokonságom van. Anyám is, nagynéném is, sőt anyai nagymamám is ilyen volt. Le kell szarni nagy ívben. Ja, és hírzárlat, nem mondani semmit. Minimalizálni a kapcsolatot.
2020. márc. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

Ne hozzájuk, ne az ostobaságukhoz mérd magad.

Van elég tudásod, erőd, azzal foglalkozz, hogy talpra állj, s éld a magad életét.

Minél kevesebbet tudnak rólad, annál jobb neked,

és annál rosszabb nekik.

Majd minden családban vannak "nagyokosok", akik a saját életüket nem tudták felfelé vinni, de a mások életében szeretnek könyékig vájkálni.

Azt gondolják, hogy ha már nekik nem sikerült a jobb élet, akkor neked se legyen az övékénél jobb.


Én ezt egy nagynénémtől a szemembe kaptam, amikor

rákérdeztem, hogy miért örül, ha nekem éppen nem sikerül valami. Szó szerint azt mondta: "Neked se legyen jobb".


Ez elég proli mentalitás: irigységgel párosuló gonoszság.


Rázd le magadról. Nem kell a famíliának mindenről tudnia.

2020. márc. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!