Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A Magyarországon élő romák és...

A Magyarországon élő romák és az erdélyben, romániában élő romák, miért nem bírják egymást?

Figyelt kérdés
Miért nem bírják egymást? Miért nézik le a másikat?

2020. ápr. 8. 20:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Én magyarországi roma vagyok, az a fajta akiről nem is mondanád meg. (Értsd: fehér bőr, nem beszélek sem én sem a család cigányosan, nem élünk mélyszegénységben stb)

Azért nem bírjuk a román cigányokat, mert primitív nép, primitívebbek mint a magyarországi putrisabb cigányok, akikkel mi, normálisak sem állunk szóba vagy vegyülünk velük, hiszen miattuk vagyunk megbélyegezve.

2020. ápr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
Románia miért kisbetű? miért provokálsz????
2020. ápr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Hurkajankó!!!! válasza:
40%
Fogalmad nincs Romaniaba es plane Erdelybe hogy elnek es milyen Romak is elnek.. jahh persze akadnak a rosszabik fajtajabol is mint mindehol amugy.. de meglepodnel hogy az utolso 10-15 evben milyen nagyszamban vegeznek felsofoku iskolakat,egyetemeket,es meg sorolhatnak nagyon sok mindent de akinek ennyire rossz velemenye van Romakent ugyhiszem nem is farasztom magam le irni...
2020. ápr. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem biztos, hogy nem bírják, ne általánosíts.
2020. ápr. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert az egyik legkirekesztőbb népcsoport.
2020. ápr. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én is erdélyi vagyok te okos xd csak Magyarországra költöztünk,én fél cigány vagyok de azt veszem észre hogy a Magyarországon élő cigányok még a magyarokkal is jobban kijönnek mint velünk,sőt volt veszekedésünk is cigányokkal és elmondtak minden büdös románnak,amugy én is fehérbőrü vagyok de rajtam azért észre lehet venni,az orrom a fülem is olyan cigányos,amugy a rokonok anya ágáról mind feketék
2020. ápr. 9. 08:29
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Ez inkább szánalmas. Összekellene fognunk, nem egymást utálni! Utálnak minket elegen. Tegnap volt a Nemzetközi Roma Nap, és ezt a cigányok se tudták sokan, kb a saját kultúrájukról alig tudnak valamit..

Charlie Chaplin, Elvis Presley is felvállalta, hogy romák. Mondjuk Elvis csak az anyjáról.

2020. ápr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Bellatrix:3 ***** válasza:
100%

Bár én nem vagyok roma, de Erdélyi létemre éltem sokat Magyarországon és mindkét helyen olyan környéken ahol inkább romák laknak. Romániába nagyszámban a szegényebb réteg sokkal agresszívabb és kevésbé beilleszkedni akaró. Magyarországon szinte soha nem kötöttek belém a semmiért vagy csak mert elmentem mellettük. Sőt ha kérdeztek valamit cigit kértek stb azt is normális hangnembe (szívesen adok cigit bárkinek persze ha van). Soha nem fordultak agresszívan felém Magyarországon pedig kinézetem alapján megtehették volna. Esélybe az esetek 90%ba csak agresszióval találkoztam.

Van roma rokonom is aki a nem szegényebb rétegből származik ő is elítéli azokat akik nem képesek beilleszkedni és miattuk ítélik el azt a réteget aki tanul, dolgozik és a társadalom értékes tagja.

2020. ápr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Mi is fehér cigányok vagyunk, mint az első. Én nem azt nézem, hogy most ez cigány, ez magyar, ez román vagy szlovák, nem érdekel. Azt nézem meg, hogy milyen ember, hogy viselkedik. Ha olyan, elkerülöm, ilyen egyszerű ez.
2020. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%

Kedves 7-es!

Charlie Chaplin és Elvis Presley nem voltak cigányok.

Tény, hogy volt bennük cigány keveredés is, de hogy cigányok lettek volna, kijelenteni butaság.

Charlie Chaplin anyai nagyanyja volt cigány, tehát az apja fél cigány volt. Az anyja egyes kutatások szerint zsidó volt, de ez nem bizonyított. Így Chaplin legfeljebb negyed mértékben lehetett cigány.

Elvis Presley-ben meg aztán minden volt, TÖBBEK KÖZÖTT skót, ír, francia, normann, cigány és zsidó, visszavezethetetlen %-os arányban. Az anyja sem cigány volt, hanem zsidó/normann/cigány keverék.


Hogy ők ezt aztán hogyan kezelték egy-egy rendezvényen a jelen lévő publikum kedvéért, az már inkább a reklám kategória.

2020. ápr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!