Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rokonokkal okkal megszakított...

Rokonokkal okkal megszakított kapcsolat. Hogy engedted el/felejtetted el őket végleg?

Figyelt kérdés
A teljes apai vonallal okkal és hivatalosan is (nevet változtattam) teljesen megszakítottam minden kapcsolatot. Minden apámhoz kötődő személlyel,nagyon erős okokkal. Sokkal jobb, semmiben sem szorultam rájuk sosem. Egymással gonoszak,fúrják egymást ahol lehet. Én ebből kiszálltam de eszembe szokott jutni hogy undorodom tőlük. Tervezzük, hogy barátommal külföldre megyünk..csak a távolság oldja meg? Hozzáteszem így sem találkozok velük sehol.

2020. ápr. 11. 00:07
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
Megszakitottad vegleg a kapcsolatot veluk, onnantol kezdve el lehet felejteni, akar milyen kegyetlensegeket es rossz dolgokat vittek veghez. Az eleted a te kezedben van, a gondolataidat is te iranyitod, a szivedben nincs hely a szamukra. Minden ami benned zajlik az toled fugg. Ezek utan megha elkapnak, bezarnak egy sotet helyre es halalra is kinoznak teged, nem vagy az ovek, szabad vagy. Ujrakezdeni, mindig lehet. Elhatarozas kerdese.
2020. ápr. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
És hála az égnek az apai ágú rokonaim semmilyen kapcsolatban sincsenek az anyai ágúval ahogy párom rokonaival sem. Az zavar,hogy eszembejutnak mennyire taszítóak és el szeretném felejteni. Az összes féltestvérem..azok gyerekeit..azok rokonait stb. (Apámnak volt pár felesége,gyereke..azok szültek stb.)
2020. ápr. 11. 00:23
 3/37 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem a kérdést. Ezek a rokonok most akkor üldöznek, vagy mi? Ha egyszer lezártad, akkor vége van, nem kell a világ másik felére költözni.
2020. ápr. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Amikor megtudták hogy az apai vezetéknevem hivatalosan (minden iraton) elhagytam és az anyait viselem, nagyjából azóta nem "üldöz" senki. -Persze minden gonosznak elhordtak hogy ezt hogy mertem megtenni az anyakonyvvezetőnél..stb kérvénybenyújtás stb. Aztán valamiért felkerestem apámat aki furcsa módon nagyon kedves volt de tudtam hogy ha nem keresem ő sem. Csak azért kerestem meg hogy elmondhassam minden iskolám sikerrel befejeztem,jól megvagyok a kapcsolatomban és lássa hogy felnőtt nő lettem. Ez megtörtént. Azt hittem ezután örökké el tudom engedni de van hogy eszembejut mert: le se szrt mikor kicsi voltam,a féltesóimnak mindent..nekem semmit se adott..értve ebbe a törődést is..anyagit is. Bár soha sem szorultam rá ez szerencse hogy anyukám jó anyagi körülményben él így én is abban nőttem fel. Hiányt nem szenvedtem. De attól mindig szenvedek hogy undorodom apámtól és a sok rokonától. Egyébként a testvére most tette tönkre apám üzletét és ez a nő a saját 29 éves lányának lenyúlja a fizetését és nem engedi elköltözni se semmi. Mondjuk a csaj (vérszerint unokanővérem) se normális hogy hagyja..
2020. ápr. 11. 00:37
 5/37 A kérdező kommentje:
És ezek az infók azér vannak mert még valahol foglalkoztam velük mert zavarnak hogy eszembejutnak. Például az idősebb lánya egy rosszindulatú butácska 30as nő aki szintén számomra taszító így a gyerekei is..Pedig senkimmel semmilyen kapcsolatban nincs,messze is él. Mégis valami zavar valamiért eszembejut mennyire utáltam mikor kicsik voltunk. Szóval szeretném ha valaki elmesélné hogy engedte el akit el kellett?
2020. ápr. 11. 00:52
 6/37 anonim ***** válasza:
39%
Nekem se sikerult meg es en szabadulni se tudok toluk. Egyet tehetsz. Valahogy eroszakkal masra kell gondolnod, ha eszedbe jutnak. Az ido majd segit.
2020. ápr. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
69%
Tojd le őket.
2020. ápr. 11. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
86%
Kérj tanácsot pszichológustól ha nehéz lezárni (amit megértek hogy nehéz).
2020. ápr. 11. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
91%

De én nem értem, ha állítólag lezàrtad őket, honnan vannak az infók? Kutatsz utánuk? Valaki adja a drótot? Ez miért jó neked?

Én sem tartom a kapcsolatot apai oldalról a családdal, bár nincs utálkozás, mint nálad. A féltestvérek fészen ismerősök, ha nagyritkán feltesznek egy képet, akkor tudok róluk. De ebbe nem tartoznak a családi pletykák és mocskosságok, nem vagyok velük kapcsolatban, nem jutnak el ilyen infók egyszerűen.

Ha hozzád igen, akkor ezek szerint valamilyen szinten kutatsz utánuk, vagyis mégsem zártad le annyira, mint írod. Ezt a külföld nem fogja megoldani (hiszen most is messze vagy, most se találkoztok), csak ha magadban tényleg túl tudsz lépni végre.

2020. ápr. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
33%

"Nem értem a kérdést. Ezek a rokonok most akkor üldöznek, vagy mi? Ha egyszer lezártad, akkor vége van, nem kell a világ másik felére költözni."


Szerencsés vagy,hogy te nem ismersz mérgező embereket,mert azok akkor is foglalkoznak veled,ha te nem szeretnéd,a távolból is.

Nálunk volt erre példa.

"Hivatalosan" megszűnt velük a kapcsolat.

Mégis mindenféle rokontól infókat akarnak kiszedni tőlünk,és mivel nagy a család mindkét részről,így nincs is nehéz dolguk.

2020. ápr. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!