Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Bonyolult örökösödés. Mit tegyek?

Bonyolult örökösödés. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyapám és nagyanyám nem voltak házasok, de 8 közös gyerekük született. A nyolc gyerekből sajnos már csak 2 él, illetve még a nagyanyám. Az én apám az egyik elhunyt gyerek. Akkor, amikor majd nagyanyám is elmegy, nekem lesz tennivalóm a házzal örökösödésileg? Ha be is következne a sajnálatos esemény, a házban most benne él a két gyerek, mindkettő alkoholista lecsúszott ember, ők onnan nem költöznek ki amíg van más választásuk. Az egyik tele van adóssággal, ha jól láttam, a tulajdoni lapra is bejegyeztek valamit.


Nem érdekel az anyagi része, rengeteg örökös van. Szeretnék külföldre költözni, előtte rendezni az ügyeimet és felkészülni erre is.



2020. ápr. 19. 12:52
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
A nagymamám nem írt (és nem is fog, már nincs olyan állapotban) végrendeletet és nincs eltartási szerződés sem. Nem játszom az örökségre, tiszta helyzetet szeretnék itt hagyni. Reméltem, hogy nem kell ügyvédhez menni emiatt, mert annak is költségei lesznek. Köszönöm az értelmes válaszokat!
2020. ápr. 19. 13:40
 12/14 anonim ***** válasza:
48%

Plusz a "lemondás" kifejezést is felejtsd el ebben az esetben, a legcélszerűbb jogi lehetőséged az "örökség visszautasítás" !


Ragaszkodj, hozzá hogy ezt így irasd le, ha nem világos miért akkor majd az ügyvéd vagy a közjegyző, vagy akivel megiratod a nyilatkozatot elmagyarázza a kettő közötti külömbséget!

2020. ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
48%
Mindenképpen menj ezzel Közjegyzőhöz, mert máshogy ebből nem lesz tiszta helyzet! Kibirod azt az egyszeri húsz harminc ezer forintot. Ügyvéd lehet többet kér, azok szabadárasok.
2020. ápr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
58%
Most intézd el ne sajnáld most a pénzt közjegyzöre ,mert késöbb ha nagyid már nem fog élni és ügyvéd kell még bíróság stb az nem kis pénz lesz ,hanem majdnem milliós tétel sok idő idegeskedés.
2020. ápr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!